Kui hääles kidra on ?

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
cobra_vello
Posts: 142
Joined: 21 Jul 2007, 10:02

Post by cobra_vello »

aga mul on ühel akustil vist 20 aastat samad keeled olnud. vanad head veneaegsed "lihvitud" keeled. teevad jõledat häält küll, aga kuna lihvitud keeli ei tehta enam, siis ei taha ära vahetada ka :D klassika ikkagi. ega keegi selle akustiga ei mängi kah niikuinii.
aga üldiselt on parim meetod häälesoleku kontrollimiseks ju see järgnevate keelte vahede järgi (5-5-5-4-5) täitsa lollikindel meetod.
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Post by sguitar »

Suurede tänud kõikidele aitajatele !
Eriti tänks "served" , selle progra abil sain tõesti hästi häälde .
Kui varsti häälestaja ära ostan siis kontrollin üle veel .
Anyway tänks . Nüüd saan jälle mängida . :D
Washburn & Randall
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Lisaks veel et see programm on 1 parimaid mis netist vabavarana kätte on saada. Ja ma häälestan koguaeg sellega, häälestajat pole vajagi.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

ma kontrollin pillidel häälestust ikka vähemalt kord päevas... lihtsalt korraks lasen üle et õigesti kõlaks :D
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Post by sguitar »

Ma sain vana vene akusti ka sellega häälde :D
Washburn & Randall
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Ja kui mikrit pole, on abiks kõrvaklapid, mis torkad mikri auku ja kasutad kui ma ei eksi, siis vasakut kõlarit.
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

Kui vanad keeled hakkavad juustuseks minema, võib nö "spagette keeta" nagu eddie van halen. Keeled vee sisse ja minek!

Ma olen samu keeli kasutanud 10-11 kuud ja toon ei ole küll sama mis algul, aga nii on odavam! Keeled on ebameeldivalt kallid eestis. Kui aasta või paar neid mitte vahetada on kohe ~1000 krooni säästetud mis võib minna mõne pedaali ostmiseks või ehk mõnusama võimendi ostmise boonuseks.

Muidu sellest keelte vahede (5-5-5-5-4-5) meetodist on teoreetiliselt natuke täpsem harmoonikute võrdlus. madalama keele 24. krihvi harmoonik on sama mis kõrgema keele 19. krihvi harmoonik. Isegi kui kitarri intonatsioon on täitsa nässus, annab see täpse tulemuse
Locked