Footswitchi ehitamine

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
klmike
Posts: 3
Joined: 29 Aug 2006, 17:58

Footswitchi ehitamine

Post by klmike »

Lugesin siit foorumist, et footswitchi on üpris kerge ehitada. Äkki oskate soovitada millest võiks teha vahetusmehanismi. Mõtlesin alguses, et näiteks lambilülitist aga see oleks liiga keeruline.
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Ei oleks seal midagi keerulist, väga lihtne oleks lambilülitist teha. Aga kõige lihtsam on siiski osta (Tevalo või Oomi näiteks) poest vajalik lüliti, päris ladna valik on. Üle 50 krooni tavaliselt ei maksa. Aga nüüd on üks asi mida sa peaks teadma ennem lüliti valimist/ostmist. Osad võimud vahetavad kanalit niimoodi, et kui lüliti on lahti siis on üks kanal, kui kinni siis teine. Teised võimud (transsvõimud enamasti, Roland Cube jt) vahetavad niimoodi, et vahetus toimub hetkeliselt. Selleks on vaja nö momentlülitit, mille lihtsalt vajutad korra alla ja siis see tõuseb üles samasse asendisse tagasi. Et kindlaks teha milline võim sul on, tee kõigepealt juhe, otsik ning karp valmis ja siis lihtsalt käsitsi juhtmeotsi kokkupannes vaata kuidas kanal vahetub. Kui kanal vahetub juhtmeid korraks kokku pannes on sul vaja momentlülitit, kui kanal vahetub vastavalt selle kas juhtmed on koos või lahti, siis on sul vaja tavalist lülitit.

Footswitchi tõesti ei ole raske teha. Isegi mina, kes ma elektroonikast ei tea midagi, sain tehtud.

Image
klmike
Posts: 3
Joined: 29 Aug 2006, 17:58

Post by klmike »

Mul vahetab võim kanaleid selle kinni/lahti süsteemiga. Tevalos on jube suur valik lüliteid. Milline oleks kõige otstarbekam?
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Mine ja uuri poest kohapealt, seal on mingid ca 20 kroonised, mida saab korpuse külge keerata, need on küll plastmassist, kuid ajavad asja üldjuhul ära.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Stanfordis pidi korralikke DPDT lüliteid ka olema.
Sellega saaks led'id ka põlema panna.
Metallist ~110.- oli vist nii.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

LED'i saab selle odavaga ka, footswitchile ei ole absoluutselt DPDT'd vaja.
FS töötab nii:

juhtme üks kontakt----lüliti----LED----juhtme teine kontakt
Praegu on siin selline juhus, et kui lüliti ühendada, siis läheb võim teisele kanalile ja LED läheb põlema.
Sest võimud annavad FSiauku mingi pinge, mis LEDi põlema paneb, lihtsalt tuleb peale passida, mispidi see ühendada.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

liivainimene wrote:LED'i saab selle odavaga ka, footswitchile ei ole absoluutselt DPDT'd vaja.
FS töötab nii:

juhtme üks kontakt----lüliti----LED----juhtme teine kontakt
Praegu on siin selline juhus, et kui lüliti ühendada, siis läheb võim teisele kanalile ja LED läheb põlema.
Sest võimud annavad FSiauku mingi pinge, mis LEDi põlema paneb, lihtsalt tuleb peale passida, mispidi see ühendada.

See leeed on muidugi kõige vajalikum asja juures :D
Tulevad meelde need ajad kus meil klassivendadega oli ilgelt popp igale poole led sisse toppida. Rulliga hiire sisse, mobiili sisse, arvuti sisse jne..
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Kusjuures, seal ei ole see ainult edevuse jaoks.
Kui ise oled juhtmetega võimust mingil kaugusel, kanaleid vahetad FS'iga, mängite bändiga lugu, parajasti pead sina vait olema ja siis ei suuda meenutada, mis kuradi kanal sul parasjagu töötab, kulub üks säherdune FSi sisse ära küll.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
mothman
Posts: 294
Joined: 22 Jul 2005, 22:06
Contact:

Post by mothman »

liivainimene wrote:Kusjuures, seal ei ole see ainult edevuse jaoks.
Kui ise oled juhtmetega võimust mingil kaugusel, kanaleid vahetad FS'iga, mängite bändiga lugu, parajasti pead sina vait olema ja siis ei suuda meenutada, mis kuradi kanal sul parasjagu töötab, kulub üks säherdune FSi sisse ära küll.


Just just eriti laivil, kuskil hämaral laval kulub selline asi ära.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Ja siis laseb lavatehnik terve lava tossu täis ja sa ei näe isegi oma kitarri, veel vähem siis LED-e kuskil põrandal.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
mothman
Posts: 294
Joined: 22 Jul 2005, 22:06
Contact:

Post by mothman »

Faded wrote:Ja siis laseb lavatehnik terve lava tossu täis ja sa ei näe isegi oma kitarri, veel vähem siis LED-e kuskil põrandal.


Ega lavatehnik nii palju tossu ka ei lase.
Kui just bänd sitalt ei kõla ja teid lihtsalt lavalt minema ei tossutata. :P
Ühelgi eesti laval vist nii palju ikka ei tossutata. Või siiski? Vähemalt valgas ja tartus tossu palju ei ole.
Minu laividel vähemalt pole olnud. :roll:
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Mul on korra või kaks nii juhtunud. Ma olen laval üldiselt ääre pool, ja kui toss tuleb samalt poolt, siis minu juures on see kõige tihedam. Kui samal ajal veel strobod ka näkku vilguvad, on ikka päris raske midagi korralikult näha. Kitarri vahest veel, nii et õige freti tabab ära, aga pedaali LED põrandalt sellest küll läbi ei paista.

Küllap on see ebaõnn siis olnud. Sest enamuse ajast jah toss nii paks ei ole.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked