INTONATSIOOOON

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
Skapkua
Posts: 68
Joined: 11 Aug 2008, 21:11

INTONATSIOOOON

Post by Skapkua »

Tere taas, kunagi ammu oli selline teema üleval.. ei viitsi ma enam seda üles otsida, kuna ma ei käi foorumites üldse. Enievi probleem on siis intonatsoonis.. mul on floyd rose licenced tremolo, sellest vast peaks piisama. Olen aru saand, et open peab kooskõlas olema 12 astme helistikus .. või midagi sellist ja noh.. mõni keel on korras, mõnda lihtsalt.. ei saa. Miks? Sest sadul enam kaelast eemale ei liigu.. Milles võib probleem olla? Kas peab kaela sättima, kõrgust sättima.. ?
Teadmatus ei tee sulle niikaua haiget, kuni sa sellest teadlik oled
User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn

Re: INTONATSIOOOON

Post by madonna »

Mul oli ükskord sama jama, vahetasin keele ära ja sain korda. Ma ei suuda ainult kuidagi ära seletada, kuidas see loogiline on. :?
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix
Skapkua
Posts: 68
Joined: 11 Aug 2008, 21:11

Re: INTONATSIOOOON

Post by Skapkua »

Ma vahetasin ka keeled üleeile ära.. aga kolmas keel on põhiline probleem.. ma ei tea ka, milles asi.
Teadmatus ei tee sulle niikaua haiget, kuni sa sellest teadlik oled
Must
Posts: 426
Joined: 22 Feb 2010, 12:52
Location: Cimeria
Contact:

Re: INTONATSIOOOON

Post by Must »

Intonatsiooooooni saaaaad paaarandaaaaada niiiii, et reguleeeeeriiiiid sillaaaa juuuuuureest saduuuulaiid.
Kuii kolmaaaanda keeeelee all mõtled Geeeee keeelt, siiiiiiiis võib vigaaaaaa olla sinuuu häääälestamises. Kontrooolli kas kaheteeeeistkümmnenda astmeeetraaaadi falsolett häääälestuuuub selle noooooooooooodiga mis tuuuleb kaheteistküüüümnenda astmetraaaadi pealt.
Kuuuuuluuuus kitaaarist Vaaaan Haleeen hääälestas omaaa Geeee keeelt tihtii madalamaaaks, seeest arvaas, et niii intooooneeeerib pareemini. Võiboolla ei oleee sa harjunuuud tempereeerituud häääääälestusega?
Genetically modified rape
[Siin oli 3 liikuvat pilti]
Skapkua
Posts: 68
Joined: 11 Aug 2008, 21:11

Re: INTONATSIOOOON

Post by Skapkua »

Ma kirjutasin teksti, öeldes, et mõni keel on korras intonatsiooni poolest, ma pole nii tibla ka eksole.. et MA EI TEA, ET 12 ASTMETRAADIS PEAB SEE SAMA OLEMA... omfg. Ma ei SAAA enam selle G keele sadulat eemale liigutada kaelast. Mu häälestus on D standard D,G,C,F,A,D,
Teadmatus ei tee sulle niikaua haiget, kuni sa sellest teadlik oled
Must
Posts: 426
Joined: 22 Feb 2010, 12:52
Location: Cimeria
Contact:

Re: INTONATSIOOOON

Post by Must »

Sul häälestus aparaat on? Kui on pane selle järgi. 12. astme falsolett on sama noot mis 12 astmetraat annab, falsolett on alati õige intonatsiooniga(keele suhtes). Kuna sellel G-keelel on tihti akorde mängides(E positsioonis) akordi terts, siis võib inimene arvata, et see on häälest ära, on olemas tempereeritud häälestus ja absoluut häälestus, uuri nende vahet. Kui sa sadulat oled ise liigutanud võid sa juba ise selle intonatsiooni tuksi keeranud olla. Samuti kui keeled liiga kõrgel on siis venivad nad alla vajutades rohkem.
Genetically modified rape
[Siin oli 3 liikuvat pilti]
Skapkua
Posts: 68
Joined: 11 Aug 2008, 21:11

Re: INTONATSIOOOON

Post by Skapkua »

Ahsoo.. Kas äkki võiks selgitada nende vahet?
Teadmatus ei tee sulle niikaua haiget, kuni sa sellest teadlik oled
Must
Posts: 426
Joined: 22 Feb 2010, 12:52
Location: Cimeria
Contact:

Re: INTONATSIOOOON

Post by Must »

On üks tore tüüp, kes saab selgitada enamus asju mida vaja teada on, ta nimi on google.com
Genetically modified rape
[Siin oli 3 liikuvat pilti]
Skapkua
Posts: 68
Joined: 11 Aug 2008, 21:11

Re: INTONATSIOOOON

Post by Skapkua »

Ma olen tänulik sellisele vastusele, aga ei. Kas on selles äkki asi, et ma ei pannud sadulad täpselt keskele, kui keeled peale panin?
Teadmatus ei tee sulle niikaua haiget, kuni sa sellest teadlik oled
Must
Posts: 426
Joined: 22 Feb 2010, 12:52
Location: Cimeria
Contact:

Re: INTONATSIOOOON

Post by Must »

Üldiselt tulevad need floydid kitarritehasest õige intonatsiooniga.
Inglise keelt oskad? http://www.google.ee/search?q=floyd+int ... =firefox-a
Genetically modified rape
[Siin oli 3 liikuvat pilti]
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: INTONATSIOOOON

Post by Faded »

Must wrote:falsolett
Vahepeal lihtsalt infoks, et õige eestikeelne termin on "flažolett".

Jätkake.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa

Re: INTONATSIOOOON

Post by Yamaha1 »

Sadulast oktavi häälestamine ei pruugi alati aidata intonatsiooni paika saamiseks, mõni vahe võib ikka paigast ära olla, siis aitab vaid kaela või silla reguleerimine.
Epiphone LP Standard->Yamaha häälestaja->Rocktron Tri-Wah->Boss MT-2->Roland Microcube
Yamaha fg-411(akustiline)
Casio süntekas

8)
Image
Must
Posts: 426
Joined: 22 Feb 2010, 12:52
Location: Cimeria
Contact:

Re: INTONATSIOOOON

Post by Must »

Yamaha1 wrote:Sadulast oktavi häälestamine ei pruugi alati aidata intonatsioooooni paika saamiseks, mõni vahe võib ikka paigast ära olla, siis aitab vaid kaela või silla reguleerimine.

Kui krihvid valesti pandud on siis on üldse ainult uus kael abiks(või vähemalt odavaim valik). Kui keeled on õigel kõrgusel, kael sirge, krihvid õigesti paigaldatud, ja oktaav hääles, siis peaks kogu kitarr hääles olema. Kui just mängija valesti või liiga tugevalt keelele ei vajuta.
Genetically modified rape
[Siin oli 3 liikuvat pilti]
Skapkua
Posts: 68
Joined: 11 Aug 2008, 21:11

Re: INTONATSIOOOON

Post by Skapkua »

Selge! Ma kardan veitsa sättida kaela (kuigi olen enne küll, aga ma ei teadnud, et nii suur oht on, kui midagi nässu läheb) ning see tundub iseenesest küll üsna sirge olevat... kui ma pea juurest vaatan keha, siis ainult natuke tundub ülespoole, aga nagu olen näinud, siis nii see peabki olema.. vast. Silla sättimisega proovin homme tegeleda..
Teadmatus ei tee sulle niikaua haiget, kuni sa sellest teadlik oled
Locked