Muusikakool vs. Iseseivalt õppimine.

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Post by renn »

Valmis muusik ja loomisvõimeline võid sa ilma teooriata ka olla ning teooria teadmine ei tähenda, et sul piisavalt loomingulisust oleks lugude tegemiseks. Peamine mis määrab on siiski sinu enda võimed.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

Pigem on see ka mingis mõttes kombineerimisvõime, et põksud mingites rütmides saateakorde jägnevustesse ja proovid omale sobilikku leida, millest pala aretada
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

See kitarriõpik võhikutele (Guitar for Dummies) autorid (tegelt ma ei tea, kas autorid on samad) on teinud ka sellise raamatu nagu Music Theory for Dummies. Leidsin selle raamatu ja vaatan kõigepealt selle läbi.
teretere
Posts: 5
Joined: 04 Jan 2009, 21:56

Post by teretere »

ise olen õppinud mingi 3 aastat õpetajaga, aga siis viskas üle, sest nad tglt ei õpeta midagi, lihtsalt mängime koos lugusi.. nad ei õpeta kuidagi improviseerima ja soolosi tegema..

ma olen 95% improviseerimisest ja lugude tegemisest ise õppinud...


nii et vb alguses aasta-paar õpetajaga, et basicu alla saada ning siis SELF MADE !
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

Kuid kas need vennad kes on õppinud nt nooremas eas klaverit ja hiljem tahavad kitarrile üle minna, siis kas nad saavad võtta need oskused ja teadmised mis nad klaveriga õppisid kanda üle kitarriga?
User avatar
Baarmen
Posts: 307
Joined: 10 Dec 2005, 11:00

Post by Baarmen »

kaijo60 wrote:Kuid kas need vennad kes on õppinud nt nooremas eas klaverit ja hiljem tahavad kitarrile üle minna, siis kas nad saavad võtta need oskused ja teadmised mis nad klaveriga õppisid kanda üle kitarriga?


Teadmised paljuski, jah. Klaver on palju laiemate harmooniliste ja palju kitsamate meloodiliste võimalustega kui kitarr, mis avaldab ka mõju teooria tundmisele ning kuigi palju on sama, siis rõhuasetused on mõnes kohas veidi erinevad.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

Minu õpilastega on pigem nii et keegi ei viici õppida impoviseerima ja muusikateooriat
Natrix
Posts: 16
Joined: 31 Dec 2008, 13:11
Location: Tartu

Post by Natrix »

teretere wrote:nad tglt ei õpeta midagi, lihtsalt mängime koos lugusi.. nad ei õpeta kuidagi improviseerima ja soolosi tegema..


palju oleneb ka õpetajast. minu õpetaja näiteks õpetab viimasel ajal umbes pool tunnist improviseerimist ja siis ülejäänud on lugude õppimine. no ja teooria ka.
User avatar
Buckethead
Posts: 186
Joined: 26 Jul 2008, 15:13
Location: Tartu/Rõngu

Post by Buckethead »

Muusikakool ja niisama õpetaja on kaks erinevat asja.
Muusikakoolis sa kiirendad oma õpivõimekust mitmekordselt rääkimata muusikateooriast, mida sa omandad.
Muusikakool on igal juhul superior ja muusikalise kõrgharidusega inimesed on kõrgelt hinnatud ning neile on karjäär kindlustatud.
Life is short so learn from your mistakes.
And stand behind the choices that you make.
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Buckethead wrote:neile on karjäär kindlustatud.


Kust küll taoline väärarusaam...

Washburn archtop > VoxAC30
User avatar
Buckethead
Posts: 186
Joined: 26 Jul 2008, 15:13
Location: Tartu/Rõngu

Post by Buckethead »

Muusikaline kõrgharidus ei ole mingi suvaline ma-ei-tea-mis. See on kõrgharidus, selliste inimeste kõrvakuulmine on juba muutunud absoluutseks kuulmiseks. Kui inimesel karjääri pole siis ta ei ole ise viitsinud. See on samamoodi kõrgharidus nagu juristi, põllunds, metsandus kõrgharidus.
Aa ja ma olen muide räigelt pilves ka praegu et kui keegi tahab kaske tõsta siis ütelge, ma ujun kohale ja tõstan.
Life is short so learn from your mistakes.
And stand behind the choices that you make.
User avatar
kiq
Posts: 292
Joined: 14 Mar 2005, 12:03
Location: Kiisa

Post by kiq »

Ära rohkem peale tõmba :D
Mustsaba
Posts: 191
Joined: 31 Dec 2008, 04:17

Post by Mustsaba »

Minul igatahes on hakanud areng pihta praktiliselt alles peale kitarritunnis käiku. Vabaõpe, küll... Kahju, et vanemad ei pannud mind õigel ajal, piisavalt noorena süvaõppesse.

Enne seda piirdus muusikaharidus vaid algkoolis muusikatundides õpituga, põhikoolis laulmisega, ning nüüd hiljuti ka muusikaajalooga.

Juhendajaga saab ikka palju otsesemalt oma küsimustele vastused ning abistavad vihjed.

Minu arvates on asi nii, et kes väga tahab, see saab hakkama ka omal käel õppides, ise andmeid sirvides ning uurides-puurides.

Aga mis värk, Bucket, kask?
Image
Cogito, ergo sum.
User avatar
Buckethead
Posts: 186
Joined: 26 Jul 2008, 15:13
Location: Tartu/Rõngu

Post by Buckethead »

Ma ei tea, mõnikord jah.
Life is short so learn from your mistakes.
And stand behind the choices that you make.
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

well, sellest impro mitte õpetamisest rääkides võin ma mainida et minul oli küll era õpetaja juures üpris suur rõhk sellel, võtsime tunnis läbi, minoor, masoor, pentantoonilisi skaalasid, caged süsteem, laadid jne. iseasi on see palju sa neist viitsid endal TÕSISELT selgeks teha. + veel kergete lickide õppimine ja backing trackile või saatekidrale impromine.

muidugi oli ka tavalisi asju nagu näiteks noodist mängimisi, a siis ma jätsin asja pigem kuulmise/ja nägemise järgi meelde ja nooti kasutasin lihtsalt umbmääraseks orientiirs et kus ma olen. kahju tegelt, a no, laiskus

lühidalt kõik sõltub ikka endast palju sa viitsid õppida. tund või kaks nädalas ei õpeta sulle mitte midagi. ise tuleb iga päev vaeva näha.
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
Locked