Käsitehtud Fuzz ja küsimus vana raadio kohta.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
TAOD
Posts: 100
Joined: 20 Sep 2007, 18:45
Location: Tartu

Käsitehtud Fuzz ja küsimus vana raadio kohta.

Post by TAOD »

Ehitasin siis ise fuzz pedaali. Leidsin mingi vana TWEAK-O pedaali õpetuse internetist, kus oli kõik ilusti ära seletatud ja mõtlesin, et kui raske siis see ikka olla saab. Eelmise nädala reedel siis käisin Lõnunakeskuse Oomipoes, kust sain suuremosa vajalikke asju kätte. Seal oli ka üsna abivalmis müüja kes mind aitas osade juppidega (kuna neil poes polnud täpselt õigeid juppe kohati) nimi oli Mikk vist, igatahes lühikeste blondide juustega poiss kes mängib ise ka pilli.
No muidugi ma ei suutnud ma kõiki asju endale õigesti kirja panna ja pidin sinna veel tagasi minema. Asju mida poes üldsegi ei leidunud sain TÜ raamatukogu kõrval asuvast Tiigi Elektroonikast. Lauppäeva õhtuks oli asi kokku tinutatud, kuid ei töötand. Pool ööd üritasime isaga aru saada, et mis viga, kuni saime aru, et nupp oli veits vigane. Ma olin enne nupu lahti võtnud, et teada saada kuidas sellest ehitada DPDT nuppu, mis poes maksis ligi 200kr (SPDT nupp oli 30kr), ning ma olin selle veidi halvasti kokku pannud ja see läks lühisesse. Teisipäeval leidsin vana kaubamaja vararealiseerimisest ka karbi, kuhu ma selle sisse väänasin. See väike nupp saab kunagi välja vahetatud sinise LED-i vastu, kuid alles siis kui jälle lõunakeskusesse satun.

Paar pilti:
Image
Image
Ja ka video. Kuna sai kiiruga tehtud siis riff läks veidi sassi (kui jama nuppudega korda saan, siis teen uue).

http://www.youtube.com/watch?v=iMB_3qYjfwQ

Ning mul on ka küsimus ühe vana lampvõimuga raadio kohta, mille ma kuurist leidsin. Me vahetasime seal voolu sisendi ja silla (teeb vahelduvvoolust alalisvoolu) ära ning töötab, kõik ülejäänd jupid on orginaal. Isegi kitarri sai taha panna ning mängida. Äkki oskab keegi selle kohta piltide järgi veidi infot anda (aasta, mudel, firma ( kui ma pole ise õigesti aru sellest saand), palju selle eest võiks mahamüümisel küsida, kuna mul siukseid maal veel paar tükki, ning mul pole nendega midagi teha)?

Pilte näeb siit:

http://pilt.delfi.ee/my_album/166803/?page=1
User avatar
ville
Posts: 113
Joined: 08 Apr 2008, 17:09

Re: Käsitehtud Fuzz ja küsimus vana raadio kohta.

Post by ville »

Nende vanade raadiotega on nii, et tavaliselt on kõik tähtsamad andmed kirjas papist tagumisel paneelil, nagu näiteks siin - http://www.osta.ee/12142898 ja nendega annab teha mitut moodi - võid panna oksjonile või pakkuda oksjonikeskkonnas või Soovis (näiteks) mõnele kollektsionäärile. Minul oli kunagi üks suur Sakta lampraadio, kus oli peal ka lintmakk ja vinüülimängija, selle viis üks kollektsionäär ära.
On ka kolmas võimalus, mille kohta täpsemalt siin - http://tartu.postimees.ee/100708/tartu_ ... 339565.php

Igatahes pole kindlasti neid mõtet prügimäele viia.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Käsitehtud Fuzz ja küsimus vana raadio kohta.

Post by served »

võimalus on ju sellest ise ka pilli võim teha.
Samas, see on ju ilus raadio. Miks mitte alles hoida.

Soovitan sul footswichi vähemalt DPDT lüliti vastu vahetada. LEDi jaoks 3DPT. Praegu sööb see pedaal sul jubedalt tooni.
Juhtmed võimalikult lühikesed ja teine kord ära osta neid kalleid mõttetuid plastikust potesi. Kontakteeru näiteks minu või Fadediga või telli ise omale korralikud nupud ja raudvara.

Aga hea töö!
Jätka samas vaimus!
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
ville
Posts: 113
Joined: 08 Apr 2008, 17:09

Re: Käsitehtud Fuzz ja küsimus vana raadio kohta.

Post by ville »

served wrote:võimalus on ju sellest ise ka pilli võim teha.
Just selle mõttega see link saigi pandud. Aga selles mõttes on servedil õigus, et kui aparaat on ka välimuselt täiesti korralik, pole mõtet lõhkuda, eks võimu tegemiseks leiab kindlasti ka täielikke romusid, mis samas on täiesti töökorras.
ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: Käsitehtud Fuzz ja küsimus vana raadio kohta.

Post by ErkoP »

Noh, kuna tal on neid mitu tükki, siis ühest võiks ju võimu teha :D
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15
User avatar
TAOD
Posts: 100
Joined: 20 Sep 2007, 18:45
Location: Tartu

Re: Käsitehtud Fuzz ja küsimus vana raadio kohta.

Post by TAOD »

served wrote:võimalus on ju sellest ise ka pilli võim teha.
Samas, see on ju ilus raadio. Miks mitte alles hoida.

... ja teine kord ära osta neid kalleid mõttetuid plastikust potesi. Kontakteeru näiteks minu või Fadediga või telli ise omale korralikud nupud ja raudvara.

Ma olen seda raadiot juba pillivõimuna paar korda kasutanud, ning arvan, et hoiangi alles. Ma leidsin selle tagakaane ka. Kui keegi oskaks seda teksti tõlkida, siis seal on kirjas "потреъля мощность 50 вт" (kui aega on, siis teen pildi ka ära).

Kuid need plastikust poted polnud üldsegi kallid, tegelikult olid need kõige odavamad mida poes saada oli. See pedaal oli tehtud kõigepealt testiks, et näha kas läheb tööle üleüldse ja ma valisin kõige odavamad jupid mis olid hetkel. Kuid kui millegi tõsisema ehitamiseks läheb siis kindlasti teen korralikumalt.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Re: Käsitehtud Fuzz ja küsimus vana raadio kohta.

Post by liivainimene »

Mingi võimsus 50 vatti. Esimesest sõnast ei saa aru, aga noh, pole vene keelt õppinud ka.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
ville
Posts: 113
Joined: 08 Apr 2008, 17:09

Re: Käsitehtud Fuzz ja küsimus vana raadio kohta.

Post by ville »

See tähendab, et aparaadi tarbimisvõimsus on 50 W, kuigi pool venekeelset sõna on puudu.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Re: Käsitehtud Fuzz ja küsimus vana raadio kohta.

Post by Kert »

Sellised vanad lampidega raadiod on ideaalsed kitarrimänguks, eriti need millel on line-in pistik taga (algselt möeldud grammofoni jaoks).
Ainuke asi mida muuta tuleks on toite juhe. Tuleks vahetada 3 soonelise maandatud juhtme vastu, enne kui kitarri sinna taha yhendada.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Käsitehtud Fuzz ja küsimus vana raadio kohta.

Post by Faded »

Seda siis eeldusel, et korteris on olemas korralik kaitsemaandusega juhtmestik, vastasel juhul pole sellest toitejuhtme vahetamisest mingit tolku.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
skateweb
Posts: 234
Joined: 03 Nov 2005, 00:37

Re: Käsitehtud Fuzz ja küsimus vana raadio kohta.

Post by skateweb »

Vabandust OT pärast aga endalgi väike huvi effektiplokkide ehitamise vastu ja tekkis küsimus miks üleval toodud plokk palju tooni imeb? ja et milliseid kondekaid näpiteks kasutada?! ehitamisel kas keraamilist või on seal neid tegelt veel miljon erinevat!
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Käsitehtud Fuzz ja küsimus vana raadio kohta.

Post by Faded »

skateweb wrote:Vabandust OT pärast aga endalgi väike huvi effektiplokkide ehitamise vastu ja tekkis küsimus miks üleval toodud plokk palju tooni imeb?
Tõenäoliselt sellepärast, et kasutatud bypass lüliti lülitab ümber ainult skeemi väljundit, mistõttu bypass asendis jääb skeemi sisend järgmise skeemiga (järgmine plokk või võimu sisend) paralleelselt, kogusisendtakistus kukub ja võib hakata kõrgeid sagedusi imema. Kitarri jaoks on vaja sisendtakistust vähemalt 500 kΩ, soovitavalt 1 MΩ või rohkem.
skateweb wrote:ja et milliseid kondekaid näpiteks kasutada?! ehitamisel kas keraamilist või on seal neid tegelt veel miljon erinevat!
Üldiselt su enda vaba valik, aga ma olen üldiselt valinud kondeka skeemis määratud suuruse järgi. Kui mahutavus on pikofaradites, siis keraamiline; kui nanofaradites, siis polüpropüleen (poly film); kui mikrofaradites, siis elektrolüüt. Lisaks kohtab aeg-ajalt ka muid tüüpe, nt. tantaal (võib asendada sama väärtusega polüpropüleeniga), polariseerimata elektrolüüt, vilk (mica), paber-õli (paper-in-oil, PIO) jne.

Üks asi, mida tasub tähele panna, on see, et ameeriklased keelduvad põikpäiselt nano-prefiksit kasutamast. Nt. 22 nF asemel on neil .022 uF ja 3 nF asemel 3000 pF. Kondeka tüüpi valides tasub sellised väärtused ikka nanofaraditeks teisendada, st. .022 uF = 22 nF ja vastav kondekas oleks polüpropüleen.

Siit saad erinevate kondensaatorite ja nende kasutusalade kohta pikalt lugeda:
http://www.beavisaudio.com/techpages/Caps
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
skateweb
Posts: 234
Joined: 03 Nov 2005, 00:37

Re: Käsitehtud Fuzz ja küsimus vana raadio kohta.

Post by skateweb »

kuid kas kvaliteedi suhtes kondekad võrdsed mõtlen just poly film ja keraamilisi et kui on valik sama väärtusega siis kumba eelistada?! saan aru et kui väiksem mahtuvus siis keraamiline kuid mis selle põhjus on?! sorri tõsiselt algaja olen!
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Käsitehtud Fuzz ja küsimus vana raadio kohta.

Post by Faded »

skateweb wrote:kuid kas kvaliteedi suhtes kondekad võrdsed mõtlen just poly film ja keraamilisi et kui on valik sama väärtusega siis kumba eelistada?!
Enamasti soovitatakse keraamilisi kondekaid signaaliahelas võimalikult vähe kasutada. Pidavat mürarikkamad olema, ja lisaks on paljudel tüüpidel üsna kehv tolerants (osadel kuni -20/+80%).
skateweb wrote:saan aru et kui väiksem mahtuvus siis keraamiline kuid mis selle põhjus on?!
Põhjus on lihtne - enamikke teisi tüüpe pole pikofaradilistes suurustes praktiliselt üldse saada. Üks alternatiiv oleks vilkkondekad, aga need on oluliselt kallimad.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked