Oktaavide häälestamine

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

a samas, ma tahaks öelda et kui mina kunagi okataveid paika panin, lihtsalt oma peaga improviseerides, püüdisn ma lihtsalt võimalikult täpselt 12 fret alla vajutada ning vaatasin tuunergia kui võssa se noot on ja sättisin niimoodi. ning muidugi, esialgu olid mul veel vanad keeled peal, milledega ma peenemat e-keelt ei saanudki paika. nii et, vanade keeltega on ka se sättimine suht tühi töö.
Goldec
Posts: 398
Joined: 08 Apr 2006, 22:58
Location: Tallinn

Post by Goldec »

Hybrid Soldier wrote:Mul küll ApTuner (endameelest) näitab valesti...
Koguaeg see nool kõigub seal jne.
Seal vasakul liigub veel üks tulp, mis näitab helitugevust. Kui see on keskel ja nool on nullis, siis on keel hääles.
Ma olen nii aru saanud, et erineva tugevuse juures on erinev helikõrgus.
taimz
Posts: 34
Joined: 10 Oct 2005, 17:19
Location: Tallinn/Rakvere

Post by taimz »

Kert wrote:APtuner on hea jah!
seesuur et, keelte körguse muutmine ei tohiks kyll eriti intonatsioooni muuta. st et kui keeled madalamale lasid ja paika läks, siis kyll imelik värk. keelte pikkuse muutmine peaks möjutama ikka.
ja see 1sent pane ka ikka paika :P


tegelikult keelte kõrguse muutmine muudab ka natuke keelte pikkust..
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

ja kuidas körguse muutmine pikkust muudab?
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

kujuta ette kui sa laseks tagumise silla täiesti alla, keeled ju hakkkaksid väga vabalt liiguma, järelikult liiga pikad.( no muidugi tegelt juhtub se selle et keeled ei ole sadula külge kinnitatud)

aga kui keelte pikkus peaks konstante olema kõrguse muutmisel, siis peaks sadul liikuma vertikaalse suuna asemel ringjoonel mille diameeter oleks keelte pikkus, aga nii see ei ole ju (või mai tea, mingitel spetsidel on?).
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

ei mis sa nyyd räägid. mitte midagist ei saa aru.
kui lased silla alla siis läheb keel jah lödvemaks, see on loogiline, aga keerad keele uuesti häälde ja oktaav on ikka paigas ju. sest sadula ja silla vaheline kaugus ei muutu ju, yksköik kui körgele töstad silla. see sadula ja silla vaheline kaugus on see millest see oktaav söltub. see on umbes nagu liigutaks jalgrattal seda käiguvahetus jublakat seal taga. sa vöid sellega keti yksköik kui pingule tömmata, aga ega siis ketti pikkus ei muutu ega see käiguvahetaja ja väntade kaugus. keti nurk ja pinge muutub lihtsalt
Image

toorias ta jah natuke liigub lähemale/kaugemale. aga tegelikkuses, kui sa 2mm liigutad silda yles alla, siis see 1% mis ta liigub paremale/vasakule on nii väike liikumine et häälestajad ple tavaliselt nii täpsedki et seda erinevust märkaks.
vähemalt mul ei ole kunagi oktaavid paigast ära läinud kui olen keelte körgust muutnud.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

mul läksid igastahes.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

ei noo ega ma ei tea kah :lol:
mul vähemalt ple kummalgil kidral läinud. selleks ma olen alati mötlend et ei muutu.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
GigAHerZ
Posts: 112
Joined: 03 Feb 2006, 20:17
Location: Tallinn
Contact:

Post by GigAHerZ »

Tegelt see, kui palju keel lõdvemaks või pikemaks läeb keelte tõstmisega mõjutab ikka suht rämedalt... minu kidral on 1 mm tõstmist ja keel läeb kohe mingi 15-25senti kõrgemale... need numbrid pole küll hetkel järgi vaadatud, aga tunde ja mälu järgi umbes nii ta on
Kõike paremat siit poolt maailmast!
Harley Benton MS11-BK; Nuendo3; Amplitube 2
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

ei keel vöib häälest ära kyll minna nii palju, ja lähebki, körgust muutes. aga kui keel uueasti häälde keerata siis oktaav on ikka paigas. oktaav kyll muutuda ei tohiks. kui töstad keelt 1 mm siis ta jah läheb rohkem pingule. aga sadula ja silla vaheline kaugus ikka sama ju...
...mo loogika järgi vähemalt
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
maddo
Posts: 549
Joined: 28 Aug 2006, 17:18

Post by maddo »

ee 15-25 senti??? Nagu cm või? Et nagu keskmiselt 1/5 meetrit? kahtlane vähe :?
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

ei, need on need "Cendid" mida häälestaja näitab
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
GigAHerZ
Posts: 112
Joined: 03 Feb 2006, 20:17
Location: Tallinn
Contact:

Post by GigAHerZ »

teoorias muutub ikka keele pikkus ka...

Kui võtame kordinaatteljestiku (ja võtame kidra ette nii, nagu siin juba üks joonis oli) ja kujutame ette, et nt punktis 0;0 on see kidra pea (no hakkab peale esimene griff) ja punktis 15;0 on siis sadul/sild. Nüüd kui me tõstame sillalt keelt suti, siis on sealsed kordinaadid nt 15;5. ja punktist 0;0 punkti 15;5 on pikem maa, kui punktist 0;0 punkti 15;0... Seega peaks siiski keele pikkus tõstmisega ka muutuma... tõstad, läheb pikemaks.
Kõike paremat siit poolt maailmast!
Harley Benton MS11-BK; Nuendo3; Amplitube 2
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

teoorias muutub jah. aga tegelikkuses muutub ta nii vähe et häälestajad ei märkagi seda erinevust.
kui sa körgust muudad mingi 1mm. siis see kaugus muutub heal juhul mingi 0,001mm.

E: ja tegelt mis siin ikka vaielda. kui läheb paigast ära siis tuleb uuesti paika panna ja kui ei lähe siis on tore. ma lihtsalt räägin omast kogemusest ja ma ei ole pidanud kordagi intonatsiooni uuesti timmima kui olen keelte körgust muutnud
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Locked