Vox da5 vs Roland Micro Cube

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Vox da5 vs Roland Micro Cube

Post by telepoiss »

Tere ,

Kas keegi on saanud Vox DA5 proovida (ja rolandi micro cube´iga võrrelda)?

tp
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

ma olen küll ainult micro cube-i proovinud aga siiski nad on kõigest väiksed modelleerimisvõimud, ära neilt liiga palju oota. kui sa oled toonifriik nagu mina siis on parem ikka väike lampvõim osta.(va juhul kui see patareidega töötamine sulle oluline on)
Ibanez SA120(Seymour Duncan Alnico Pro II Bridge, Ibanez AH5 Neck)
Digitech Bad Monkey
Zoom Hyper Lead HL-01
Isetehtud Germaanium Fuzz Face
Laney LC15R (Marshall JCM800 eelvõimuga)

There aint no rock and roll without glowin' glass!
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Post by telepoiss »

mul kuluks hädasti justnimelt selline väike punn korterisse ära. Rolandi mikrokuubiga jäin ise väga rahule, aga vox da5 ka kiidetakse ja see omab samas hinnaklassis mitmeid eeliseid. küsimus on ainult selles, kuidas da5 KÕLAB - kas annab niisama hästi saunde kui rolandi mikrokuub, või lihtsalt on peamised user revjuude kirjutajad-võrdlejad rabatud selelst et da5 on mikrokuubist valjem (suur valjusus ei ole aga harjutusvõimu peamine ülesanne, right) selles ma kahtlengi - muidu oleks vox da5 ilmselt mõttekam osta, kuid voxiga puudub füüsiline kogemus.

(lambika olen p.mõtteliselt välja valinud juba - kas fenderi blues junior, laney lc15R või mõni peavey, aga sellises võimsuses lampvõimust polegi mul hetkel hetkeliste elukorralduste puhul suurt rõõmu/kasu, nagu ma ka rada7-s kirjutasin).

Ehk et praegu vaja osta neist 1 - kas mikrokuub või da5, ja kuna ilmselt da5 kohta keegi arvamust avaldada ei oskagi siis küllap jääb mikrokuub, mida olen ise proovida saanud.

tp
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

ma ikkagi ei hakkaks sinu asemel nende väikeste modelleerijatega jamama - sõltub muidugi mis muusikastiili sa teed aga mina elan ka korteris ja peale enda lampvõimu saamist pole peaaegu üldse enam microcube'i kasutanud. overdrive-pedaald aitavad ka lambikatest madalatel helitugevustel kärinat saada

ja ega see micro cube'i saund nii hea ka ei ole, lahjem crunch jääb lambi omale ikka märgatavalt alla.
Ibanez SA120(Seymour Duncan Alnico Pro II Bridge, Ibanez AH5 Neck)
Digitech Bad Monkey
Zoom Hyper Lead HL-01
Isetehtud Germaanium Fuzz Face
Laney LC15R (Marshall JCM800 eelvõimuga)

There aint no rock and roll without glowin' glass!
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Post by telepoiss »

kas selles korteris kus sa elad on sul seal sinust 4-5 m kaugusel ka väike 1.5-kuune pisike poisipõnn ja väsinud emme kes teda kussutab? ... novott :wink: ...

mängin rohkem nagu enda lõbuks, kisub vist sellise bluesisema asja poole.

mul käis korraks endal ka peast läbi see väikese lambika idee, aga leidsin, et kui juba lampkasti ostuks läheb, siis võiks teine vähe kopsakam olla. esialgu piisab täiesti sellisest kompaktsest ja kõrvaklapitavast "kõlariga suitsupakist" (mille täna ka ära ostsin, ja üsna maru on tinistada)

terv,
tp
Last edited by telepoiss on 22 Jul 2008, 10:05, edited 1 time in total.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

bluesile oleksid pidanud ikka lambi ostma.
Kuid tegelikult oleksid võinud osta ka ju mingi multiefektika, neile saab kõrvaklappe külge ühendada jne. Siis oleksid saanud rohkem efekte ja teised poleks midagi kuulnud. va kui oleksid kõrvaklapid peast võtnud ja volume põhja keeranud.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Post by voice »

Ei, selliste tingimuste juures, nagu telepoisil, on kuubik väga hea valik - sobib oma lõbuks bluusitamiseks küll ja kui laps ärkvel on, saab kõiki lõbustada, mis multiefektika puhul poleks nii lihtne.
Alati on küsimus tingimustes ja kompromissides. Antud juhul on lahend täpselt oludele vastav ja kõiki enam-vähem rahuldav.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

njah, ja kuubikul on kah körvaklapiväljund, nii et kui öhtul teisi löbustada ei taha siis paned klapid pähe.
Ma ise elan kah enamvähem samades tingimustes mis telepoiss ja siiamaani ilusti kuubikuga hakkama saand. Muusikastiil on kyll natuke teine...
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Post by telepoiss »

ma marssisingi eile ismjusikusse ja ostsin rolandi ära, võtsin naljaviluks VALGE (must ja punane olid ka saadaval), aga noh ega värv lõppkiirust väga palju ei mõjuta :lol:
VoxDA5 jääb minu poolt avastamata, kuigi kes teab - äkki veel kusagilt tohmannist tellin "kiremõrvana" endale selle kah ja y-kaabeldan (pidi väga marudat saundi neist kahest kokku saama)
lampkasti ost on mul ka tulekul,aga praegu pole ratsionaalne seda kulutust teha.

terv,
tp

edit: mina julgeksin rolandi mikrokuubikut korteri/harjutamise/lõkkeplatsi võimendiks küll soojalt soovitada - sellega saab täitsa inspireerivalt tinistada, ja helimudelite-efektide valik katab üsna erinevaid stiile - "polkast rokini" ja palju-palju enamgi - nt rectifieri annab ikka päris kurjaks keerata. minu praegune pill ärkab rolandi taga ikka täitsa ellu, iga nupukeeramine mõjub koheselt, ja operatsioon on täiesti müravaba - null surinat-särinat. Kõrvaklapivõimalus on ka väga mugav. mikrokuub on väike aga üllatavalt tubli (ja ei saa sugugi ka öelda et ta vaiksevõitu oleks, 2W võib ikka väga vali olla).
User avatar
Hemp
Posts: 247
Joined: 05 Jan 2007, 16:28
Location: Kloostri taga metsas.
Contact:

Post by Hemp »

Tõstaks veits teemat.

Kellegil on tekkinud võimalus VOX-iproovida?
http://www.lasteasi.ee
http://www.kleepsuvabrik.ee
Henri tel. 5070884
Müügiks:
Klassikalise kitarri kohver.
VOX DA5
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Post by telepoiss »

ma kardan et DA5 eestis eriti palju pole kui üleüldse kellelgi.

Niipalju kui ma netis olen DA5 kohta tuhlanud, tundub et DA5 on võrreldes MC-ga valjem (suurem valjukas), cleanid pidid paremad olema, ja mõni effekt kah lisaks (vist isegi wah-wah ja rot.speaker). Hea featuur on ka vattide settingu muutmise võimalus. Samuti on DA5 kast soovi korral tagant avatav (open back option). Aga kasustuse lihtsuse poolest peaks MC palju mugavam olema,DA5-l on mingi edit & tapping - nõksutad efektide parameetreid paika,palju nupunõksutamist, ja settingud vist mällu ei jää. saundi simulatsioonide erinevused pidid kohati kah väikesed olema (a-la crunch 1 crunch 2 crunch 3 jne) , ja jänkid fännivad lõpptulemusena MC-d laias laastus rohkem.

Aga eks ta ikka hinda väärt lelu ole, kui ostad , tahaks kah proovida!
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Muideks telepoiss. Ma plaanin lähipäevadel alustada Kuubiku modimisega.
Teen väljundi veidi ümber, et kui võimule taha lükkan siis teeks paremat häält veidi. Siis selle classic kuni Rfier panen footswitchidega. Ja kui aega üle jääb siis äkki teen nende EFX ja Reverb/delay potega ka midagi. Ja loomulikult 1 asi mida lausa peaks tegema on valjuka vahetus ja elektroonika eraldamine teise karpi, kuna mul lihtsalt ei tööta see asi vist nii hästi praegu, valjukas ka vist palju vatti saanud juba :D
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Post by telepoiss »

ei mina hakka enda omal midagi siirdama/parendama, väga äge asi niisamagi juba, minu arvates just patareidega kasutades kusagil seinavoolukauges kohas avaldubki tema kõige olulisem eelis/efekt. Lambisooja ta muidugi ära ei tee, aga ikka - omas kasutusribas kindlalt 10 points
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Post by karlapoiss »

endal on microcube 15x täiiesti hea võim, mängib trummidest ka üle, aga clean pole sellel just eriline asi:D
User avatar
maddo
Posts: 549
Joined: 28 Aug 2006, 17:18

Post by maddo »

karlapoiss wrote:endal on microcube 15x täiiesti hea võim, mängib trummidest ka üle, aga clean pole sellel just eriline asi:D


Sorry aga ma pean küsima, et kas trummar on 10-aastane tüdruk või?
Locked