teie tehnika.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

ddes3 wrote:Kui joota oskad ja veidi tehnilist taipu on, ei tohiks hullu olla.

Risustan ka veidi seda teemat ja küsin, et kust sa trükkplaadid said Faded? Isetehtud või tellitud kuskilt? Endal seisab just mitu asja selle taga.
"Mõlemad said ehitatud Tonepad.com trükkplaatidele"
dh
Posts: 125
Joined: 06 Jul 2007, 22:11
Location: Keila

Post by dh »

Ma arvan et, ta ei pidanud silmas trükkplaadi radade joonise allikat, vaiseda kus see trükkplaat prinditi/söövitati/augustati/keevitati.
Schecter C-1 Classic -> Boss DS-1 -> EHX Metal Muff -> EHX DMM -> Marshall JCM2000 DSL201
User avatar
Terminaator
Posts: 1850
Joined: 19 Jun 2006, 12:50
Location: Tallinn

Post by Terminaator »

ddes3 wrote:Kui joota oskad ja veidi tehnilist taipu on, ei tohiks hullu olla.

Risustan ka veidi seda teemat ja küsin, et kust sa trükkplaadid said Faded? Isetehtud või tellitud kuskilt? Endal seisab just mitu asja selle taga.


no kui nende ehitamine tuleks odavam, kui poest ostes ja oleksid ka paremad. Siis heameelega oleks nõus väikese koolituse saama :lol:
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Ühe trükkplaadi tegemine ei tule odav, kui on aga plaanis neid rohkem teha, siis kindlasti. Oleneb meetodist, ise vedasin kunagi koolist natuke raudoksiidi ning tükki trükkplaadi toorikut. Mingi odavam veekindel marker ning lambi söövitusvann (5l kanku on väikeste modidega väga sobiv). Netis on infot üleval küll, nii et tasub proovida.

Rajad joonistasin nii, et printisin kolmele paksule papile rajad, seejärel lõikasin kõigi kolme papi pealt rajad välja (hajutasin 3-le lehele, et üks liiga sveitsi juust ei tuleks) ning joonistasin läbi pappsablooni markeriga plaadile (tegu oli TS-808''ga ja väga sitt plaat oli, ilgem rägastik). Pärast joonistasin markeriga korralikult üle. Ei ole kindel, et oli parim tehnika, aga töötas.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Trükkplaadid ma tellisin Tonepad.com-ist. Väga kvaliteetsed on, kindlasti paremad, kui ise koduste vahenditega oleks võimalik saada. Samuti tuleb nende tellimine kui mitte just odavam, siis mitte ka palju kallim, kui ise söövitamine. Alguses ma tegin ise plaate, ja teen praegu ka, kui vaja (nt. jfet matcher, phaseri ehitamiseks, millele lihtsalt valmis plaati saada ei ole), aga võimalusel tellin, kuna ma ehitan neid plokke oma lõbuks,

Ise teha on muidu ka üsna lihtne. Laserprinteriga skeem kriitpaberile, siis triikrauaga vaskplaadile. Lahustad kuumas vees natuke naatriumperoksiidsulfaati (Tevalost saab; kasutad plastik- või keraamilist kaussi!) ja lased plaadil seal istuda, kuni üleliigne vask on kadunud. Pesed puhtaks ja tooneri võtad nt. eetriga maha. Puurid augud, ja valmis. Üleliigse happe valad rohke veega segades kraanikausist alla.

Markeriga ma ei soovitaks teha, see võib küll veekindel olla, aga happele ta vastu ei pea. Võib-olla, kui mitu korda üle teha, aga siis jääb tulemus väga räpakas. Tevalos on saada ka spetsiaalselt trükkplaatide jaoks mõeldud markerit, mis sobib palju paremini. Aga isegi seda ma soovitaks kasutada ainult parandustöödeks enne söövitamist. Laserprinteriga meetod on kodus tegemiseks kõige lollikindlam ja üsna lihtne.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Ise teen ka, printeri ja koduantila lehtedega...
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Kõlab tõesti 30 korda lihtsamalt kui mingite sabloonide ja asjadega mässamine :P

Ja kui juba nagunii muud rauda tellid, siis trükkplaadi saatekulud võib nulliks lugeda, seega tasub ära.
User avatar
mothman
Posts: 294
Joined: 22 Jul 2005, 22:06
Contact:

Post by mothman »

Jackson Kevin Bonds Rhoads on nüüd lõpuks kohal!
Image
Jackson Kevin Bonds Signature-->Hughes and Kettner Switchblade 100w Head

Image
User avatar
kaze
Posts: 407
Joined: 20 Nov 2007, 20:28
Location: Pärnu

Post by kaze »

mothman wrote:Jackson Kevin Bonds Rhoads on nüüd lõpuks kohal!
[URL=http://img411.imageshack.us/my.php?image=eestan2.jp
g]Image[/URL]


naiiss :D
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

õnnitlused ja villis näppe, mis muud :)
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
User avatar
mothman
Posts: 294
Joined: 22 Jul 2005, 22:06
Contact:

Post by mothman »

Naine jääb küll nüüd tükiks ajaks ilma minust ja mina jään proovikasse mängima. :lol:
Jackson Kevin Bonds Signature-->Hughes and Kettner Switchblade 100w Head

Image
User avatar
sirver
Posts: 824
Joined: 27 Jan 2008, 19:05
Location: Pärnu

Post by sirver »

küsimus sellise pilli kohta, et kas see kerekuju mõjutab palju heli?

Epiphone LP Special II - Boss DS-2 - HB ga5
Ibanez V70CE
Sakura akust / ülevärvitud ning nokitud
User avatar
Terminaator
Posts: 1850
Joined: 19 Jun 2006, 12:50
Location: Tallinn

Post by Terminaator »

mothman wrote:Jackson Kevin Bonds Rhoads on nüüd lõpuks kohal!
Image


Kena pill. :)
User avatar
mothman
Posts: 294
Joined: 22 Jul 2005, 22:06
Contact:

Post by mothman »

sirver wrote:küsimus sellise pilli kohta, et kas see kerekuju mõjutab palju heli?


Ma ei usu, et ta palju mõjutab kuid see mõjutab, et tal on on neck thru, ehk sustain peaks parem olema ja ühe helipeaga on veidike vähem võimalusi. Kuradi kerge pill on ka. Väga imestusin kui kohvrist välja võtsin. Igati sigalahe pill! Pill, mida ma kunagi maha ei müü!
Jackson Kevin Bonds Signature-->Hughes and Kettner Switchblade 100w Head

Image
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Post by sguitar »

hind on ka päris krõbe ?
Locked