Mandoliin

Erinevate firmade pillid
Locked
User avatar
everlong
Posts: 38
Joined: 19 Jul 2006, 19:59
Location: Tartu

Mandoliin

Post by everlong »

Niisiis tekkis huvi sellise keelpilli kohta. Mida oskate rääkida nendest Mis on nende häälestused ja duurid. No kas on raske mängida vms. Ja kui varieeruvalt saab mängida. Loodan, et saate aru mida tahan teada saada.
Veel et kas Tartu poodidest neid osta ka saab? Ja mis nende hinnad u on.
Paluks mitte selliseid mõttetuid postitusi, kus mingi infot edasi anda ja tahetakse lihtsalt mõnitada või ennast kõvamehena näidata.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Topeltkeeled pole üldse rasked, nad on üsna kõrvuti koos. Kui just väga peenikesed näpud pole, ei tohiks raskusi tekkida.

Häälestus on mandoliinil sama, mis viiulil - G-D-A-E (kvinthäälestus). Duure leiad netist küll, kui otsid (Muude Teemade all peaks ka olema sticky mandoliini duuridega). Kui põhiduurid ära õppida, siis on üsna lihtne lugusid kaasa mängida. Mul on praegu üks vana nõuka-aegne mandoliin, kunagi sai ikka omajagu mängitud. Kahjuks on tal roop üsna kahtlane ja ei püsi eriti hääles.

Tartus olen ma mandoliine näinud IS Musicus ja kunagises Saviaugus (ei tea, kas nüüd uue nimega R Musicus neid leidub).
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
daedalus
Posts: 269
Joined: 16 Mar 2005, 23:10
Location: rakvere
Contact:

Post by daedalus »

mul on ka siuke nõukaaegne isend kodus.. kael on sellel küll nii laineline, et karju appi ja pöörakaid oleks vaja vahetada.. aga lahe on kindlasti, kui saab phmst seljakotist pilli välja võtta.. hinnad tartus olid nii 2k ligi.. natuke alla natuke peale.. guitar pro'ga peaks saama ka kitarri track'e lihtsalt ümber teha mandoliini jaoks.. osta.ee's ja kuldses börsis on vahel isegi kuulutusi olnud kus neid samu nõukaaegseid, vist Lvovi tehasest pärit pille mingi 600-700 raha eest müüa üritatakse..

näädsa.. praegugi saadaval

http://kuldnebors.ee/kuulutused/kuulutu ... t_id=10973
User avatar
everlong
Posts: 38
Joined: 19 Jul 2006, 19:59
Location: Tartu

Post by everlong »

Kas nende nõuka aegsete mandoliinidega on võimalik midagi teha ka? Või on nii, et kogu aug häälest ära ja keeli ei jaksa alla vajutada vms?
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

everlong wrote:Kas nende nõuka aegsete mandoliinidega on võimalik midagi teha ka? Või on nii, et kogu aug häälest ära ja keeli ei jaksa alla vajutada vms?
Vajadusel sadulad-roobid ära vahetada ja kindlasti uued keeled peale. Pärast keelte vahetust saad öieti aru, et see vana vene mandoliin ei ole enam seesama pill, mida varem ei taht kätte vöttagi.
Locked