EMG-d?

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

served wrote:
EmM9 wrote:Helipeade asendusega (!) peaks iga pillimees ikka ise hakkama saama.... Nii raske see ju ka pole!
Nojaa, aga ma arvan et kui sa alustasid ja polnud veel ühtegi juhet jootnud, oleksid sa ka alguses lasknud kellelgil teisel teha,, kes selle asja kindlapeale kokku paneb.
Kusjuures ei lasknud, proovisin kohe ise -- õnnestus! Eks käed ikka värisesid erutusest veidi ja kõige libedamalt ei läinud...
Neli (kuus) juhet lahku-kokku joota ei ole siiski raske. Iseasi muidugi, kui mingeid erilisi modifikatsioone tahetakse teha...
Alati saab ju kelleltki küsida, mida teha tuleks, et jootmine õnnestuks. Duncani kodulehel on ka videoid... Või teha
jootmisharjutusi lihtsalt mingeid juhtmeid vms kokku jootes...
Point on selles, et ükskord on ikka esimene kord. Miks siis mitte kohe?!
- EmM9 -
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Täitsa nõus. Kuskilt peab ju alustama. Helipeadel on tavaliselt juhet ka piisavalt, et on ruumi mitu korda katsetada, kui alguses ei peaks välja tulema.

Üks asi, millele tähelepanu pöörata, on see, et juhtmeid lahti tinutades sulatina laiali ei lendaks, see võib kitarri pinnale koleda märgi jätta. Tasub enne enamus tinast ära imeda, kui juhtmeid sikutama hakata.

Kui jootekolbi pole, siis Elfas on täiesti korralik komplekt saadaval saja krooniga:
http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/ ... r=615-6102
Kõik, mis vaja, on olemas - kolb ja alus, kolvisvamm, jootetina ning tinapump.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
hannesp
Posts: 340
Joined: 17 May 2007, 11:43
Location: Tallinn

Post by hannesp »

Heh, sättisin oma LTD -le EMG 81 peale, jootsin ühendused ära EMG kodukal oleva skeemi järgi, soundi teeb, aga poted ei mõika. Kontrollisin üle ja lühiseid ka pole. Skeem ülevalt teine: 1 vol, 1 tone.
http://emgpickups.com/downloads/wiringd ... series.pdf
Kuna hetkel on pillil 1 pea, ei hakanud toggle switchi vahele ühendama. Et milles kühvel olla võib? :)

Kuivõrd oluline on kasutatav juhtmetüüp kidra puhul?
Potede vaheline takisti on nn ühekordsest traadist. See jäi minu pilli jaoks liiga lühikeseks ja jätkasin seda tavalise õhukese vasktraadiga kuna pole kuskilt võtta hetkel seda õiget. Sound on kuidagi nadi võrreldes Schecteri EMG 81 soundiga.
Schecter Hellraiser Tempest (EMG 81/60A)
hannesp
Posts: 340
Joined: 17 May 2007, 11:43
Location: Tallinn

Post by hannesp »

Patareiga pole mitte mingit jama, võib juhtuda, et sa unustad selle olemasolu juhul, kui... sa IGAKORD peale mängimist tõmbad kidral juhtme tagant. Sellisel juhul kestab minimaalselt aasta või paar ja patarei vahetus võtab sekund aega, kui see on eraldi karbi sisse paigaldatud. Isearetatud variandi puhul võib rohkem nikerdamist olla :)
Schecter Hellraiser Tempest (EMG 81/60A)
hannesp
Posts: 340
Joined: 17 May 2007, 11:43
Location: Tallinn

Post by hannesp »

Nii, teeks siis asja veel keerulisemaks. Soetasin LTD tarvis ka EMG 85 pea. Nüüd siis tarvis ka toggle sw vahele ühendada. Setup näeks välja selline:

Image

Natuke arusaamatuks jääb peadest tulevate juhtmete joode. Tuleb sukk sisemise juhtmega kokku joota? Keegi elektroonika spets ehk kommenteerib seda skeemi.
Schecter Hellraiser Tempest (EMG 81/60A)
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Skeem ju ütleb, et mõlema helipea punane juhe kokku ja pataka (misiganes) hoidjasse.
Ja mõlema helipea valged juhtmed üle vol.pote switchi...
(võib-olla ei saanud hoopis mina aru, mida sa teada tahtsid..)
- EmM9 -
hannesp
Posts: 340
Joined: 17 May 2007, 11:43
Location: Tallinn

Post by hannesp »

Saan nii aru, et peadest tulevate valgete juhtmete sukk tuleb vol pote korpuse külge joota ja sisemised juhtmed lähevad edasi toggle sw külge.
Schecter Hellraiser Tempest (EMG 81/60A)
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Jah, tegu on varjestatud juhtmetega ning varjestus osa (signaali juhtme ümber) tuleb joota poteka taha kaanele, et ühendada nad üleüldise maandusega. Sisemine juhe on juba kambris, mis on kaetud varjestatud värviga ning seal ei ole enam varjestust vaja, ära ainult signaali juhet siis varjestusega kokku lase ;)
hannesp
Posts: 340
Joined: 17 May 2007, 11:43
Location: Tallinn

Post by hannesp »

Hehe, kokku neid ühendada pole jah mõtet. Segadust tekitas see potest sw külge mineva juhtme tähistus. See peaks vist tavalist ühesoonelist juhet tähistama?
Schecter Hellraiser Tempest (EMG 81/60A)
hannesp
Posts: 340
Joined: 17 May 2007, 11:43
Location: Tallinn

Post by hannesp »

Khm, kas see on normaalne, kui EMG annab signaali väljundisse ka siis, kui vaid selle valge juhtme sukk on vol korpuse külge joodetud ja sisemine juhe lahti on?
Schecter Hellraiser Tempest (EMG 81/60A)
hannesp
Posts: 340
Joined: 17 May 2007, 11:43
Location: Tallinn

Post by hannesp »

Vahepeal ei viitsind mässata. Nüüd on juhe koos - mismoodi peaks peadest tulevad juhtmed 3way SW külge jootma? Käkerdasin joonise kokku, mismoodi mul 3way SW välja näeb. Skeem on paar posti ülevalpool. Joonis oleks selline: http://kodu.neti.ee/hannes/switch.JPG

Vol pote alumiselt klemmilt tulev juhe peab samuti SW külge minema, aga mis klemmi külge? Nagu seal joonisel näha on SW otstes 2 klemmi ja teised 6 paari kaupa kokku sillatud. EMG skeemil näidatud switchi klemmide asetus ei lähe kokku sellega, mis minu pillil on. Faded või keegi teine elektroonikaguru ehk oskab nõu anda :)
Schecter Hellraiser Tempest (EMG 81/60A)
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Pilti lülitist? Tuli see EMG peadega kaasa või ostsid eraldi? Mis mõttes need kuus on paarikaupa kokku sillatud - juhtmed vahele joodetud?

Kui sul oommeeter käepärast on, saad üsna lihtsalt õige(d) klemmi(d) leida. Lükka lüliti äärmisesse asendisse (ükskõik kumba), oommeetri üks juhe kinnita vastava klemmi külge, ning teise juhtmega vaata, milline sellega ühendust annab. Too siis ongi ilmselt väljundklemm, mis volüümipote külge peaks minema.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
hannesp
Posts: 340
Joined: 17 May 2007, 11:43
Location: Tallinn

Post by hannesp »

Pilti mul ei ole sellest, aga see joonis on täpselt selline nagu lüliti alt paistab. Oommeetrit mul pole :(
Lüliti on ESP LTD originaal ja need 6 klemmi on tõesti juhtmejupiga paarikaupa kokku joodetud. Loogiliselt võttes siis peaks otsaklemmide külge minema potest tulevad juhtmed ja kokku joodetud otsmiste külge helipeade "hot" kiud. Sellisel juhul jääb üks otsmine klemm tühjaks ju :?
Schecter Hellraiser Tempest (EMG 81/60A)
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Ma pakun pigem, et äärmiste klemmipaaride külge lähevad helipeade hot juhtmed, keskmise klemmipaari külge potekast tulev juhe, ning kaks äärmist klemmi on hoopis helipeade juhtmete varjestussukkade tarvis ja/või lüliti maandamiseks.

Kui ta pilli originaal on, kas sa siis ei mäleta, kuidas need juhtmed alguses olid?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
hannesp
Posts: 340
Joined: 17 May 2007, 11:43
Location: Tallinn

Post by hannesp »

Varjestussukad lähevad skeemi järgi Vol pote korpuse külge. Ma korra proovisin "hot" kiud otsmiste klemmide külge joota - mitte ei mõiganud.

Kas on tõenäoline, et poted on tuksis? Algul, kui vaid sillapoolne pea oli pillil, jootsin juhtmed selle kõige lihtsama skeemi järgi, kuid tone ega vol keeramine ei mõjunud üldse. Mul on komplekt tutikaid EMG potesid õnneks tagavaraks. EMG -d minuteada maandamist ei vaja, nad peaks olema juba sisemiselt maandatud. Õigem oleks öelda - neid ei tohigi sillaga maandada. Mängu ajal suuga vastu mikrit minnes lendaks hammaste vahelt sädemepilv :lol:

Aga ma proovin sinu soovitatud variandi ära.
Schecter Hellraiser Tempest (EMG 81/60A)
Locked