Kidra kael katki

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
eestibloke
Posts: 111
Joined: 24 Jul 2005, 14:24

Re: Kidra kael katki

Post by eestibloke »

Tere,

Pole tugevdusi vaja??? Ainult asjast mitte midagi teadev inimene võib soovitada, et tugevdusi pole vaja. 99,9% juhtudel pannakse ikka tugevdused ka, jääb asi kindlam. Soovitan soojalt!!!

vaata seda: http://www.youtube.com/user/OBrienGuita ... djHboSPCzg

Tervitustega,

Kristjan
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: Kidra kael katki

Post by RockaRolla »

eestibloke wrote:Tere,

Pole tugevdusi vaja??? Ainult asjast mitte midagi teadev inimene võib soovitada, et tugevdusi pole vaja. 99,9% juhtudel pannakse ikka tugevdused ka, jääb asi kindlam. Soovitan soojalt!!!

vaata seda: http://www.youtube.com/user/OBrienGuita ... djHboSPCzg

Tervitustega,

Kristjan
Kindlasti leiad ka kümneid youtube videosid kus mingid vanad ütlevad, et kui kidra kael katki siis viska kohe jalamaid prügikasti.
Throw the Jew Down the Well
eestibloke
Posts: 111
Joined: 24 Jul 2005, 14:24

Re: Kidra kael katki

Post by eestibloke »

Tere taas,

Prügikasti? Ei ei rockarolla saa ei saanud aru. Ma vaid mainisin, et oleks hea kastada ka tugevdusi.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: Kidra kael katki

Post by RockaRolla »

eestibloke wrote:Tere taas,

Prügikasti? Ei ei rockarolla saa ei saanud aru. Ma vaid mainisin, et oleks hea kastada ka tugevdusi.
Sa ei saanud aru. Ma ütlesin, et kui üks mees räägib, et peaks panema siis tegelikult ei pea. Teine mees räägib, et viska minema siis sa arvad, et kohe peab viskama.
Throw the Jew Down the Well
ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: Kidra kael katki

Post by ErkoP »

Eks see tugevduste panemine sõltu ka sellest kuidas kael on katki läinud.
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15
User avatar
Black
Posts: 1089
Joined: 31 Oct 2008, 20:05
Location: Tallinn, Tartu

Re: Kidra kael katki

Post by Black »

Mina olen näinud videosid, kuidas sarnase murdumise puhul nagu eelmises videos on 2 metallpulka tugevduseks kaela ja pea vahele pandud.
Riistvara:
Ibanez RGR321EX
Randall RX35DM
Zoom G5
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: Kidra kael katki

Post by RockaRolla »

ErkoP wrote:Eks see tugevduste panemine sõltu ka sellest kuidas kael on katki läinud.
Täpselt nagu Served (vist?) eelmisel leheküljel rääkis. Üldjuhul elektrikitarrid seda ei vaja (tüüpilised headstocki ära murdumised).
Throw the Jew Down the Well
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Kidra kael katki

Post by cooloox »

Vaevalt, et seal videos oleval pillil kael sealt kohast järgminekord katki läheb... kui niimoodi pärast üle värvida ja lakkida, ja on hea võimalus panna need lihtsad puidust tugevdused siis: "why not?!" on mu küsimus.. :?
eestibloke
Posts: 111
Joined: 24 Jul 2005, 14:24

Re: Kidra kael katki

Post by eestibloke »

Tere

Suhtlesin oma hea sõbra Lgp. Andrus Hämäläineniga ja tema soovitus: kasutada alati tugevdust. Pole vahet kas kitarriks akust või elektrikas.
Tugevdus võib olla ka metallist. Veel rääkis, et on näinud päris palju ilma tugevduseta liimitud kaelu, mis on uuesti saanud väikse põksu ja jälle katki.
Katkise pea ja kaela kokkuliimimine ilma tugevduseta on poolik töö ja üks hea mainega pilliparandaja sellist poolikut tööd ei tee.


Tervitades,
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Kidra kael katki

Post by served »

Ma igaks juhuks mainin uuesti, et puiduliim on tugevam kui puit. Kui on valitud korralik ja hea liim, ei lähe kael kõpsti ja jälle katki.
Eks Andrus võibolla ütles selle pärast, et sa nii küsisid. Kuid arvestada võiks ju ka sellega, et kui sa lisad metallvarda kaela sisse, siis kael ei paindu enam nii nagu ta peaks. Varraste panekuks sa puurid osa puitu sealt välja jne.

Uuri, kui suur pinge on keeltel tegelikult kaelale ja vaata uuri neid numbreid natukene. Siis võib olla näed ka ise, et varras pannakse siis, kui kael enam ei suuda keeltele vastu seista. Nii juhtub just Bassidel, millel on pikki-mõrad. Kuna bassi kael on pikem kui kitarri oma, siis on just Bassid need, mis vajavad kõrgemate nootide alla vardaid, seal trussrodi mõju pole enam piisavalt suur ja kogu töö jääb puidu teha. Ja kuna puit on vigastatud, siis tulevad appi vardad.

Teine näide: Enamik pillide päid on kaela külge liimitud. Kas seal on ka vardad sees? Kui pea murdub, siis kas murdub liimitud kohast lahti?
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
eestibloke
Posts: 111
Joined: 24 Jul 2005, 14:24

Re: Kidra kael katki

Post by eestibloke »

served wrote:Ma igaks juhuks mainin uuesti, et puiduliim on tugevam kui puit. Kui on valitud korralik ja hea liim, ei lähe kael kõpsti ja jälle katki.
Eks Andrus võibolla ütles selle pärast, et sa nii küsisid, kuid arvestada võiks ju ka sellega, et kui sa lisad metallvarda kaela sisse, siis kael ei paindu enam nii nagu ta peaks. Varraste panekuks sa puurid osa puitu sealt välja jne.

Uuri kui suur pinge on keeltel tegelikult kaelale ja vaata neid numbreid natukene. Siis võib olla näed ka ise, et varras pannakse siis, kui kael enam ei suuda keeltele vastu seista. Nii juhtub just bassidel, millel on pikki-mõrad. Kuna bassi kael on pikem kui kitarri oma, siis on just bassid need, mis vajavad kõrgemate nootide alla vardaid, seal trussrodi mõju pole enam piisavalt suur ja kogu töö jääb puidu teha. Ja kuna puit on vigastatud, siis tulevad appi vardad.

Teine näide: Enamik pillide päid on kaela külge liimitud. Kas seal on ka vardad sees? Kui pea murdub, siis kas murdub liimitud kohast lahti?
Sellist juttu ajab mees, kes "juhuslikult" ajas sassi sõnad termolüüs termorüüs jne. Mees, kes ei suutnud seletada kahes suunas pingutatavat pingutusvarda tööpõhimõtet.
Vabanda, Served, aga ma kahtlen Sinu kui pilliremontija oskustes, veelgi üllatavam tundub mulle see, et sa ei usu Andrust, kes on kitarriparandaja-ehitaja juba ca 20 aastat.

Ma tänan tähelepanu eest ja ma loen selle teema enda jaoks lõpetatuks ja luban, et ei surgi enam teiste algatatud postitustes.

Tervitades,

Kristjan
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Kidra kael katki

Post by served »

OT:
Lihtsalt jagasin mõtteid ja infot mida ise olen pillimeistritelt kuulnud.
Endal on olnud kogemusi katkiste kaeltega.
Ma ei öelnud kordagi, et ma ei usu kedagi. Või, et sinu jutt on vale. Kui sa mõttega minu eelneva jutu läbi lugesid, siis võibolla leidsid, et see varrastamine pole 100% tõde. Seda täielikku tõde polegi, kuid ma leian, et minu välja toodud argumendid annavad päris palju mõtlemisainet. Kas sa ei arva?

Ja küll sul on pikk mälu, kah asi nüüd selle termol(r)üüsiga. Kas ma olen tõesti nii valusasti sulle jala peale astunud?

Kui ma sind kuidagi solvasin, siis ma küll ei tea kuidas, aga ma tõesti palun vabandust.
Muidugi peab ütlema, et väga kiiresti ärritud, kui sellise väga lühikese diskussiooni peale juba enda teguviisi hakkad muutma.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: Kidra kael katki

Post by telepoiss »

Su pilli kael tundub pildi järgi olevat purunenud "õnnelikult" (erinevalt sellest youtube videost, kus on pisut teine paranduse keerukusaste). Tundub olema tekkinud konkreetne ja üsna pikk pind, mida saab vastaspinnaga tugevasti taasühendada, pole ilmselt lisatugevdusi vajagi. Kui tõesti kusagil mujal mingeid muid mõrasid ja kahjustusi (ka trussrodi otsa tsoonis) ei ole ja on ainult üks monoliitne eralduspind (pole killustunud), siis peaks ju olema sellist lausa lust tagasi kokku visata - pärast , peale võimalikku tasanduslihvimist veel väike aerosooliga värviravi liitejoone tsoonis ja tagasi "sõitma"
roosakummik
Posts: 669
Joined: 15 May 2005, 12:29
Location: Raplamaa/Lelle/Tallinn
Contact:

Re: Kidra kael katki

Post by roosakummik »

telepoiss wrote:Su pilli kael tundub pildi järgi olevat purunenud "õnnelikult" (erinevalt sellest youtube videost, kus on pisut teine paranduse keerukusaste). Tundub olema tekkinud konkreetne ja üsna pikk pind, mida saab vastaspinnaga tugevasti taasühendada, pole ilmselt lisatugevdusi vajagi. Kui tõesti kusagil mujal mingeid muid mõrasid ja kahjustusi (ka trussrodi otsa tsoonis) ei ole ja on ainult üks monoliitne eralduspind (pole killustunud), siis peaks ju olema sellist lausa lust tagasi kokku visata - pärast , peale võimalikku tasanduslihvimist veel väike aerosooliga värviravi liitejoone tsoonis ja tagasi "sõitma"
Vot- see on õige jutt. Mina kui mööbli restauraator võin veel öelda, et pillil ja toolil on ikka kaks eri asja. Toolil istutakse pilliga mängitakse. Ja sinu pilli puhul on õnnelik juhus olnud, nii et mina piirduks vaid liimimisega sellise murdumise puhul. Toolil oleks aga pannud tugevdused. Milleks freesida puitu välja ja panna mingeid vardaid.
Minu poolt on ka teema ammendunud.
Vintage LP Lemon top,Omatehtud Telecaster,Ibanez Rg,Ibanez AW85ECE-RLG
HB GA 15P&Fender M80(Proovikas) Crate 15w(Kodus)
Marshall Jackhammer,Guvnor,Bluesbraker,Supervibe,Reflector,Ecohead,Regenerator,Vibratrem ,Compressor.
User avatar
aptsihh
Posts: 188
Joined: 22 Apr 2010, 01:50
Location: Tallinn

Re: Kidra kael katki

Post by aptsihh »

eestibloke wrote:...veelgi üllatavam tundub mulle see, et sa ei usu Andrust...
Mina usun Andrust! :lol:
Locked