Mitu draiviplokki

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
interpol
Posts: 644
Joined: 01 Apr 2006, 16:24
Location: Kolga-Jaani

Post by interpol »

Frusciante wrote:
interpol wrote:mina olen alati tubescreamerit soolo buustiks kasutanud. samas kasutan seda ka feedbacki tekitamiseks. kui keerata tubescreamril aint kuskil veerandi jagu gaini, siis tuleb vile aeglaselt ja samas on võimalik ka veel soolosid teha ilma, et saund mudaseks läheks. teatud lugudes on jälle see mudane saund taotluslik, seal võib gaini julgemalt keerata.
Ma olen ka tahtnud Tubescreamerit osta, aga pole leida seda eriti kuskilt. :?
mul on see plastmassist ts5 muideks
aidake mind rooli, ma sõidan ise!

make a pile and call it my life
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

Kui soovite tube screamerit saada siis tsekkige digitechi bad monkey't - mul on see ja ta pakub väga mõnusat ületüürimist, kui ta on lampvõimu ees. paljudele meeldib ta isegi rohkem kui maxoni/ibanezi nö originaalsed tube screamerid, ja ta on kõvasti odavam kah! transsvõimu puhul pole ületüürimis/distortion-pedaalidega mtõtet jamama hakatagi, nad kõlavad nagunii s***sti
User avatar
interpol
Posts: 644
Joined: 01 Apr 2006, 16:24
Location: Kolga-Jaani

Post by interpol »

void wrote:Kui soovite tube screamerit saada siis tsekkige digitechi bad monkey't - mul on see ja ta pakub väga mõnusat ületüürimist, kui ta on lampvõimu ees. paljudele meeldib ta isegi rohkem kui maxoni/ibanezi nö originaalsed tube screamerid, ja ta on kõvasti odavam kah! transsvõimu puhul pole ületüürimis/distortion-pedaalidega mtõtet jamama hakatagi, nad kõlavad nagunii s***sti
jälle üks tüüpiline lambipede. asi on võibolla minus, aga ma olen nagu aru saanud, et pole olemas sitta saundi, on lihtsalt erinevad maitsed.
aidake mind rooli, ma sõidan ise!

make a pile and call it my life
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

void wrote:transsvõimu puhul pole ületüürimis/distortion-pedaalidega mtõtet jamama hakatagi, nad kõlavad nagunii s***sti
Distortion-pedaalid tekitavad kärina niikuinii enamasti ise, nii et siin ei mängi võimu vastavad oskused nii suurt rolli.

Aga su väitele vaidleks ma vastu. Ma olen oma H&K Edition Blue võimust isetehtud treble boosteriga üsna kena overdrive-soundi kätte saanud. Kas ja kuivõrd ta lambiga võrreldav on, ei oska öelda, aga sitasti ta küll ei kõlanud.

Ahjaa, off-topic natuke, aga ületüürimine on üks kuradi veider termin eesti keeles.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

void wrote:Kui soovite tube screamerit saada siis tsekkige digitechi bad monkey't - mul on see ja ta pakub väga mõnusat ületüürimist, kui ta on lampvõimu ees. paljudele meeldib ta isegi rohkem kui maxoni/ibanezi nö originaalsed tube screamerid, ja ta on kõvasti odavam kah! transsvõimu puhul pole ületüürimis/distortion-pedaalidega mtõtet jamama hakatagi, nad kõlavad nagunii s***sti
Distortion plokiga nagunii keegi vaevalt et lampe yritab yle ajada. Selle jaoks on overdrive ja booster.
Distortion on ikka rohkem selle jaoks et transaga kah saaks mingit kärinat kätte. Tavaliselt boosteriga transistoreid yleajades ei saa just köige meeldivamat heli. Aga on ka erandeid
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
kaltz
Posts: 82
Joined: 22 Aug 2006, 21:40

Post by kaltz »

Ma vahepeal kasutasin metal masterit ja jackhammerit koos. Jackhammerilt panin hästi õrna overdrive peale ja tuli kokku päris hea soolo sound.
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

Tundub et ma väljendasin ennast liiga radikaalselt :oops:

Aga sooviks transistorifanaatikute käest kuulda et millised on olnud teie konkreetsed muljed lampvõime ja transsvõime kõrvuti võrreldes, kui teie arust lampvõimud pole paremad :?
Isiklikult kõlab mu GA5 autentsemalt, micro cube-i simulatsioonsaundid pole kindlasti mitte halvad aga lampvõim kõlab soojemalt ja isikupärasemalt. Väidetavalt pidid lambid helile lisama paaritukordseid ülemhelisid erinevalt transistoridest? Ja üks kena ületüürimispedaal lampvõimu ette mõnusalt täiendab seda saundi, samal ajal trasnistorvõimul ei ole seda baassaundi mida saaks täiendada heade tulemustega.
sorri kui liiga off-topic'uks lähen :(
Ibanez SA120(Seymour Duncan Alnico Pro II Bridge, Ibanez AH5 Neck)
Digitech Bad Monkey
Zoom Hyper Lead HL-01
Isetehtud Germaanium Fuzz Face
Laney LC15R (Marshall JCM800 eelvõimuga)

There aint no rock and roll without glowin' glass!
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

void wrote:Aga sooviks transistorifanaatikute käest kuulda et millised on olnud teie konkreetsed muljed lampvõime ja transsvõime kõrvuti võrreldes, kui teie arust lampvõimud pole paremad :?
Kumbki pole parem minu arust. See on täiesti maitse asi..

E: Transade yks eelis on see et nad on suhteliselt hooldevabad vörreldes lampidega.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
interpol
Posts: 644
Joined: 01 Apr 2006, 16:24
Location: Kolga-Jaani

Post by interpol »

ma ei pea ennast mingiks transifanaatikuks, aga mulle ei meeldi paljude lampvõimude clean saund. see nö. loomulik moonutus on väga jube asi, kui ma tahan ikkagi selget kliin saundi saada.
aidake mind rooli, ma sõidan ise!

make a pile and call it my life
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

eks see kõik ole seotud sellega millise ideaali pildi keegi omale joonistanud on, sest paljudele meeldib muusikakeskuse clean ka.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

Lampvõimudega saab ka täiesti puhtaid saunde kui võimendil on võimsust piisavalt. Aga minule meeldib ikkagi eelkõige "volüüm põhjas" stiilis lampide räige ületüürimine, see kõlab lihtsalt nii ehtsalt ja mõnusalt. Transad jäävad kuidagi steriilseks minu arust :?

Aga igatahes point on mu jutus see et minu arust pole mõtet raha nende efektiplokkide kulutada kui paari ploki hinna eest võib täislampvõimu osta, mis kõlab paremini kui need efektid läbi transaka suudaksid. aga see on minu arvamus
Ibanez SA120(Seymour Duncan Alnico Pro II Bridge, Ibanez AH5 Neck)
Digitech Bad Monkey
Zoom Hyper Lead HL-01
Isetehtud Germaanium Fuzz Face
Laney LC15R (Marshall JCM800 eelvõimuga)

There aint no rock and roll without glowin' glass!
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

tegelt võiks selle teema risustamise ära lõpetada. Transa ja Lambi vaidlused on sama mõtekad kui seinaga rääkimine.

Aga omast kogemusest nii palju et ma olen kasutanud Rat distartionit ja siis võimu pealt natukene kärinat peale keeranud, päris võimsa soundi saab lõpuks, kui eq-d ka veidi näppida.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Mhmh, mulle hakkas ka meeldima variant Turbo Rat + AC30, nii et mõlemast on kerge kärin peale keeratud.

Teema eesmärk oli algselt saada näiteid selle kohta, kuidas erinevaid kärinaplokke koos kasutada. Tänud neile, kes neid näiteid on toonud.
meisterjaan wrote:
Faded wrote:See vist võimaldab ainult nende kahe vahel valida, mitte neid korraga kasutada, kui ma ei eksi.
Mulle tundub, et saab ikka miksi ka teha.
See pole ikkagi päris see minu arust. Tal pole ikkagi kahte eraldi distortioniskeemi, nii et ühe väljundi saad otse teise lasta. Ta lihtsalt muudab kärina iseloomu natuke, sujuvalt overdrive'i ja distortioni vahel.
Frusciante wrote:Ma olen ka tahtnud Tubescreamerit osta, aga pole leida seda eriti kuskilt. :?
Pillipood või Tohmann.
Lisaks Ibanezi TS-seeriale võid vaadata veel Maxoni draiviplokke (Maxon disainis ja ehitas esimesi Tubescreamereid, mida Ibanez oma nime all edasi müüs) või Rocktroni Austin Gold Overdrive'i.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked