Metallkeeled

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
6pin
Posts: 131
Joined: 21 Apr 2008, 00:14

Metallkeeled

Post by 6pin »

Millised metallist keeled on kõigeparema kõlaga? Pill ise on Yamaha FX370C BL.

d'Addario EJ15 Phoshor Bronze Extra Lighte- Keegi siin rääkis et need kõlavad väga kenasti. Kas mida Lightimad keeled on seda kehvem kõla on või vastupidi mida kõvem seda parem kõla?
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Metallkeeled

Post by served »

Mida peenemad seda eredama heliga, lihtsam mängida, pehmema tunnetusega.
Mida jämedamad, seda kauem helisevad, bassisem heli, raskem mängida.

Kusagil seal vahel on kompromiss.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
Slide
Posts: 145
Joined: 27 Apr 2009, 11:26
Location: Tallinn

Re: Metallkeeled

Post by Slide »

Eks igal tootjal ole kah oma tüüpkõla jne. Endale meeldivad Martini pehmemat sorti keeled, hetkel küll peal Elixirid.
Kitarride seadistamine/remont tel. 53445837
Ka elektroonika ja raudvara vahetamine/remont.
User avatar
Ollu
Posts: 138
Joined: 06 May 2009, 14:02
Location: Elva

Re: Metallkeeled

Post by Ollu »

6pin wrote:Millised metallist keeled on kõigeparema kõlaga? Pill ise on Yamaha FX370C BL.

Mul on sama pill. Kasutatult ostsin olid siin mingid jube mõnusa kõlaga keeled peal, sellise hea pehme heliga. Sellel kitarril mida enne mängisin oli selline terav heli mis väga ei meeldinud. Nüüd keeltel kõla kadunud kuidagi, peab ka uued ostma. Tahaks mingeid mõnusa pehme kõlaga keeli, oskab keegi soovitada?
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: Metallkeeled

Post by telepoiss »

Ma olen siiamaani sattunud akustilise keelte puhul kogema 100%-selt alati samasugust tendentsi, nii et hakkan seda juba "rusikareegliks" pidama : -) . Nimelt, mida kollasemat tooni (brass- messingikarva) traadiga üle keritud keeled, seda säravam ja metalsem kõla ning mida punasemad (vasesemad) , seda soojem ja pehmem, bronze´id jäävad sinna kusagile vahepeale. Lisaks ka tunduvad brassid kauem värske keele säravat heli alles hoidma kui bronze´id või vased. Keelte mõõt mängib samuti rolli - normaalmõõdus vesterni metallkeeled ei tohiks pilli kõla huvides liiga peenikesed olla (minule meeldivad akustikute puhul "kaheteistkümnesed" setid). Aga see viimane on " nii ja naa" , pillid on ikkagi erinevad isendid, mõni kõlab paremini peenematega , mõni jämedamatega
User avatar
Piipz
Posts: 90
Joined: 04 Feb 2009, 17:24
Location: Tallinn
Contact:

Re: Metallkeeled

Post by Piipz »

Elixiri hinnad on teiste siinmüüdavatega ligi kahekordsed.
Kas see reaalne vahe on ka nii hästi tuntav :) ?
Slide
Posts: 145
Joined: 27 Apr 2009, 11:26
Location: Tallinn

Re: Metallkeeled

Post by Slide »

Kestavad tunduvalt kauem küll kui tavalised, sound on väga hea.
Kitarride seadistamine/remont tel. 53445837
Ka elektroonika ja raudvara vahetamine/remont.
skateweb
Posts: 234
Joined: 03 Nov 2005, 00:37

Re: Metallkeeled

Post by skateweb »

ma olen ka juba paar aastat ainult elixire kasutanud. kohe kui teist marki keeled om ei ole tunne õige
lumeuss
Posts: 41
Joined: 17 Mar 2008, 18:21

Re: Metallkeeled

Post by lumeuss »

Küsimus "Millised metallist keeled on kõige parema kõlaga?" on samast kategooriast nagu "Mis värvi juustega naine oskab kõige paremini süüa teha?"

Elixir ja Martin on head aga mõne pill peal nad lihtsalt ei kõla.Pead ise proovima ja katsetama.Alati jäta keelte pakend alles, siis saad võrdlusi teha.
AC/DC
Posts: 43
Joined: 27 Oct 2010, 10:01

Re: Metallkeeled

Post by AC/DC »

mul hoopis teistsugune küsimus (ei leidnud sobivat teemat ja ei taha ise ka ühe asja pärast kohe uut teemat teha) : kuna olen algaja tahaks teada kas elektri kitarridele saab kõiki keeli kõikidele pillidele peale panna?
Hendri
Posts: 637
Joined: 14 Jul 2006, 01:03
Location: Keila

Re: Metallkeeled

Post by Hendri »

Elektrikitarrile siiski elektrikitarri keeled. 8)
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Metallkeeled

Post by voice »

AC/DC wrote:mul hoopis teistsugune küsimus (ei leidnud sobivat teemat ja ei taha ise ka ühe asja pärast kohe uut teemat teha) : kuna olen algaja tahaks teada kas elektri kitarridele saab kõiki keeli kõikidele pillidele peale panna?

Küsimus on õigustatud ja vastus: tõesti nõuavad mõned üksikud eletrikad teistsuguseid keeli. Täpsemalt: teistsuguste otstega keeli. Steinbergeri süsteemi pillid ehk neist kõige kuulsamad.
AC/DC
Posts: 43
Joined: 27 Oct 2010, 10:01

Re: Metallkeeled

Post by AC/DC »

aga kas sellele kitarrile lähevad ikka tavalised ja peaaegu kõik keele peale :squier bullet stratocaster?
User avatar
Black
Posts: 1089
Joined: 31 Oct 2008, 20:05
Location: Tallinn, Tartu

Re: Metallkeeled

Post by Black »

Jah. Mine poodi ja küsi elektrikitarri keeli ja saad õiged asjad.
Riistvara:
Ibanez RGR321EX
Randall RX35DM
Zoom G5
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: Metallkeeled

Post by telepoiss »

Soovitaksin ära proovida Fenderi Bulletid (3250R)

http://www.thomann.de/gb/fender_3250r.htm

Odavad ja head
Locked