ei oska soolosi

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Pikachu
Posts: 7
Joined: 27 Dec 2007, 15:18

Post by Pikachu »

Heip, näppude kiiruse kohalt: proovi õppida lugusi mis tunduvad, et "huhuhu seda ma küll ära ei mängi", kui need selged võta järgmised jne jne jne. Plus ära kunagi mängi lugusi mis sulle endale ei meeldi või on igavad.
eXism
Posts: 81
Joined: 28 Oct 2007, 22:55

Post by eXism »

Pikkapeale viskab küll koppa ette aga tavaliselt mõtlen ise midagi rasketele kohtade asemele.
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

Kirk Hammett on ka öelnud, et tema õpib nii, et kõigepealt lihtsamad kohad ja siis paneb järjest raskemaid vahele ja siis lõpuks lugu ongi õpitud.
samas kui sa juba midagi ette võtad siis õpi see ikka tervenisti ära. mina õppisin alguses niimodi, et kuulsin mingit lugu ja siis õppisin alguse ära(umbes nagu näiteks smoke on the wateri intro) ja olin siis omaarust kõva mees. aga ära nii tee, kogu loo peab korralikult ära õppima, et tulemust saada!
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

Pikemad soolod tasub teha juppideks ja jupphaaval öppida. Paar väeva yhte juppi ja siis järgmist. Järjest mingi 2min soolot mängida yritada on palju raskem.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

vasaku käe legato harjutused ja alt picking aitab kiirust tõsta
eXism
Posts: 81
Joined: 28 Oct 2007, 22:55

Post by eXism »

k6ll wrote:Oot aga kes su kidra õps oli?


Ma ei tahaks nime avalikustada :wink: .
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

aga priva mulle siis. Ma tahaks kyll teada et kes see tüüp töötab täispeaga ja paneb niisama raha tasku, ise enesest on päris hea ärisaladus
eXism
Posts: 81
Joined: 28 Oct 2007, 22:55

Post by eXism »

No ta pole tegelt joodik (olen teda linnapeal paar korda täis peaga tuigerdamas nänud :lol: ) aga jätab sellise mulje küll. Käis imelikult riides ka, kuid see pole mingi suur asi. Paar nädalat tagasi nägin teda isegi postimehes ühes jazzi bändi artikklis :D. Tglt ei teagi eriti mis juhtus. Et mingi hakkas nagu valesi tunni aega mulle andma siis ütles, et läheb lätti kontserdit andma ja siis läks asi üldse käest ära ning jätsin lihtsalt pooleli.
User avatar
Counterwise
Posts: 1276
Joined: 04 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn, mustamäe
Contact:

Post by Counterwise »

ma soovitan, et alusta heliredelitest õppi need ära aja kiireks, siis hakka mingeid kergemaid soolosi vaatama.
"Miks see kuradi võim viliseb, mul on kõik nupud ju põhjas!"
Helimeeste moto:"Käib töö ja vile koos"
Black metal on sigahale
Selline asi nagu google on olemas, kasuta seda.
Give them everything, and take from them, nothing!
User avatar
voicec
Posts: 298
Joined: 06 Apr 2006, 22:45

Post by voicec »

Jeeps samamoodi alustasin soolodega. Alguses mõtled küll, et uuauuaauiiiua seda ei õpi elusees aga kui vaatad selle soolo tabi siis kõigepealt õpid aeglaselt ühe rea sellest soolost ära siis teise jne ja kui kõik read selged hakkad lihtsalt vaikselt kokku mängima seda soolot. Kuna elektrikaga alustasin alles suht hiljuti siis ei oska kaasa rääkida soolode kohapealt väga, aga esimene soolo mis ma ära õppisin oli knocking on heavens door ja siis peale seda i love rock n roll soolo;) Ära anna alla ja lase edasi koguaeg pärast on hea tunne kui saad soolo selgeks;)
My guitar wants to kill your mama!
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Mängi kõiksugu muusikat, meloodilisest hevymetalini. Mida rohkem erinevaid stiile ja asju mängid, seda rohkem su sõrmede ja aju vaheline kommunikatsioon areneb. Lõpuks on sõrmedes piisavalt kiirust ja osavust keerulisi kombinatsioone võtta, et polegi enam raske. Ära looda et kõik kohe alguses lihtne on. Õpi jah ntx heliredelit ja kõik sugu pahna mis vähegi meeldib jne. Õpi terved lood ära. Harjuta, vaata õpetusi netist, harjuta neid. Mängi lugudele kaasa. Tee kõike :D tee mitu aastat, küll lõpuks tuleb =D
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
inime
Posts: 232
Joined: 03 Jun 2005, 12:20

Post by inime »

pole küll soolod aga ehk aitab natukegi edasi

http://www.guitarworld.com/article/guit ... nd_hemiola
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

Sa võid teha ka nii et võta ,mõne suvalise laulu meloodia rütm, ja proovi sama rütmiga improviseerida mõnes skaalas. Ala võta Termika "see ei ole saladus" ja sellele salmi meloodiast võta rütm ja proovi improviseerida sellel meloodia rütmile ise mingi värk
Õpi muusikas varastama, nii nagu keegi ei hakka webi tegema, algusest peale, kõik ise vaid alati vaadatakse mingi värk, ära et oh mulle meeldiks selline web ja siis teedki antud asja analoogil
leho
Posts: 40
Joined: 20 Mar 2008, 11:55

Post by leho »

see termika soovitus on täitsa asjalik :D ma tegin küll ise aga võta mingid duurid. D G C D näiteks ja käigi korrutama. ja nüüd hakkad D võtmes ise improma sinna vahele. ma tean, et see pole tegelikult nii kerge kui kõik siin räägivad :D ise olin ka selle pähkli ees kunagi, et MIDA KURADIT? mismoodi see meloodia arendus ja värk kõik käib, mis noote ma täpselt kasutada tohin ja mida ma ei tohi, mis loogika sel kõigel on, miks on mõnikord erandid ja millal need erandit täpselt on?! küsimusi on kui palju. hea kui keegi muusikateooriat ja harmooniat valdav inimene on tuttav kellelt küsida. samuti siit foorumist saab alati ka abi, siis on tihtipeale asjad lihtsamini tulema kui pisut süveneda.

näiteks bluesi puhul, eriti lihtne algusteema
võtad need noodid
http://www.ocmusic.com/blues.htm
ja siis lihtsalt jämmi nendega mingid bluesirütmis viisijuppi. swing paika ja tuleb :D

sobib näiteks sellele taustale väga hästi:
http://www.heartwoodguitar.com/StudentR ... in%20G.mp3

loodan, et oli abi
User avatar
kristen
Posts: 136
Joined: 23 Feb 2008, 12:03
Location: Tartu

Post by kristen »

Kuidas oleks kõige parem õppida lugudele solosid peale mängimist? Kas lihtsalt mingid skaalad pähe õppida ja siis mängida loole peale vastavalt helistikule?
Ja mis skaalad need oleks? Rohkem sellised rokilikumad...

Aitähh! :D
Les Paul Epiphone Ultra II
Ibanez GRX70DXJU
Marshall MG100DFX
Roland cube 30x
Jolana Superstar
Boss GT8
Locked