Kaela parandamine

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Az
Posts: 208
Joined: 23 Sep 2008, 16:22

Kaela parandamine

Post by Az »

Et kas on võimalik kuidagi les paulil kaela nii kokku tagasi liimida et ta oleks uuesti ilusti mängitav? mu vanaisal on puidutöökoda ja oleks võimalik et liimime selle seal kokku tagasi, aga kas sellel on mõtet ? pilliks on Epiphone Les Paul Studio.
Või kas on äkki võimalik uus kael paigaldada?ja kui jah siis kui kalliks võib see minna ?
User avatar
J.
Posts: 774
Joined: 16 May 2006, 16:44
Location: õnnes

Re: Kaela parandamine

Post by J. »

kust ja kuidas täpsemalt kael katki on?
soovitan siiski pillimeistri juurde viia.
pärast üle parandada on juba palju hullem
šhuubiduubi
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Kaela parandamine

Post by afs »

Kui google-sse pildiotsingusse trükkida Gibson headstock või broken headstock, siis peaks tulema neid murdunud päid ja seal piltide juures olevalt linkidelt leiab ka mõningad näited parandamisest (eeldan, et murdus pea otsast, või murdus mujalt?). Huvitav oleks näha ka pilte ja kirjeldust, kuidas see juhtus. Arvan, et tuleks liimida ikka muidu, sest pole eriti näinud, et müüakse liimitava kere/kaela ühendusega pillidele kaela eraldi ja kui olekski müüa mingi, millel saaks liite parajaks töödelda, siis selle vahetus on kindlasti väga töömahukas (= kallis).
User avatar
J.
Posts: 774
Joined: 16 May 2006, 16:44
Location: õnnes

Re: Kaela parandamine

Post by J. »

vii pillimeistri juurde. parandus läheb 500 - ... olenevalt meistrist.
hämäläinen on mul see aasta 2 korda kaela kokku lappinud.
igatahes pole midagi hullu. aga ise hakata nikerdama... no ma ei tea.
šhuubiduubi
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Kaela parandamine

Post by afs »

Kui ise pole pillimeistri kalduvustega vaid lihtsalt mängija siis soovitaks ka viia meistri juurde. Kui oled aga ise suur huviline ehitamise/parandamise alal, siis miks mitte ise teha.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Kaela parandamine

Post by served »

Ise lasin ka alles oma pilli kaela ära parandada...
Ise ei julgenud kaela pooleks murda et uuesti saaks kokku liimida... ja siis pidigi selle raha välja käima.
Aga praegu ei kahetse, alguses oli küll raske seda raha välja käia, aga tasus ära!

Lisan veel, et sa pead peale parandust kaela uuesti üle võõpama, muidu jääb näha see värk seal.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Re: Kaela parandamine

Post by mty »

no, ma liimisin ise kaela kokku. ei ütleks et midagi rasket on. ja, ei ütleks ka seda, et vigastatud kohta peab varjama kohe hakkama. elu näind pillid on way coolimad :D

minu teema siis: http://kitarr.astar.ee/forums/viewtopic ... 12&t=10077
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Kaela parandamine

Post by served »

Kui on lahtine murd, siis loomulikult on ise lihtne kokku panna. Mul aga oli väga keeruline murd. Polnud küljestära, aga pikki süüd lihtsalt mõrane.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Re: Kaela parandamine

Post by mty »

ei ma otseselt sinu suhtes seda posti ei mõelnudki, loomulikult :)
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
User avatar
Az
Posts: 208
Joined: 23 Sep 2008, 16:22

Re: Kaela parandamine

Post by Az »

J. wrote:vii pillimeistri juurde. parandus läheb 500 - ... olenevalt meistrist.
hämäläinen on mul see aasta 2 korda kaela kokku lappinud.
igatahes pole midagi hullu. aga ise hakata nikerdama... no ma ei tea.
Kust ma hämäläineni nimelise pillimeistri leian :P?
User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa

Re: Kaela parandamine

Post by Yamaha1 »

kus asud muidu? kui tallinnas siis pillimeister gena juurde, liimis mul kaela 300.- ära.
Epiphone LP Standard->Yamaha häälestaja->Rocktron Tri-Wah->Boss MT-2->Roland Microcube
Yamaha fg-411(akustiline)
Casio süntekas

8)
Image
User avatar
Az
Posts: 208
Joined: 23 Sep 2008, 16:22

Re: Kaela parandamine

Post by Az »

elan tallinnas jah
User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa

Re: Kaela parandamine

Post by Yamaha1 »

no siis gena juurde, kui sul huvi siis võin anda kontakti, tegi mul korralikult ära, mingit jälge ei jäänd ja püsib koos nagu uus.
Epiphone LP Standard->Yamaha häälestaja->Rocktron Tri-Wah->Boss MT-2->Roland Microcube
Yamaha fg-411(akustiline)
Casio süntekas

8)
Image
User avatar
ville
Posts: 113
Joined: 08 Apr 2008, 17:09

Re: Kaela parandamine

Post by ville »

Az wrote:Et kas on võimalik kuidagi les paulil kaela nii kokku tagasi liimida et ta oleks uuesti ilusti mängitav? mu vanaisal on puidutöökoda ja oleks võimalik et liimime selle seal kokku tagasi, aga kas sellel on mõtet ? pilliks on Epiphone Les Paul Studio.
Või kas on äkki võimalik uus kael paigaldada?ja kui jah siis kui kalliks võib see minna ?
Kõike on võimalik ise teha, kui vähegi nutti on. Võid ka muidugi minu kätte tuua.:) Näiteks mty sai asjaga hakkama, kuigi piltide järgi oli väga lolli koha pealt asi murdunud (aga tavaliselt - ja just akustid nimelt - sealt just kukkudes lähevadki). :) http://kitarr.astar.ee/forums/viewtopic ... 12&t=10077 Väga veenev oli, et ta kasutas justnimelt KAHTE pitskruvi. Asi on selles, et kõige suurem on hirm liimimise puhul - dai pohh, et pikkipidi mingit nihet ei toimuks. Ristipidi ei tohiks probleeme tekkida, süü hoiab ise puidu paigas.
Pillimeister Hämäläise kontakti saad siitsamast foorumi otsingust, kui veel suurem laiskus peale ei tule. Aga see mees minu teada veel siiani Vastse-Kuustes, nii et - kui ise ei viitsi või ei julge tegema hakata, siis on loomulikult lihtsam tlnst meister otsida.
assassin
Posts: 199
Joined: 21 Mar 2005, 01:39

Re: Kaela parandamine

Post by assassin »

Panin siin vahepeal odava raha ees parandatud ( mainiks, et mitte eriti oskuslikult, 0-2 freti ala on fretboardi suhtes ülespoole kõver ) kaelaga Yamaha F-330'le käpa peale. Mõtlesin, et sobib suviseks lõkkeäärseks mängimiseks väga hästi. Kõla on ilus ja asi oli tore kuni tänaseni mil avastasin, et kaelas on pragu mis algab enamvähem sealt kus vana murd, aga siiski jookseb oma rada. Vana murd jookseb diagonaalselt 2'st fretist headstockil sinnamaani, kust algab ülemine sadul. Fretboardi ja kaela vahel olev ala 0-4 fretini on ka väga inetu. Arvatavasti on pill eile/täna kuskilt mingi väikse kõksu saanud.
Ei usu, et siin oleks tarvis laipa mõnitada ning mõlgutan mõtteid kaela vahetusest. Mis hinnaklassi asi jääda võiks ?

Kui päevavalgus uuesti välja tuleb homme, siis lisan pildimaterjali.
Hea nõu on teretulnud.
Locked