Kitarri hooldus

Erinevate firmade pillid
User avatar
Hemp
Posts: 247
Joined: 05 Jan 2007, 16:28
Location: Kloostri taga metsas.
Contact:

Kitarri hooldus

Post by Hemp »

Otsisin aga ei leidnud.
Kuidas hoolitsete oma pilli eest?
Akust ja elekter.
Mida teha, kuidas teha, millal teha?
http://www.lasteasi.ee
http://www.kleepsuvabrik.ee
Henri tel. 5070884
Müügiks:
Klassikalise kitarri kohver.
VOX DA5
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

mitte sittagi ei tee...(va see et präägu värvisin ja vahetasin üht-teist)
a ega muidu olen näind et mingid vennad nühivad mingi ainega keeli vms... ei tea küll miks, kui puhaste kätega mängida peaks imo suht okeika olema...
User avatar
greencow
Posts: 630
Joined: 31 Jan 2007, 16:16
Location: Jüri

Post by greencow »

Keeli puhastatakse alkoholiga(mitte jägermeister), sõrmlaud tehakse vahest mingi õliga üle näiteks, suurema tolmukihi võiks ära pühkida. Väikeste ja raskesti ligipääsetavate kohtade juures (kaasaarvatud krihvid) on abiks vatitikud.

Aga jah, kui puhaste kätega mängida, siis ei määrdu see sõrmlaud nii väga ja kui toas ka koristada natuke tihedamini või pilli kotis hoida, siis ei ole tolmukiht ka mureks.
User avatar
Hemp
Posts: 247
Joined: 05 Jan 2007, 16:28
Location: Kloostri taga metsas.
Contact:

Post by Hemp »

Ma käisin tütre pillile keeli ostmas, ja jäi lihtsalt silma mingi vaha või asi. Sealt mul see küss tekkiski. Ostsin mingi pudeli ära ka, et löön läikivad pillid veel rohkem läikima. Matt klassik jääb paraku tuhkatriinu ossa. Temaga ei oska midagi teha.
http://www.lasteasi.ee
http://www.kleepsuvabrik.ee
Henri tel. 5070884
Müügiks:
Klassikalise kitarri kohver.
VOX DA5
User avatar
Sunrise
Posts: 79
Joined: 28 Nov 2007, 14:14
Location: Saaremaa

Post by Sunrise »

Nt. Peale mängimist võiks spets lapiga (mitte sellega kuhu vannitoas käsi kuivatatakse. :D ) keeled üle tõmmata, ei kogune mustust.
Samas pühid ülejäänud pilli kah puhtaks.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Peale mängimist käin kere ja metallosad puhta lapiga ning keeled Fast Fretiga üle. Palisandrist sõrmlaudu õlitan (hiljuti esimest korda, ilmselt hakkab kord aastas või nii seda tegema). Vahtrast sõrmlauda lihtsalt puhastan niiske lapiga, kui keeli vahetan.

Korra ostsin ka mingi GHSi poleerimiskomplekti, ja mõnda aega see läikis küll kenasti, aga ta kulub varsti maha ja enam pole viitsinud vaevuda.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

ise loputan käed korralikult ära ja ega ta eriti mustaks ei lähe. kui peale esinemist või mingit higistavamat tegevust kidra täitsa higine on siis tõmban ka fast fretiga yle. yldiselt tolmust on mul täiesti poogen ja viimasel ajal eriti ei viici sedagi pyhkida. kere puhastamisega on ka nii, et eriti ei viici. kunagi varem puhastasin muidugi väga kõvasti oma kitarri aga nyyd on põhiline asi mängimine :roll:
kahjuks palisandri õlitamisega tegeleda ei viici, kuigi tegelt peaks :roll:
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
Ilves01
Posts: 291
Joined: 05 Oct 2007, 12:59
Location: Tartu

Post by Ilves01 »

Ilusam on tolmust puhtana hoida , ega muud ei olegi eriti hoolitseda ,keeli vahetada regulaarselt.
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

No loen varasemaid postitusi ja ütlen julgelt, et ma olen küllaltki perverssne.

Pesen enne IGAT kättevõtmist käsi seebiga. Kannan enne IGAT mängimist keeltele kihi Fast Freti. Vahetan VÄHEMALT korra kuus keeli, vahatan pilli kere IGA kord, kui keeli vahetan. Õlitan sõrmlauda kergelt IGA kord, kui keeli vahetan. Kui mängimise käigus sõrmed kohutavalt higistama hakkavad, pesen käed võimalusel uuesti ära ning kannan uuesti keeltele Fast Freti. Väldin igasuguseid kriime, kuid nööpidega särke kannan sellegipoolest. Intonatsiooni võiks tihedaminigi timmida...

A, ja üldiselt olen oma pilliga väga isiklikes suhetes. Me veedame palju aega koos... Paraku olen ma selline kidekops, et ei anna teda väga suurele seltskonnale mängida. Eriti inimestele, kes tohutult higistavad... pervert nagu ma olen.. :lol:
Last edited by Marvin on 08 Jan 2008, 18:10, edited 1 time in total.
User avatar
weasel
Posts: 242
Joined: 06 Dec 2006, 16:19

Post by weasel »

Misjaoks see FAST FRET hea on?
Fender Fat Strat - Behringer V-Amp 2 - Roland Cube-20X
Seagull Entourage
Keeleõpe internetis: http://www.studit.eu
Ilves01
Posts: 291
Joined: 05 Oct 2007, 12:59
Location: Tartu

Post by Ilves01 »

kriimude vältimine siiski õnnestub??? mul endal pole see kyll õnnestunud :D
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

No kuule... :lol::lol:
User avatar
MadCat
Posts: 110
Joined: 06 Jan 2007, 02:43
Location: Tallinn

Post by MadCat »

weasel wrote:Misjaoks see FAST FRET hea on?

Kasutan ise ka seda. See puhastab keeled higist ja rasvast mis su näppudest jäi keelte peale ning noh...põhimõtteliselt pikendab keelte eluiga. Plus ta pikendab ka fingerboard'i eluiga :D
User avatar
J.
Posts: 774
Joined: 16 May 2006, 16:44
Location: õnnes

Post by J. »

no eeskätt on ta mõeldud siiski keelte ja kaela libedamaks muutmiseks.
šhuubiduubi
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Marvin wrote:No loen varasemaid postitusi ja ütlen julgelt, et ma olen küllaltki perverssne.

Pesen enne IGAT kättevõtmist käsi seebiga. Kannan enne IGAT mängimist keeltele kihi Fast Freti. Vahetan VÄHEMALT korra kuus keeli, vahatan pilli kere IGA kord, kui keeli vahetan. Õlitan sõrmlauda kergelt IGA kord, kui keeli vahetan. Kui mängimise käigus sõrmed kohutavalt higistama hakkavad, pesen käed võimalusel uuesti ära ning kannan uuesti keeltele Fast Freti. Väldin igasuguseid kriime, kuid nööpidega särke kannan sellegipoolest. Intonatsiooni võiks tihedaminigi timmida...

A, ja üldiselt olen oma pilliga väga isiklikes suhetes. Me veedame palju aega koos... Paraku olen ma selline kidekops, et ei anna teda väga suurele seltskonnale mängida. Eriti inimestele, kes tohutult higistavad... pervert nagu ma olen.. :lol:

Marvin - 12 points!!!
Aga paar soovitust:
Fast Fret enne ja peale igat mängimist.
Sõrmlaua õlitamisest piisab max. paaril korral aastas,
liiga tihe õlitamine võib samuti kahju teha!!
- EmM9 -
Locked