elektroonika

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
henzza
Posts: 11
Joined: 06 Nov 2010, 11:10

elektroonika

Post by henzza »

Oleks vaja traati mis sobiks humbuckeri mähiseks. Kõik mis ma siiani leidnud olen on julmalt suured rullid, 400.- EEK rull. Samuti oleks vaja teada Les Pauli laadse juhtmestiku komponente.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: elektroonika

Post by RockaRolla »

henzza wrote:Samuti oleks vaja teada Les Pauli laadse juhtmestiku komponente.
2 helipead, 4 500k potti, 2 kondekat. Vaata ükskõik mis helipeade lehelt ühendamist ja olemas.
Throw the Jew Down the Well
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: elektroonika

Post by voice »

henzza wrote:Oleks vaja traati mis sobiks humbuckeri mähiseks. Kõik mis ma siiani leidnud olen on julmalt suured rullid, 400.- EEK rull.
Mis mõttes julmalt suured? 2-3 humbuckerit ehk saab kerida sellise hinnaga rulli eest.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: elektroonika

Post by Faded »

henzza wrote:Oleks vaja traati mis sobiks humbuckeri mähiseks. Kõik mis ma siiani leidnud olen on julmalt suured rullid, 400.- EEK rull.
Uuri mingitest second-hand elektroonikapoodidest, mis nt. mingit veneaegset raadiotehnikat müüvad. Ma sain kunagi Tartus Tiigi elektroonikast rulli 71 μm vasktraati ikka päris odavalt, vist oli poolekilone rull ca. 100 krooni eest, kui mälu mind ei peta.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
henzza
Posts: 11
Joined: 06 Nov 2010, 11:10

Re: elektroonika

Post by henzza »

Mis on lineaarse ja logaritmilise pote vehe? kas ainult logaritmilisi saab kasutata? mis juhtub kui lineaarseid kasutada?
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: elektroonika

Post by served »

Lineaarne potensiometer muudab pööramise peale takistust lineaarselt. See tähendab, et pool ringi on pool maksimaalsest takistusest jne.
Logaritmiline muudab takistust logaritmiliselt.
Mitte midagi ei juhtu. Lihtsalt teatud lahendustes on vaja üht tüüpi potet. Näiteks volüümi pote peaks olema Log, kuna inimkõrv kuuleb heli logaritmiliselt, seega poole vaiksem ei ole füüsikaliselt 2 korda väiksem väärtus, vaid see väheneb ja kasvab logaritmiliselt.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
henzza
Posts: 11
Joined: 06 Nov 2010, 11:10

Re: elektroonika

Post by henzza »

tämbri potekal pole vahet kumb?
Locked