Kitarri elektroonika

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

kas see mitte ei valata epoxiga yle? et tekiks siuke köva klaasitaoline pind... paljas puu kyll eriti keelte nyhkimist vastu ei pea.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
hentsbng
Posts: 93
Joined: 27 Oct 2006, 19:50

Post by hentsbng »

Et terve sõrmlaud epoxiga üle? Sa vist mõtled epox vaha.Aga see ei ole vict tavainimesele vist kättesaadav.Aga mis vahe sellel siis on , niikuinii keeled ei käi ju vastu sõrmlauda või mis.Aga ma ei pea need krihvid ju sama profiiliga tegema.Palju selle krihvi ja keele vahele üldse ruumi jääb(kuskit kuulsin et 2-3 mm)?
Last edited by hentsbng on 02 Nov 2006, 16:14, edited 1 time in total.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Elektrikitarril 1-2 mm, kui ma ei eksi.

Aga mis vahe sellel siis on , niikuinii keeled ei käi ju vastu sõrmlauda või mis.

Kert mõtles vist fretless kitarri, sellel keeled vastu sõrmlauda käivadki.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

fretlessi mötlesin jah. ja ei mötlend mingit vaha vaid ikka öiget epoxit.

see keelte körgus söltub ka sellest kuskohast sa möödad seda. 12 vahest möödetuna mingi 3-4mm. tavaliselt.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
hentsbng
Posts: 93
Joined: 27 Oct 2006, 19:50

Post by hentsbng »

Epox ongi vaha , seda määritakse klaasriidele peale et saada klaasplasti , aga ei tahaks teha sellise keemiaga kui see kättesaadav üldse on , Aga kase puu on suhtelist tugev ja peaks natuke ikka vastu sellele hõõrumisele kui ma fretlessi teen aga ma arvan et teen ikka fretidega ( ainult teise profiiliga)
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

hentsbng wrote:Epox ongi vaha , seda määritakse klaasriidele peale et saada klaasplasti , aga ei tahaks teha sellise keemiaga kui see kättesaadav üldse on , Aga kase puu on suhtelist tugev ja peaks natuke ikka vastu sellele hõõrumisele kui ma fretlessi teen aga ma arvan et teen ikka fretidega ( ainult teise profiiliga)

mis vaha see epox sul on, ja mis klaasplaati sellest saab??? mis sa ajad? :lol:
vöta yks kasepuutykk.. hööru keelt natuke aega selle vastu ja vaata mis nägu see puu on siis, ja mötle mis nägu ta peale kymne aastast mängimist on?

aga see selleks. kui sa ise Frete tegema hakkad siis vist kyll sellest pilli ei saa.. seinapeale vöib olla aitab panna. kuigi ma ei näe sellisel pillil yldse mötet siis. ja kui ma oleks mingi töööpetuse öpetaja siis sellise kitarri eest millega mängida ei saa, ma kyll mingit normaalset hinnet ei annaks. see on nagu tool millele istuda ei saa.. vöi riiul kuhu peale asju ei vöi panna.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
hentsbng
Posts: 93
Joined: 27 Oct 2006, 19:50

Post by hentsbng »

to Kert : Võibolla me räägime kahest erinevast asjast.Epoks (täosemalt epoksiit)on sama mis epo liim ja see on sünteetiline vaha ja epoksiidiga tehakse klaasplasti mitte klaasplaati.Miks sa arvad et kui MINA frete tegema hakkan siis ei saa mingit pilli.Ma arvan et saan hakkama küll.Ja see hakkabgi pigem seina peal olemas sest ma ei oska mängida ega midagi. EI ole vaja nii kriitileslt suhtuda.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Kerdil on õigus. Isegi krihvid kuluvad aja jooksul märgatavalt, mis siis veel puidust rääkida.

Epoxy (ehk epoksiit) on vaik, sellest tehakse näiteks põrandakatteid, samuti lisatakse seda värvidele, vastupidavuse suurendamiseks. Kitarrikaela sellega katmine pole üldse paha mõte. Näiteks olemasolevast krihvidega kaelast fretlessi tegemiseks soovitatakse küll vähemalt krihvide süvendid epoksiidiga täita.

Samuti soovitatakse fretless pillidel kasutada flatwound keeli. Mul pole küll aimugi, mida need endast kujutavad ja mille poolest nad tavalistest erinevad, aga mainin igaks juhuks ära. Ehk keegi oskab lähemalt rääkida.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

flatwound keeled on sellised et nendel jämedamatel keeltel see keele ymber keritud traat ei ole ymmarguse profiiliga vaid lapik. nagu öhuke plekiriba.mis teeb nendest keeltest siledad.... ja ei kraabi niipalju sörmlauda.

hentsbng-le ytleks niipalju et ei tasu köike nii isiklikult vötta. ma ei ytlend et fretid p*rse lähevad just sellepärast, et SINA need teed. vaid mötlesin seda et ise ei tasu yldse teha. so enda aeg ja närvid kuluvad ainult möttetult selle nikerdamisega. ja löpptulemus arvatavasti pole ikkagi nii hea kui tehase fretid.
peale selle pole nad poes ka nyyd nii meeletult kallid.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
hentsbng
Posts: 93
Joined: 27 Oct 2006, 19:50

Post by hentsbng »

Kui sa ütled et kui sina ise teed siis asja ei saa siis see kölab küll nagu see oleks minule mõeldud.Aga ma ei taha fretlessi teha vaid tahaks ikka teha nagu originaalis.Kui need poes maksavad 250 kroonis siis see on suht kallim kui ülejäänud asjad mis ma selle jaoks ostan.
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

http://projectguitar.com/menu/tutorial.htm
Astmetraatide panemisest siis: http://projectguitar.com/tut/fretting.htm

Sellelt lehelt leiab palju kasulikku. Ma arvan, et kui piisavalt aega viitsid sinna investeerida ja korralikult teed, siis saab isegi pilli, millega saab natukenegi mängida.
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
User avatar
hentsbng
Posts: 93
Joined: 27 Oct 2006, 19:50

Post by hentsbng »

Tänan TnX heade linkide eest , ja ma arvan et see pill niikuinii läheb seinale kuna ei oska mängida ja sellise pilliga vist ei saa mängima ka õppida.
User avatar
maddo
Posts: 549
Joined: 28 Aug 2006, 17:18

Post by maddo »

aga kui kunagi valmis saad siis näita kindlasti meile ka :P
User avatar
hentsbng
Posts: 93
Joined: 27 Oct 2006, 19:50

Post by hentsbng »

Natuke läheb veel aega kuna teen teist kitarri präegu kui seda nii nimetada saab , sest see läheb põhimõtteliselt seinale (flying v ukulele)
User avatar
hentsbng
Posts: 93
Joined: 27 Oct 2006, 19:50

Post by hentsbng »

Enam sõrmlaua probleemi ei ole.Sai muretsetud endale üks .
Locked