Kitarri keelte vahetamine

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
mati
Posts: 416
Joined: 24 Mar 2005, 15:47
Location: tallinn

Post by mati »

ja seda peaks veel teadma et keeli tuleb vahetada ükshaaval, mitte nii et kõik maha ja siis uued peale
doughboy
Posts: 8
Joined: 16 Mar 2006, 21:44

Post by doughboy »

mati wrote:ja seda peaks veel teadma et keeli tuleb vahetada ükshaaval, mitte nii et kõik maha ja siis uued peale
ok..natukene jälle targem.. :) aitähh
v2ll
Posts: 2
Joined: 23 Mar 2006, 18:55

Post by v2ll »

Ega see keelte vahetamine nüüd nii väga nalja asi ka pole nagu mõned siin räägivad. Millegi pärast kippusid mul uued peale pandud keeled üpriski kohe purunema, aga peale seda kui ma uurisin järgi kuidas õieti keeli paigaldada pole probleeme olnud.
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

doughboy wrote:
mati wrote:ja seda peaks veel teadma et keeli tuleb vahetada ükshaaval, mitte nii et kõik maha ja siis uued peale
ok..natukene jälle targem.. :) aitähh
Minulegi uudiseks :?
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

mati wrote:ja seda peaks veel teadma et keeli tuleb vahetada ükshaaval, mitte nii et kõik maha ja siis uued peale
Ma vahetan küll ükshaaval :D st et kõik maha ja siis uued peale :D onju üxhaaval :Dirw
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Ükshaaval tuleb vahetada selleks, et kaelal vahetamise ajal mingi pinge ikka säiliks. Kui kõik maha võtta, hakkab trussrod oma pingega võimutsema ja võib kaela kõveraks väänata.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Jah, mina vahetasin oma elektrikal viis aastat keeli nii, et kõik korraga maha ja siis uued peale. Kaelale pole seni midagi teinud. Siis sain ka mõni aeg tagasi teada, et keeled tuleb ükshaaval välja vahetada.

Nagu inglise keeles öeldakse, your mileage may vary.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

liivainimene wrote:Ükshaaval tuleb vahetada selleks, et kaelal vahetamise ajal mingi pinge ikka säiliks. Kui kõik maha võtta, hakkab trussrod oma pingega võimutsema ja võib kaela kõveraks väänata.
Ei tea. Mulle meeldib nii et võtan kõik korraga maha siis saab vahepeal kidrat puhastada ka :D
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Mina tegin ka nii, osalt ka kitarri sisemuse uurimise eesmärgil, aga lasin trussrodi selleks ajaks lõdvemaks, haha!

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Hmm, aga mida teha siis, kui trussrodile kuskilt ligi ei pääse? Tavaliselt on elektrikitarril kaela otsast seda näha, aga mu pillil ei ole.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Mina vahetan keel haaval.
Ei tea, pole probleemi veel nagu olnud :)

Aga samas, ma tean ühte pilli, millel on mingi 15a nii keeli vahetatud, et kõik maha. Ja siis uued peale.
Pole sellel häda midagi!
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Faded wrote:Hmm, aga mida teha siis, kui trussrodile kuskilt ligi ei pääse? Tavaliselt on elektrikitarril kaela otsast seda näha, aga mu pillil ei ole.
Mis pill sul on? Kaela otsast ligipääsemise variant on, et seal on kate peal (paari kruviga kinni). Teine variant on, et sinna saab kaela teisest otsast kuidagi.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Encore KC3SB.
Netist piltide peal on trussrod otsast näha, aga minu pillil ei ole. Mingit katet ka pole, selle alla ma oleks ikka osanud vaadata.

Kaela pole jupp aega küljest ära võtnud (kunagi sai huvi pärast lammutatud küll), aga nagu mäletan, et sealt otsast ka ligi ei pääsenud. Pealegi ei ole niimoodi ju trussrodi kruttimisel mõtet, sest kaelal pole keelte pinget peal.

Moment, katsun pildi saada.
Edit: http://faded.havocaos.com/pildikraam/notrussrod.jpg
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Äkki on mingi praak? Sest kui kaela teisest otsast ligi saaks, oleks näha midagi, nagu sellel bassil
http://www.meatexz.com/cheesyguitars/mu ... b_body.jpg
Vaatasin kah piltidelt, et sel mudelil peaks nagu pea juures see ava olema.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Sellist vidinat seal kaela kerepoolses otsas küll ei ole.

Kuskilt netist leidsin ühe arvustuse, kus oli mainitud, nagu sel pillil polekski trussrodi. Ma selles siiski kahtlen, kuna viie aastaga oleks sel juhul ikka vast kaela kõveraks tõmmanud, aga see on endiselt sirge nagu joonlaud.

Noh, kui ei pääse ligi, siis ei pääse. Ega karjuvat vajadust ka just ei ole. Lihtsalt huvi pärast tahtsin teada.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked