Tahan osta akustilist kidrat alguseks proovimiseks

Erinevate firmade pillid
Raven
Posts: 26
Joined: 22 Apr 2007, 14:43

Post by Raven »

aaa, et nagu ei anna niiviisi muuta neid? hmmmm, siis ma ostan kunag hiljem endale elektrika metallkeeltega või bassika, kui olen asja käppa harjutanud
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

Raven wrote:aaa, et nagu ei anna niiviisi muuta neid? hmmmm, siis ma ostan kunag hiljem endale elektrika metallkeeltega või bassika, kui olen asja käppa harjutanud
a miks sa arvad et sa elektrika või bassiga samuti ei saaks asja kätte harjutada? või siis lihtsalt tahad et hiljem kui elektripill ostetud siis oleks akust ka olemas?
Motu
Posts: 212
Joined: 10 Feb 2007, 14:35

Post by Motu »

Raven wrote:aaa, et nagu ei anna niiviisi muuta neid? hmmmm, siis ma ostan kunag hiljem endale elektrika metallkeeltega või bassika, kui olen asja käppa harjutanud
Elektrikal sul muud valikut pole kui metallkeeled :)
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Noh, teoreetiliselt saad nailonkeeli ka kasutada, aga siis on piezohelipead vaja (või optilist, aga see on rikkurite teema). Aga praktiliselt jah on elektrikitarrid ikka metallkeeltega.

Mis akustilisse puutub, siis sa võid ju osta western-kitarri (mis on alguses metallkeeltega), ja siis sellele nailonkeeled panna, kui tahad nende kõla proovida. Klassikalisele kitarrile metallkeeli panna pole tark tegu, sest see võib kaela või kõlalaua kõveraks tõmmata, või roobi kere küljest lahti rebida (keelte pinge on liiga suur). See ei pruugi juhtuda, mul on siin üks klassikaline, mis kannatas oma 20 aastat metallkeeli ja on praegugi mängitavas seisukorras (esimene aasta ma õppisin sellel kitarrimängu), aga eks see ole rohkem vedamise asi. Niisama katsetada, et äkki kannatab ära, ei soovitaks.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Raven
Posts: 26
Joined: 22 Apr 2007, 14:43

Post by Raven »

thx :D
Raven
Posts: 26
Joined: 22 Apr 2007, 14:43

Post by Raven »

mty wrote:
Raven wrote:aaa, et nagu ei anna niiviisi muuta neid? hmmmm, siis ma ostan kunag hiljem endale elektrika metallkeeltega või bassika, kui olen asja käppa harjutanud
a miks sa arvad et sa elektrika või bassiga samuti ei saaks asja kätte harjutada? või siis lihtsalt tahad et hiljem kui elektripill ostetud siis oleks akust ka olemas?
ma ostan akustilise seepärast et sellega ei käi igasugu lisavidinaid kaasa, mida ma nagunii ei jaga, akustiline on odavam kah, mine tea vb ma ei tahagi hiljem bassi või elektrikat, nojah ja see asi on kah veel, et vb mul ei tule üldse välja ja ei ole mingit rütmitaju, siis on kõik ju minema visata........jah aga see on ka hea idee, et siis nagu hiljem on mõlemad olemas, juhuks kui peaks tahtmine tulema :D
Raven
Posts: 26
Joined: 22 Apr 2007, 14:43

Post by Raven »

Faded wrote:Noh, teoreetiliselt saad nailonkeeli ka kasutada, aga siis on piezohelipead vaja (või optilist, aga see on rikkurite teema). Aga praktiliselt jah on elektrikitarrid ikka metallkeeltega.

Mis akustilisse puutub, siis sa võid ju osta western-kitarri (mis on alguses metallkeeltega), ja siis sellele nailonkeeled panna, kui tahad nende kõla proovida. Klassikalisele kitarrile metallkeeli panna pole tark tegu, sest see võib kaela või kõlalaua kõveraks tõmmata, või roobi kere küljest lahti rebida (keelte pinge on liiga suur). See ei pruugi juhtuda, mul on siin üks klassikaline, mis kannatas oma 20 aastat metallkeeli ja on praegugi mängitavas seisukorras (esimene aasta ma õppisin sellel kitarrimängu), aga eks see ole rohkem vedamise asi. Niisama katsetada, et äkki kannatab ära, ei soovitaks.
thx, sa tead ka kõike :D a mis värk nende helipeadega on.....krt, ma olen ikka loll :D (no 100-ga algaja :D )
Motu
Posts: 212
Joined: 10 Feb 2007, 14:35

Post by Motu »

Helipead on need, mis n.ö. korjavad keelte võnked ülesse ja muudavad selle elektrisignaaliks, mis lastakse läbi võimendi ja muudetakse seejärel heliks. Kui võtad tavalise klassikalise siis ära sellepärast üldse muretse.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Tavalised magnethelipead korjavad jah keelte võnkeid. Läbi magnetvälja liikuv keel tekitab helipea mähises elektrivoolu, mida hiljem võimendatakse ja kõlaris heliks muudetakse. Seega on vaja, et keeltel oleks magnetilised omadused - ei piisa lihtsalt metallkeeltest. Pronks- ja messingmähisega keeled, mida näiteks akustilistel kitarridel kasutatakse, elektrikitarridele ei sobi; elektrikitarride keeled on üldiselt teras- või nikkelmähisega.

Piezohelipead ei korja mitte keelte võnkeid, vaid kitarri kere omi (nt. kõlakaane või roobi küljest, sõltuvalt sellest, kuhu ta paigaldatud on). Seega pole keeltel vaja magnetilisi omadusi - võid kasutada ka nailonkeeli. Elektrikitarridest kasutavad näiteks Line6 Variax kitarrid ja Gibsoni uus digitaalne Les Paul piezohelipäid.
Piezohelipeadega võib teha ka näiteks sellist nalja, et iga keele jaoks on eraldi helipea ("hexophonic pickup" oli vist termin selle kohta), seega iga keele signaal registreeritakse eraldi, ning neid kõiki saab eraldi manipuleerida. Võid iga keele heli suunata läbi eri efekti, eri kõlarisse, eri tugevusega jne.

Optiliste helipeade puhul registreerib keelte võnkumisi (nagu nimestki järeldada võib) optiline sensor, seega pole jällegi vaja magnetiliste omadustega keeli. Samas on see tehnoloogia hetkel vist üsna lapsekingades. Vähemalt ma pole kuulnud, et kuskil selliseid helipäid eriti kasutataks.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
macsam
Posts: 32
Joined: 05 Jul 2006, 18:01

Post by macsam »

Re: nailonkeeltega (klassikaline) vs teraskeeltega (western etc).

Mul on mõlemat sorti pille mitmeid olnud. Praegu on mul Esteve 3CE-CE klassikaline ja Yamaha CPX-15 elektroakust. Mina vastaks sellele nailon vs metallkeeled asjale täiskasvanust algaja posti otsast nii (laste koha pealt ma ei võta sõna) -

Kui sul on oma kitarrimängimisest juba täna selline ettekujutus, et istud kusagil sõpradega ja jõmistate koos "malevalaulu" - osta teraskeeltega vestern. Õpid omapäi ära C-Am-F (F´i võid Dm´iga asendada)-G akordid ja juba saad laulda "Olen viin". Jumala tõsiselt ja täidsa heas mõttes soovitan!

Kui sulle aga tundub, et tahaksid pillimängus sügavamale minna ja sõnad Bach ja Tarrega ja Giuliani jne sinus kohe jälestust ei tekita - osta klassikaline kitarr ja otsi endale õpetaja. Seda teed mööda minnes saad selle esimese variandi ka automaatselt kaasa ja ju ostad selle westerni või elektrikitarri ka endale varsti.
Raven
Posts: 26
Joined: 22 Apr 2007, 14:43

Post by Raven »

Nii mul kidra olemas, 3 keelt nailon, 3 mähisega nailon....aidake keegi, kuidas häälestada, tahaks jubedalt mängida mõnda metallica lugu, nt Fade to Black, mis on ka youtubis üleval, akustiline variant......hoiatuseks, ma ei jaga sellest värgist mitte sittagi.....
Goldec
Posts: 398
Joined: 08 Apr 2006, 22:58
Location: Tallinn

Post by Goldec »

Kui sul mikrofon on, siis tõmba omale AP Tuner ja häälesta sellega.
Kui aga mikrofon puudub, siis häälesta mõne muu instrumendiga (näiteks klaver).
Kui klaver ka puudub, siis jääb ainult absoluutne kuulmine.
Kui see ka puudub, siis mina ei tea :D

PS: Häälestamisel ja mängimisel pea meeles, et keeli hakatakse lugema ülevalt. St, et kõige kõrgem keel on esimene ja kõige madalam keel on viimane (kitarri puhul siis kuues).
Kaks äärmist keelt on E (mi) noodid.
Motu
Posts: 212
Joined: 10 Feb 2007, 14:35

Post by Motu »

või otsi googlest "online guitar tuner" ja siis tuuni selle järgi. See töötab heliga, mängib sulle pidevalt seda keelt, mida tahad ja saad selle järgi häälestada.
User avatar
maddo
Posts: 549
Joined: 28 Aug 2006, 17:18

Post by maddo »

Aga kõige lihtsam on minu arvates poest häälestaja osta.
Raven
Posts: 26
Joined: 22 Apr 2007, 14:43

Post by Raven »

ma otsisin foorumilt üles koha, kus näitas kätte mingi õpetamis lehe, kahjuks on ta ingliskeeles ja suht raske on aru saada kõigist peensustest :D aga seal oli häälestamiseks noodid, nende järgi ja kuulmise abil sai enam vähem häälde :P ja metallica laulust Fade to Black oskan juba väikest juppi algusest, imepisike on ta küll, aga ise ikka muusikat teha on nii krdi kaif :D ülim asi üldse

thx kõigile abi eest, see on ikka üks krdi ülimuslik foorum, enamus muid on nii krdi loiud, sealt ei saaks elusees säänest abi :D
Locked