Kuidas mängima õppisite?

Erinevate firmade pillid
Ylviste
Posts: 25
Joined: 05 Feb 2007, 20:52

Kuidas mängima õppisite?

Post by Ylviste »

Nii seltsimehed, et lihtsalt teada saada, kuidas igaüks teist kitarri mängima õppis? Et mind kohe huvitab, et mida teie täpselt tegite.
Allkiri puudub.
User avatar
Terminaator
Posts: 1850
Joined: 19 Jun 2006, 12:50
Location: Tallinn

Post by Terminaator »

Esialgu olen ise õppinud. Eks tuleb kuskile varsti ennast täiendama minna.
leibleib
Posts: 592
Joined: 15 Sep 2006, 18:06
Location: TALLINN

Post by leibleib »

otsi netist tabe ja õpi ära need laulud mis meeldivad, hea õppida, eriti kui esimese laulu selgeks saad siis päris kaua aint seda mängidki, aga ürita neid lemmiklaule siis õppida ja tasapisi arened.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Natukene muusika koolis akustilist pilli. Sealt sain teooriad ja asjad ka selgeks. Noodi lugemine pole probleem. Ülejäänud aastad on omalkäel õpikutest ja netist õpitud.

Päris alguses tegelikult istusin niisama kodus ja pläristasin pilli, tutvusin asjaga. Kui muusikakooli läksin siis oli juba kujutlus asjast olemas.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
matspats
Posts: 194
Joined: 22 Oct 2005, 11:54

Post by matspats »

Neljas aasta eraõpetaja juures. :)
User avatar
romm5
Posts: 20
Joined: 04 Mar 2007, 01:47

Post by romm5 »

Niikaua kui mänginud olen, õpin kodus üksi...
User avatar
Thule
Posts: 1369
Joined: 03 Oct 2006, 19:22
Location: Tallinn

Post by Thule »

esialgu õpetas isa mind :D

õppisin duurid, mõned heliredelid ja muud ninnu - nännut.

siis hakkasin kooli kidratundides osa võtma, seal õppisin juba muid värke.

nüüd on iseseisev õppimine, aga niipea kui uus akustiline käes siis vist kuskile kidratundi minek jälle.
Dhenry
Posts: 80
Joined: 24 Sep 2006, 12:29

Post by Dhenry »

ostsin mätliku kitarriõpiku, mida kasutasin täpselt niipalju et sain aru kuidas tablatuuri lugeda, ülejäänu juba internetist leitud tabid + akordid lugudele ja muudkui karm harjutamine. Suhteliselt raske algus oli, F akordi sain kätte 3 kuuga, B jaoks läks 6 kuud, sujuvateks vahetusteks mõlemale veel +3 kuud otsa.

Aga aastaga sain tasemele, et bändis rütmikitarri mängida, küll. Nüüd taon helistikke pähe ja sealt kätte, et soolod tulema hakkaksid.
User avatar
maggs
Posts: 31
Joined: 29 May 2006, 15:21
Location: Rapla kant

Post by maggs »

Isal vedeles pikemat aega kitarr nurgas. Tekkis väike huvi. Siis isaga vähekene nokitsesin, kuid ükspäev otsustasin, et hakkan tõsisemalt tegelema. Ostsin Mätliku õpiku, alguses ei tulnud mitte midagi välja ,kuid kui Sepapoisid selgeks sain, siis oli selline tuhin, et jube. Mõnda aega harjutasin ise kodus, kuid siis otsustasime sõbraga, et läheme muusikakooli. Ja seal ma siis nüüd õpingi teist aastat.
Eddie Van Halen - The best 10 fingers on 6 strings!!!
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Hmm , musakool :)
sportsmen
Posts: 117
Joined: 03 Apr 2006, 09:46
Location: Rakvere

Post by sportsmen »

njh... nu ma olen mingi umbes pea 2 aastat plönninud... alustasin üksi ja siiamaani üksi :)
aga olen laisaks muutunud, vahel võtan pilli kätte ja plönnin midagi, kuid pole enam sellist aega, et mängida iga päev. raske see neegri töö :D
muidugi võiks kellegi osava käe all midagi uut ja põnevat õppida, olex ilgelt sheff.
endal pilli kha enam pole, nüüd õe nartsuga vahel narrin end, naq näit täna :D
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

Kunagi nii 4-5 aastat tagasi tuli selline esmane tuhin peale. Eks vist enamikel teismelistel kuttidel tuleb see kidramängimise tuju mingi hetk ja nii ka minul. võtsin isa vana idasaksas toodetud Musima akusti, lasin korda teha ja õppisin põhiduurid ära. Kuna muusikaline kuulmine peaaegu puudub ja häälestajat ei taibanud osta, siis võis see plännimine päris jube olla. Niimoodi lasin vahelduva eduga mingi 3 aastakest. Et paar nädalat pinistasin ja siis 3 kuud ei näppinud üldse. Vähemalt akordid ja akordivahetused ja muu taolise põhja sai alla ja selgeks. Kaasaarvatud barreed ja muu värk.

Nüüd 2006. sügisel kohtusin Belgiast päris välistudengiga ühel peol, kus paar kitarri oli. Tüüp võttis kidra kätte ja järgmised paar tundi oli ülejäänud rahval suu ammuli. Tuli välja, et mees on ~14 aastat mänginud ja 5 aastat kitarri õpetanud. Uurisin siis ääriveeri, et kas ta mind ka saaks veidi õpetada, mida ta ka lahkelt oli nõus tegema. Hankisin kursaõe käest westernpilli ja õppetöö läks lahti. Detsembris hankisin oma pilli juba. Kahjuks pidi tüüp veebruaris tagasi minema kuid jätkame õpet neti teel. 5 kuuga tehti aga minuga imet. Helistikud selged, paar lihtsamat skaalat kah, oskan lugudele soolosid peale improviseerida lihtsamalt, nüüd võtsin kätte hakkasin kuupaiste sonaati natukene õppima (tõmbab viimasel ajal klassikalise muusika poole tohutult) ja noh.. nii ta läks. Täiusest olen kaugel, kuid ise olen arenguga rahul ja isegi kuulmist on veidi juurde tulnud. Põhieeldusteks siiski meeletu tahtmine ja rütmitaju.
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Post by martra »

Mul vedeles tükk aega kodus üks vene akustiline mis oli alguses olnud 7 keelega. Mingi kord hakkas asi huvitama ja ostsin uued keeled peale. Ei teadnud asjast veel eriti midagi ja ostsin nailonkeeled. Muidu õpin internetist ja isa on ka algust aidanud ja annab vahel head nõu. Suvel kavatsen elektrika osta. Õpetaja juures pole õppimas käind ja ei usu, et lähen ka.
User avatar
GigAHerZ
Posts: 112
Joined: 03 Feb 2006, 20:17
Location: Tallinn
Contact:

Post by GigAHerZ »

Ostsin kitarri ja hakkasin lihtsalt siit lehelt lugusid maha mängima... sain veel teada blues'i skaala ja siis sai ka see selgeks... nüüd veidi üle aasta kidra käes ja ütleks, et noh, mängida ma vast siiski oskan... (mingil määral)

mõttes mõlgub veel, et võiks korra mingis kitarri koolis vms käia, kuna ise õppides võivad mingid nüansid märkamata jääda.
Last edited by GigAHerZ on 21 Mar 2007, 14:20, edited 1 time in total.
Kõike paremat siit poolt maailmast!
Harley Benton MS11-BK; Nuendo3; Amplitube 2
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Mida rohkem kitarri mängida, seda rohkem saan aru, kui vähe tegelikult kitarri oskan.
Locked