Kitarri ehitamisega seotud probleemid???

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
eestibloke
Posts: 111
Joined: 24 Jul 2005, 14:24

Kitarri ehitamisega seotud probleemid???

Post by eestibloke »

Tere Tere

Kas selles foorumis pesitseb ka mõni kitarrimeister?

Kuna ise alustasin akustilise kitarri ehitusega oleks soov leida mõttekaaslast kes juba teinud mõne pilli või kellel plaanis teha. (saaks rääkida algajate vigadest jne.)

NOORED KITARRIMEISTRID KOGUNEME!!!
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Mul on elektrikas hetkel pooleli. Natuke pilte http://skv.pri.ee/2007/, kuigi seletusi pole väga juures.

Esimene peaaegu korralik pilliehituskatse, seni on asjad enam-vähem sujunud. Praegu teen freesipuudusel käsitsi kaelasüvendit, see on kõige rõvedam osa kere juures (muud süvendid katab pickguard ära, need ei pea nii ilusad olema, peaasi et kõik ära mahub)
Last edited by liivainimene on 28 Jul 2007, 17:19, edited 1 time in total.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
eestibloke
Posts: 111
Joined: 24 Jul 2005, 14:24

Post by eestibloke »

Vot vot hakkab looma!!!
Liivainimene kust ostsid puidu?
Kas plaanid endale ülafreesi kah osta?
Seda saab ehituslaenutustest rentida aga seal sellised suured mölakad et lõhuvad pilli ära. Kas plaanid veel pille teha?


Kitarrimeistrid tulge puhuge juttu :D
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Puit tuli Väärispuu ja Spooni AS'ist, vist mitte kõige õigem koht, sest laud, mis saadeti, oli veidi kõver (ma ei saanud ise Tallinnas oma silmaga valimas käia, nad saatsid mulle fotosid valikuga (seal lingil on näha) ja siis tõid mulle Tartusse. Praegu see kõverus eriti enam ei häiri, sest laud läks neljaks tükiks (ostsime sõbraga kahe peale). Hind oli see-eest mõistlik, ühe kere kohta umbes 130 krooni oli, täpselt ei mäleta.

Helipeadeks tulevad mul üle olevad 2 Squieri singlecoili (vahetasin mingite samasuguste nonamede vastu, lihtsalt kogemuse omandamise mõttes) ja Ibanezi ACH2 (ARC300 originaal sillahelipea, asemele tuleb mingi Swineshead, tõenäoliselt Warthog)

Ülafreesi praegu ei osta, sest see on suurem väljaminek, mul kui õpilasel pole seda raha jalaga segada, napilt jõuab kõik pilli jupidki kokku ajada. Aga tänane päev on näidanud, et peitli ja haamriga saab tasa ja targu tegutsedes ka täitsa hakkama (jääge ootama järgmist postitust, kus ma kõik peitlid maapõhja nean, töö pole veel läbi :P)

Kusjuures kerekuju tuli liimitud plankudest välja käsisae, rasplite, 10mm puidupuuri külje ja pääsuhöövliga (selline "tiibadega", väike höövel).

Kui see talutav välja tuleb, siis tahaks proovida ise tervet pilli ehitada, selle jaoks ma sain juba valmis kaela.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
cobra_vello
Posts: 142
Joined: 21 Jul 2007, 10:02

Post by cobra_vello »

mina tegin ka kunagi hästi lõu-end kidrakere. vana akust oli pmst, ja seal peal oli mingi helipeade ja tehnikaga plaat (vene värk kõik). pinda käis, et kui võimendisse mängida, siis see akustiline osa kõlas kaasa. kruvisin siis selle tehnika maha, kaela ja silla ka, ja tegin tavalisest 21 kihilisest vineerist uue kere, kuhu läks sild ja kael külge, ja see tehnika. noh, lihtsalt et akustilist heli ei tuleks. hästi amatöörlik küll, aga omal ajal ajas asja ära :P rihm on muide õlakotilt pärit.

pilt on kah: http://www.zone.ee/vellocobra/Pildid/vana_kidra.JPG?2
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Väga sürr nikerdis O_o
Lahe idee iseenesest, kuigi see näeb välja nagu mingi tige mutantamööb.

Kuidas see kõlab? Vene elektroonika + vineerkere ei tõota selles osas just head...

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

kuidas sa selle ära värvid?
kui mina tegin kidra (mis ei jõudnud kerest kaugemale kooli tõttu) siis ma mõtlesin et võiks ära peitsida (jääks loomulik puit näha sealt alt) ja siis kahekorde lakk peale panna
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
cobra_vello
Posts: 142
Joined: 21 Jul 2007, 10:02

Post by cobra_vello »

kõlab umbes samamoodi nagu vene akust vene helipeadega. sitasti.
aga kuna hevihevihevimetal on teema siis iseenesest ei ole mitte mingit vahet, distortionit on niikuinii nii palju et originaalhäälest midagi järele ei jää :lol:
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Kui SanderS'i küsimus oli mulle, siis mõtlen, vaatan, kuidas kere jääb, kui kõik valmis on. Kui ilus, siis jätaks ka naturaalseks, uurin veel, mida peale panna, mingi lakiga tõmbaks ikka üle.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

aga millega värvida? Mul plaanis hakata pilli ülevärvima, tõmban vanavärvi liivapaberiga karedaks ja sinna peale värvin uue kihi, aga millega ma värvi peale kannan? Mis värv on sobilik? Mis laki tüüp on sobilik?
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
eestibloke
Posts: 111
Joined: 24 Jul 2005, 14:24

Post by eestibloke »

Kui head puitu tahate vaadake

www.madinter.com ja www.lmii.com .

Seal on ikka päris proffide värk!
Tartu KitarriJumal Vaido Petser ütles mulle ,et kui juba pilli teha siis pole mõtet end vaevata mingi mõtetu palgiga. Nii et soovitan soojalt sealt midagi vahvat tellida. :D :) :lol: Ise tellisin madinterist ja olen väga rahul. Varsti panen enda pilli pildid kah ülesse
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

aga seal on aint klassikaliste kidrade kraam
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Madinteris on alajaotus "For electric guitar" ja lmii's mostly wood>solid body woods.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Kui tahate hästi naturaalset teed minna, siis ärge keemialakkide jms poole vaadake.

Tehke päris mesilasvahaga üle, sest see on esiteks lihtne ja teiseks odav ja kolmandaks kaitseb niiskuse eest väga hästi.

No on ka muidugi veidi eksootilisemat ja veidi tumedamaks toonivaid vahasid - carnauba nt jms.

Washburn archtop > VoxAC30
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Kui hästi mesilasvaha peale jääb, kui püsiv see kiht on?

Teine asi, need lingid seal on lähemal uurimisel tõesti väga akustiliste kitarride poole kaldu. Kas keegi kuskil Euroopas ei tea mingit kitarrijuppidega tegelevat asutust (jätkem Thomannid-asjad kõrvale, pigem midagi Stewmaci/Warmothi laadset)?
Just, et puitu saaks, Ameerikast on väheke kahtlane tellida, igasuguseid tollijamasid võib veel tulla jms kõik. Euroopa Liidu piires oleks eriti tore.


Kõrvalteemana, sain peitliga küllaltki korraliku kaelasüvendi valmis, mitte küll kaugelt nii puhas kui freesiga lastud, aga siiski, mulle täitsa piisav. Veidi peenemat nikerdamist veel, et kael perfektselt istuks, aga muidu on korras.
pilt
Need triibud seal pole üldse häirivad, välk võimendab neid tugevalt.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Locked