Eesti lood, mida võiks kõik osata. Oskab keegi aidata?

Värsked tabulatuurid, meeldib - ei meeldi kitarrist, palade kommentaarid
Locked
plipli
Posts: 3
Joined: 23 May 2010, 19:13

Eesti lood, mida võiks kõik osata. Oskab keegi aidata?

Post by plipli »

Loodan, et olen õige teema all:
Minu senised kitarriõpingud on mulle tee peale seadnud väga palju lugusid, mis ei ole laiema rahva jaoks väga teada-tundud. Olen põhiliselt õppinud ka fingerstyle'i, millega seoses on mu repertuaar pigem tundmatu. Eesti lugude tundmine on üsna piiratud.

Tahaks aga teha ägedaid versioone vanadest Eesti klassikast, mida saaks lõkke ääres laulda. Otsin selliseid lugusid, mida rohkem teatakse.

Vanasti oli kitarr.astar.ee lehel olemas lugude top. Hetkel seda kahjuks ei ole enam. Niisiis küsimuse juurde:

Aitaksite mul ehk koostada loode nimekirja, mida lõkke ääres (või kus iganes rahva seas) võiks osata Eesti loomingust?
  • Vitamiin - Tiigrikutsu
  • Fix - Tsirkus
  • Ruja - Rahu
  • Sõpruse puiestee - 1905
  • Justament - Kaua Sa Kannatad
  • Jaan Tätte - Ojakese laul
User avatar
koulu
Posts: 227
Joined: 26 Dec 2008, 21:58
Location: Tallinn, Eesti

Re: Eesti lood, mida võiks kõik osata. Oskab keegi aidata?

Post by koulu »

Ise mängin ka paljusid fingerstyle lugusid, mida keegi ei tea. Kui siis vahest pargipingil mängides keegi ligi tuleb ja tahab et ma midagi mängiks siis eranditult on alati Terminaator üks nendest olnud. Ma siis nende kurvastuseks pean ütlema, et ei oska ühtegi Terminaatori lugu.

Vana Astari top 10 olid sellised lood mida mäletan: "Viimane Tramm", "Krokodill Genja lugu"
"Käime katuseid mööda" , "Juulikuu lumi" "

Raamatukogus on tegelikult olemas eesti keeles ilmunud lõkkelaulude kogumikud, kus on tuntumaid lugusid. Kaitseväe ma kunagi laenutasin ühe sellise ja siis kasarmus sai mängitud,lauldud.
12.11.2008
23.05.2009
05.09.2009
11.11.2009
28.11.2009
18.12.2009
22.01.2010
screenshot
Posts: 8
Joined: 15 Jul 2013, 15:21

Re: Eesti lood, mida võiks kõik osata. Oskab keegi aidata?

Post by screenshot »

võiks tabid ka juurde panna
Locked