soovitusi?

Erinevate firmade pillid
Hybrid Soldier
Posts: 366
Joined: 30 Jun 2006, 18:35
Location: Tallinn

Post by Hybrid Soldier »

leibleib wrote:no suured tänud eks ma siis valin selle Vintage:D kui sellekohta head infot tuleb. :)

Kas veel siiamaani tulnud soovitustest ei piisa?
Elektrikitarr-Stagg I300BK
Võimendi-Stagg ca-10
Akustiline-Yamaha C-30M
Goldec
Posts: 398
Joined: 08 Apr 2006, 22:58
Location: Tallinn

Post by Goldec »

Hybrid Soldier wrote:
leibleib wrote:no suured tänud eks ma siis valin selle Vintage:D kui sellekohta head infot tuleb. :)

Kas veel siiamaani tulnud soovitustest ei piisa?
Ta ei mõelnud seda nii. Ta mõtles, et kui selle kohta juba nii palju head on räägitud mitte kui selle kohta edasi veel head räägitakse.
leibleib
Posts: 592
Joined: 15 Sep 2006, 18:06
Location: TALLINN

Post by leibleib »

just nii, sellest infost mis on tulnud, on palju abi old ja ma tänaks kõiki kes abiks olid.
User avatar
Thule
Posts: 1369
Joined: 03 Oct 2006, 19:22
Location: Tallinn

Post by Thule »

http://www.pillipood.ee/index.php?lang= ... id=1974181


aga kuidas suhtuda sellesse pilli?

ise olen suht täitsa algaja olekust välja saanud , tahan vana kidra maha müüa ja osta parema nimelt selle G-400 epiphone, et kui selle ostaksin siis jääks see vist aastateks juba, on see hea? väga hea? või soovitaksite midagi paremat

vasakukäeliste pilli läheb vaja just.
leibleib
Posts: 592
Joined: 15 Sep 2006, 18:06
Location: TALLINN

Post by leibleib »

sellest jätkuks küll sulle niipalju kui mina tean, epiphone on gibsoni tütarfirma järelikult on se suht kvaliteet:D
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

leibleib wrote:sellest jätkuks küll sulle niipalju kui mina tean, epiphone on gibsoni tütarfirma järelikult on se suht kvaliteet:D


Niipalju kui mina olen kuulnud siis enamused Epiphoned on suht kehvad. See, et ta Gibsoni tütarfirma on, ei tähenda mitte midagi.
User avatar
Laur.
Posts: 1199
Joined: 26 Mar 2006, 00:13
Location: Saku/Tartu

Post by Laur. »

Morgoth wrote: See, et ta Gibsoni tütarfirma on, ei tähenda mitte midagi.


Milline suurfirma keda tuntakse kui kvaliteetse kraami tootjat lubaks oma tütarfirmal ebakvaliteetset kraami toota?
http://llaurits.wordpress.com
hufuufer ät gmail punkt com
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

Morgoth wrote:
leibleib wrote:sellest jätkuks küll sulle niipalju kui mina tean, epiphone on gibsoni tütarfirma järelikult on se suht kvaliteet:D


Niipalju kui mina olen kuulnud siis enamused Epiphoned on suht kehvad. See, et ta Gibsoni tütarfirma on, ei tähenda mitte midagi.

Siis sa oled küll s*tta kuulnud.
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

Laur. wrote:
Morgoth wrote: See, et ta Gibsoni tütarfirma on, ei tähenda mitte midagi.


Milline suurfirma keda tuntakse kui kvaliteetse kraami tootjat lubaks oma tütarfirmal ebakvaliteetset kraami toota?


Kuskilt on meelde jäänud, et Epiphone tehti vanast USA-s, kui Gibson selle firma ära ostis, siis hakati tootma neid aasias. Miks nad nii tegid, kui tütarfirma peab väga kvaliteetset toodangut tegema ?

Ja kui Fender ostis Jacksoni ära, siis olevat ka kvaliteet kõvasti langenud.
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Ja nagu teada, siis mujale viiakse toodang üldjuhul kulude madalamaks viimiseks. Sellega kaasneb tihtipeale ka kvaliteedilangus, sest mitte ainult ei kasutata odavamat tööjõudu.

Seega, Gibson ostis olemasoleva nime (Epiphone) ära ja hakkas tootma enda firma koopiaid odavtoodanguna.

See kõik aga ei tähenda seda, et Epiphone tingimata peaks olema halb või väga ebakvaliteetne. Elitist seeria on kuulduste põhjal täitsa hea. Ja kui otsida, siis kindlasti leiab ka siinolevatest 6-8k pillide seast täiesti arvetatavaid pille.

Samas, sama raha eest saab kõvasti paremat kraami kui ükskõik milline epiphone(va vanad epiphoned, mille kvaliteet oli täiesti arvetatav gibsoni jms asjadega). Soovitatan otsida vanu Grecosid, Tokaisid, Ibaneze jms pille. Neid leiab vahetevahel nii siit-kui ka sealtpoolt Soome lahte.

Ahjaa, kui tingimata on vaja osta uut, siis palju head on räägitud ka Schecteritest. IS Musicusse olevat hiljuti just jõudnud mõned. Plaanin kindlasti tulevikus minna ja proovida mõndasid(hetkel olevat põhiliselt odavseeriad kohal).
Last edited by TnX on 07 Oct 2006, 21:19, edited 1 time in total.
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
leibleib
Posts: 592
Joined: 15 Sep 2006, 18:06
Location: TALLINN

Post by leibleib »

no fender on ikka teine asi ka kui Gibson
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Mille poolest siis?

Loomulikult on mõlemal firmal veidi erinevad põhiideed pillide valmistamisel (kael kas neck-through või bolt-on, helipead kas humbuckerid või single coilid, häälestuskruvid kas three-a-side või six-in-a-row, ja nii edasi), aga sa vist vihjad rohkem kvaliteedivahele? Ehk räägid lähemalt.

Mis Epiphone'i puutub, siis on ka neil kvaliteetseid pille. Pagan, 8-9k eest võiks ka Sunny Crystal kvaliteetse pilli teha. Aga Gibsonitega võrreldes on hind odavam ja seega kuskilt ka kokku hoitud. Kas siis materjali, koosteliini, kvaliteedikontrolli või muu pealt. Mitte et kõik pillid kohe kehvemad oleksid, aga tõenäosus saada omale kehvem pill on lihtsalt mõnevõrra suurem.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
leibleib
Posts: 592
Joined: 15 Sep 2006, 18:06
Location: TALLINN

Post by leibleib »

Gibson on vanade traditsioonidega firma, mis ei lase oma alluvatel erilist p*ska kokku keerata.

Muidugi olen ma nõus et ka Fenderil on häid ja võibolla ka paremaid pille
Aga mina usaldaksin lihtsalt Gibsonit rohkem
User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Post by krustok »

leibleib wrote:Gibson on vanade traditsioonidega firma, mis ei lase oma alluvatel erilist p*ska kokku keerata.

Muidugi olen ma nõus et ka Fenderil on häid ja võibolla ka paremaid pille
Aga mina usaldaksin lihtsalt Gibsonit rohkem

Naiivsus. Gibsoni pillide kvaliteet on kurjade keelte järgi viimastel aastatel palju langenud. Hinnad ei vasta ammugi kvaliteedile. Üks korralik Fender American strat, mis maksab 15 000 võib vabalt olla paremini ehitatud kui 28 000 Gibson. Gibsoni pillid on liiga kallid. Mitte, et mul suurt midagi Gibsoni vastu oleks. Head pillid, hea kõlaga. Lihtsalt nende hinnad on liiga kõrged.
Gibsonile odav ning hea alternatiiv oleks Agile mittte Epiphone. Paljud vannuvad, et kvaliteet on võrreldes Epiphone'iga parem ning nad maksavad vähem. Ise pole proovinud kahjuks, nii et 100% kindlalt ei luba.
Rig: Yamaha Pacifica 112 (mod) -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB
http://krustok.planet.ee/
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Praegusel ajal hoiavad peaaegu kõik kuskilt kokku ja üritavad võimalikult suurt kasumit püüda. Mõned lihtsalt pisut rohkem, mõned vähem.

Olen isiklikult mänginud ühe Greco LesPauliga 80'date algusest, mis kuratvõtaks, on samahea kui minu 21.saj Gibson. Arvatavasti võib olla isegi parem, aga sel hetkel ei saanud ma neid kõrvuti võrrelda.
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
Locked