medikaga mängimine

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

needles wrote:
kaijo60 wrote:Mind vaevab uus mure. Kas parem käsi peab reeglina koguaeg liikuma üles-alla ükskõik mis keelel noot?

ei pea liikuma reeglina üles alla. soovitatavalt tuleb üles-alla liikumine selgeks saada, sest et kiireid kohti teisiti ei saa.


õpetatakse küll nii et reeglina peab käsi koguaeg käima üles alla, vahet pole kui keelt vahetades oleks samapidi tõmmet jätkates lihtsam pickida.

Edit: või pigem üldse mitte "käsi". vaid pigem randmest, või siis näiteks medikat hoidvad sõrmed
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
griffens
Posts: 20
Joined: 23 Sep 2007, 22:10

Post by griffens »

arvasin koguaeg, et sweep picking on see üles-alla mäng, aga selle nimi on tegelikult alt picking hoopis, eks? sweep picking on see, et umbes akordi mängides jätad iga noodi iseseisvalt kõlama vms?

igatahes, mul on selline probleem, et hakkasin õpetusi vaatama ja selgus, et ma mängin valesti pmslt, tegelt ma olin sellest varem aru saanud aga täna otsustasin midagi ette võtta! igatahes, minu probleem seisneb selles:
medikaga mängides(eriti kiiresti mängides) tuleb hoida medikat mingi väikese nurga all, mitte päris keelega paralleelselt. varem mängisin just sellel valel viisil. niisiis, võtsin asja kätte ja tegelikult on nii jube mugav mängida, no sükroonis pole käed päris aga selle kallal ma töötan, et vasak käsi järgi jõuaks. lõpuks jõuan vast ka probleemini - mul on nii, et ma ei saagi päris aru, et medikas nagu vajub vist käes ära vms, et vahepeal läheb liiga suure nurga alla, ja siis on nagu kõla selline vaikne vms, kes järele proovib liiga suure nurga all mängimise saab vast kohe aru mis ma räägin.
sellele vast mingit loogilist õpetust ei ole, et pean medikat vaid tugevamalt hoidma, aga ausaltöeldes ma prooviisn ja pole midagi teha, ühel keelel mängimise saan tegelt tehtud, aga kui on vaja mitmel keelel mängida(kasvõi master of puppetsi intro riff 00 7 00 6), siis nagu teised keeled ei kõla üldse.
pmslt selle vea saaks siis lahendatud, kui ma istun sirge seljaga kitarr kehast natuke kaugemal ja kitarrikael paralleelne maaga, aga nii on mul jube ebamugav mängida.
kas selline asi võib paraneda harjutamisega või on asi vales tehnikas ja tuleks kuidagi ümber õppida(kuigi mu seletusest vist valet tehnikat loogiliselt välja ei loeks, seda tuleks silmaga näha ma kardan)...
User avatar
wahur
Posts: 193
Joined: 19 Mar 2006, 10:35
Location: Tallinn/Kiviõli
Contact:

Post by wahur »

Teemaarenduseks "Kiirus: medikas vs sõrmed" võiks võtta Mark Knopfleri "Sultans of swing" loos oleva teise soolo, mida minu mõistus ei suudaks küll medikaga samaväärselt esitada.

Medika õige asend näppude vahel on vist kerge kindlaks teha kui võtta mingi suvaline keel suvalisest fretist, ütleme näiteks D 10ndast, ja kiirusel 200bpm hakata 32ndik noote raiuma konstantselt. Kui ükskord lõpuks rütmis püsid ja noodid korralikult kõlavad siis jäta järsku käsi seisma ja vaata mismoodi see medikas su näppude vahel on ning põhimõtteliselt peakski see olema ideaalne asend, sest füüsikaseadus raalib välja selle ideaalse positsiooni (umbes sama teema mis trummipulkadegagi- no ei saa kiiresti mängida kui valest kohast kinni hoiad).
***
One dog barks at something, the rest bark at him.
Peeter1000
Posts: 15
Joined: 09 Oct 2007, 18:08

Post by Peeter1000 »

morius wrote:Medikaga topelthelisid mängida ei saagi.


nägin kuskil ühte kellel olid medikad näppude küljes mingi teibiga, ta sai küll täitsa hästi mängida nii
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Peeter1000 wrote:
morius wrote:Medikaga topelthelisid mängida ei saagi.


nägin kuskil ühte kellel olid medikad näppude küljes mingi teibiga, ta sai küll täitsa hästi mängida nii

Ilmselt olid need siiski 'küüned'.....
- EmM9 -
User avatar
sirver
Posts: 824
Joined: 27 Jan 2008, 19:05
Location: Pärnu

Post by sirver »

need spets asjad käivad ka ju näppude otsa millega hawaii kitarri mängitakse ja kannelt ?

Epiphone LP Special II - Boss DS-2 - HB ga5
Ibanez V70CE
Sakura akust / ülevärvitud ning nokitud
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

sirver wrote:need spets asjad käivad ka ju näppude otsa millega hawaii kitarri mängitakse ja kannelt ?

Ilmselt on need siiski 'küüned'.......
- EmM9 -
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

sihuke bändžo mängijate värk
User avatar
optimus
Posts: 74
Joined: 25 Oct 2006, 00:03
Location: tallinn

Post by optimus »

migid jurakad käivad kantrimeestel ka pöidla külles ja nimetissõrm on vaba sõrmitemiseks :)

ja need olid metallis, niiet vb pole küüned :)
Three S w-130, yamaha 310F, Vintage LP V100 TSB, Roland cube60
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

optimus wrote:migid jurakad käivad kantrimeestel ka pöidla külles ja nimetissõrm on vaba sõrmitemiseks :)

ja need olid metallis, niiet vb pole küüned :)

Ilmselt on need siiski (metallist) 'küüned'.....
- EmM9 -
User avatar
sirver
Posts: 824
Joined: 27 Jan 2008, 19:05
Location: Pärnu

Post by sirver »

me saime aru su mõistujutust, või no mina sain juba algul aru :D üritasin lihtsal selgitada, et pole tavalised inimküüned, mis näpuotsetest välja kasvavad

Epiphone LP Special II - Boss DS-2 - HB ga5
Ibanez V70CE
Sakura akust / ülevärvitud ning nokitud
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

sirver wrote:me saime aru su mõistujutust, või no mina sain juba algul aru :D üritasin lihtsal selgitada, et pole tavalised inimküüned, mis näpuotsetest välja kasvavad

Nuh, aga sellest ka jutumärgid... :)
- EmM9 -
User avatar
optimus
Posts: 74
Joined: 25 Oct 2006, 00:03
Location: tallinn

Post by optimus »

asoo, ongi "küüned" :)

ma ei saand ka aru asjast
Three S w-130, yamaha 310F, Vintage LP V100 TSB, Roland cube60
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

vot see oli see - Heureka - moment
User avatar
koulu
Posts: 227
Joined: 26 Dec 2008, 21:58
Location: Tallinn, Eesti

Re: medikaga mängimine

Post by koulu »

Ma olen senimaani harjunud ilma medikata mängima, kuigi võiks endale ka mingid võltsküüned muretseda, kuna õiged kuluvad ära. Medikaga trummeldamine ei tule eriti välja, downstroke'ga saan hakkama aga upstroke ei õnnestu. Medikas on kuidagi vale nurga alla ja kardan e-soolokeelt niiviisi veel pooleks lüüa.
12.11.2008
23.05.2009
05.09.2009
11.11.2009
28.11.2009
18.12.2009
22.01.2010
Locked