micro cube efektid?

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

micro cube efektid?

Post by Kert »

et kas keegi teab kas rolandil vöi mönel muul firmal on mingit siukest pedaali ka kus oleks need samad efektid peal mis micro cubes. ja noh et mitte ainult samade nimedega, vaid sama sound kah ikka.
minu meelest saab päris häid sounde sealt välja kruttida, aga micro cubet just pedalboardi ei pane, ja niisama koguaeg kaasas tassida ka tyytu.
et kas on olemas mingit siukest pedaali, vöi peab teise micro cube ostma ja laiali lammutama. ja efekti osale uue karbi tegema.
micro cube maksab pöhimötteliselt samapalju kui bossi pedaalid keskmiselt, nii et eriti raha ka ei kaotaks sellega kui cube ostaks ja sellest pedaali teeks. oma aega kulub ainult natuke

mingit hyper-super 9999-sa digiefektiga multiefekti ei taha. lihtsalt väikest ja lihtsat pedaalikest kus oleks needsamad asjad peal mis micro cubes.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

Võimalik, et just näiteks Bossi digiefektikas ongi lahendus mida otsid, sest Roland teatavasti =Boss ning Micro Cubes on "Boss DSP effects" e. minu arusaamist järgi (võib ka vale olla), väga lihtne Bossi digiefektikas. Kasutab samasid "COSM® amp models", mis bossi digiefektikad, vähemalt reklaamitakse nii :roll:

Iseküsimus, kas sa ka bossi efektika hinda välja tahad käia.
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Kle ei ole seal cubes need efektid midagi nii head.
Saund tundub lihtsalt hea sellepärast, et enamasti mängitakse Cube'iga suht põhjakeeratud helitaseme juures, mistõttu kõlar hakkab veel lisaks digitaalsetele efektidele ka moonutama ja see on see mis seal lahedalt kõlab.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

noh ma arvan et ma ise tean mis sound mulle hea on jne.. maitseasi nagu. ja mul ei moonuta see kölar midagi. korteris nagu ei saa valjuks panna väga. ja enamasti mängin yldse cube kaudu arvutisse, nii et kölar jääb yldse vahelt ära
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Nõustun Ennoga. Cube'i tavalised efektid (flanger, chorus, phaser ja mis seal veel olid) peaks vastavate Bossi pedaalidega kätte saama, ja COSM amp modelling on efektiprotsessorites olemas.

Samas peaks olema ka võimalik Cube lahti võtta ja pedaaliks teha. Valjukas tuleb muidugi ära võtta, ja sul läheb ilmselt suht suurt karpi vaja, aga peaks tehtav olema. Kõige raskem oleks ilmselt lülitite lisamine, et jalaga saaks efekte sisse-välja klõpsida.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

noh flangerid ja asjad on jah pedaalidel aga see COSM amp modelling... mingit suurt digikolakat ei tahaks saada. lihtsat pedaalikest tahaks.
tegelikult teised eefektid eriti ei huvitagi, kuna delayd ja reverbid ja flangerid on juba olemas.
aga see COSM.. kas on mingeid pedaale mis vöimude saunde jäljendavad? noh ma mötlen korralike pedaale mitte mingeid plastmassist multiefekti mänguasju. tegelikult see R-FIER huvitab köige rohkem nendest.

kui micro cubest teeks siis vast teeks ainult yhe pedaaliga. et yhes asendis laseks sellest karbist läbi signaali ja teises asendis läheks otse kidrast vöimu. noh nagu ikka efektipedaalid.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

R-FIER jäljendab siis Mesa Rectifier-it?

Ma küll ei tea, et mingi stompbox-stiilis pedaal võimendite modelleerimist pakuks, see rohkem efektiprotsessorite rida. Bossi AC seeria kasutab küll COSM-i akustilise kitarri jäljendamiseks, aga see on veidi teine teema.

Mul pole aimugi, milline Micro Cube seest välja näeb, aga ma kahtlen, et see elektroonika tüüpilise stompboxi sisse ära mahub. Päris "pedaalikest" sa sellest vist küll ei saa.
Aga sa võta oma Cube lahti ja vaata kõigepealt, mis seal sees üldse on.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Vaata, kas äkki Behringeri V-Tone GDI21 sobib.
Tootja leht
Pillipood.ee link
Arvustused Harmony-Centralis
Idee poolest modelleerib see ka erinevaid võime, mikri asendeid ja muud. Suhteliselt odav on ka, ja tundub üsna väikest mõõtu olevat.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

Faded wrote:Vaata, kas äkki Behringeri V-Tone GDI21 sobib.
Tootja leht
Pillipood.ee link
Arvustused Harmony-Centralis
Idee poolest modelleerib see ka erinevaid võime, mikri asendeid ja muud. Suhteliselt odav on ka, ja tundub üsna väikest mõõtu olevat.

nuvot midagist sellist mötlesingi. kahju ainult et see behringer on :P
aga aitäh igaljuhul. peab testima seda poes
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Locked