Ülestõmme

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Täisduuride puhul ma mängiks just allalööke nt. nimetissõrmega ja üleslööke pöidlaga. Või kui pehmemat heli vaja, siis mõlemad pöidlaga.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

kui duure siis duuridega on ka nii kuda mugavam on. Soovitan sul võtta pill lihtsalt kätte ja nn taguda seda. Vaatad mis kohad paremalkäel vastu hakkavad minema ja proovi kuda mugavam ja kiirem on. Seega mina tegin nii kunagi ammu: Võtsin naabripoisi pilli, ilma duure teadmata tagusin suvalisi asendeid, kiiremini ja aeglasemalt. Ise mängin nii et pöidla küünega tõmban ülesse ja siis vastavalt vajadusele sõrmedega alla, kindlat sõrme ple.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
matspats
Posts: 194
Joined: 22 Oct 2005, 11:54

Post by matspats »

Morgoth wrote:Mina tõmbaks üles ka pöidlaga.


Seda ei saa teha. (:

Mhm,kordamööda sõrmedega on mulle õpetatud.Ja bassikeeled pöidlaga.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

See ei käi tervete akordide kohta. Mina mängin medikapuuduses olles nimetissõrme ja pöidlaga korraga, nagu medikat hoiaks, ainult et seda medikat ei ole.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
tyyp1983
Posts: 225
Joined: 01 Jul 2006, 09:33

Post by tyyp1983 »

Ma mängin nimetissõrmega akorde,lased nagu nipsu mööda keeli ja kõla ka normis (st. kui on akustiline variant) aga medika puudusel hakin endale mingisuguse medika nt. vanast telefonikaardist.Ja kui seda ka pole siis nii nagu liivainimene. :) :) :)

Tegelt polegi ju vahet kuidas mängid kui kõla on normaalne.Mängi keele või ninaga või mis iganes asjaga.
Algaja
User avatar
Gert
Posts: 161
Joined: 13 May 2006, 14:01
Location: Rapla
Contact:

Post by Gert »

aukusti ja elektrikitarri mängin ma medikaga välja arvatud arpedžosid ja stairway to heaven'it ja nothing else matter'it
Schecter S-1 STC ->Line 6 POD X3 Live ->Hughes & Kettner Edition Blue 30R
Image
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Minu meelest peaks see ikka ise tulema. See peaks käe sees olema.
IntC
Posts: 45
Joined: 27 Apr 2006, 19:40

Post by IntC »

Andre wrote:Minu meelest peaks see ikka ise tulema. See peaks käe sees olema.


Asi selles, et kitarriõpetaja ütles mulle enne suvevaheajale minekut et pöidlaga allalöök ja kas siis nimetis või keskmise sõrmega üles.
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

IntC wrote:
Andre wrote:Minu meelest peaks see ikka ise tulema. See peaks käe sees olema.


Asi selles, et kitarriõpetaja ütles mulle enne suvevaheajale minekut et pöidlaga allalöök ja kas siis nimetis või keskmise sõrmega üles.

Kui koolis õpid, siis alati reegel: basse mängitakse alati pöidlaga nö. alla lüües. Muid noote sõrmedega i, m, a, viimast sõrme paremas käes ei kasutata. ja ühe sõrmega õldjuhul mitu korda järjest keelt ei tõmmata...
Locked