Kuidas osta oma elu esimest kitarri

Erinevate firmade pillid
User avatar
Hemp
Posts: 247
Joined: 05 Jan 2007, 16:28
Location: Kloostri taga metsas.
Contact:

Post by Hemp »

Vabandan väga. Tohmann ongi mu allikas. Mulle jäid sealt silma see ART & LUTHERIE FOLK pillid.
See läheb mul äkki sinna klassikalise kohvrisse kui ma selle ükskord lõpuks ostan. :D.
http://www.lasteasi.ee
http://www.kleepsuvabrik.ee
Henri tel. 5070884
Müügiks:
Klassikalise kitarri kohver.
VOX DA5
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Hemp wrote:Vabandan väga. Tohmann ongi mu allikas. Mulle jäid sealt silma see ART & LUTHERIE FOLK pillid.
See läheb mul äkki sinna klassikalise kohvrisse kui ma selle ükskord lõpuks ostan. :D.

Need A&L Folgid tunduvad suuremad olevat. AMI-d on klassikalise kitarri suurusega.
Seep' see on, kui igaüks nimetab omi asju isemoodi ja ei pane konkreetseid mõõte välja.
Ilmselt leiad kodulehelt otsides siiski mingi manuaali vms, kus äkki ka konkreetsemad mõõdud.
Sest pildi järgu ütleks küll, et ei mahu klassikalise kohvrisse. Sõltub muidugi ka kohvrist.
- EmM9 -
pecimo
Posts: 1
Joined: 18 Jan 2009, 00:07

Re: Kuidas osta oma elu esimest kitarri

Post by pecimo »

Aga....
kui ma tahan esimeseks kitarreks basskitarret osta ?
ja ausalt õeldes ei tea ma kitarridest midagi aint nooremana sai paar nirvana lugu akustilise peal ära mängida
( või olen ma vales foorumis? :shock: )
User avatar
D-7
Posts: 879
Joined: 25 Nov 2008, 21:19
Location: Tartumaa

Re: Kuidas osta oma elu esimest kitarri

Post by D-7 »

pecimo wrote:Aga....
kui ma tahan esimeseks kitarreks basskitarret osta ?
ja ausalt õeldes ei tea ma kitarridest midagi aint nooremana sai paar nirvana lugu akustilise peal ära mängida
( või olen ma vales foorumis? :shock: )

No kui sa kavatsed bassi mängida, siis miks mitte kohe bass hankida.
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Kuidas osta oma elu esimest kitarri

Post by Uku »

Mõtle hästi järgi, mida sa mängima tahad hakata. See basskitarri hoog võib üle minna, siis tahad hoopis elektrikitarri mängima hakata (või vastupidi). Mina tahaks tulevikus bassi kindlasti mängida, kuid esialgu tegelen akustilise ja elektrilisega :)
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
User avatar
IbanezuDude
Posts: 556
Joined: 09 Mar 2009, 14:59
Location: Tallinn

Re: Kuidas osta oma elu esimest kitarri

Post by IbanezuDude »

Kui ma tahaks osta elektrikidrat ja see oleks mu teine kitarr (Mul on akustiline) siis kas ma peaks samu reegleid järgima? :| :?:
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Kuidas osta oma elu esimest kitarri

Post by Uku »

Kindlasti mitte. Basskitarr on lihtsalt selline asi, mis päris kõigile ei istu - paljud ütlevad, et seda on lihtsalt igav mängida :) Kuna ma olen vasakukäeline, on mul üsna raske bassi otsida. Harley Bentonit ma ei taha, hinna poolest järgmine on Ibanez GSR200L (suht hea algaja pill), mis maksab 268 eurot. Pane sinna võimendi hind juurde + muu nipet-näpet, siis tuleb kuskil 6000-7000 kr kokku. See on minu jaoks suur raha, paneb mõtlema. Iseenesest tahaks bassi omada küll, kunagi sai õpetaja omaga mängida ning sealt see pisik tuli :)

Mina arvan, et osta elektrikitarr ning jäta akustiline alles :wink: Mõlemad võiksid ühel kitarristil olemas olla.
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
User avatar
IbanezuDude
Posts: 556
Joined: 09 Mar 2009, 14:59
Location: Tallinn

Re: Kuidas osta oma elu esimest kitarri

Post by IbanezuDude »

Kindlasti jätan alles! :)
Ma õpin ka praegu mängima alles. Sellest järeldame seda, et pole veel mõtet osta elektrikat. Peaks enne mängima õppima :wink:
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Kuidas osta oma elu esimest kitarri

Post by Uku »

Kuidas vötta. Kui tead, et jääd mängima, oled järjekindel ning visa, siis tasub elektrikitarr osta küll :)
Neid saab ju päris odavalt kätte. Kui võimu soovid, siis anna teada. Mul siin vedeleb üks.
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
User avatar
IbanezuDude
Posts: 556
Joined: 09 Mar 2009, 14:59
Location: Tallinn

Re: Kuidas osta oma elu esimest kitarri

Post by IbanezuDude »

Uku wrote:Kuidas vötta. Kui tead, et jääd mängima, oled järjekindel ning visa, siis tasub elektrikitarr osta küll :)
Neid saab ju päris odavalt kätte. Kui võimu soovid, siis anna teada. Mul siin vedeleb üks.


Seda küll jah, jään ikka mängima :) . Aga mis võim see sul seal vedeleb?
Aga praegu ostuks ei lähe. Peale suve millalgi või suvel, et sellega on aega veel :)
User avatar
Death Super Mario
Posts: 411
Joined: 01 Dec 2009, 21:57
Location: Tallinn
Contact:

Re: Kuidas osta oma elu esimest kitarri

Post by Death Super Mario »

Kui raha vähe ja veidi kitarri ostust üle jääb siis on sobiv ost http://www.thomann.de/gb/the_tbone_usb1g.htm.
Tänu sellele saab läbi arvuit kitarri mängida. Sobib ka guitar rig'ile jms.
Ekitarr les paul. Võimendi roland micro cube.
hhiire
Posts: 2
Joined: 22 Jul 2010, 13:15

Re: Kuidas osta oma elu esimest kitarri

Post by hhiire »

Ma ei tee küll reklaami, kuid sellelt lehelt saab tellida endale tasuta e-raamatu kitarride valimise kohta :wink: .
http://www.kitarrikool.eu/kitarrivalimine/?gclid=CN_c_ODz_qICFdQB4wodJBVTZA
tykonu
Posts: 979
Joined: 15 Feb 2008, 17:49

Re: Kuidas osta oma elu esimest kitarri

Post by tykonu »

Humbuckeritega ei tehta ainult väga raju muusikat.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Kuidas osta oma elu esimest kitarri

Post by Faded »

Ülalmainitud Kristo Käo e-raamatust:
Veel üks praktiline soovitus – kui pead valima odava elektrika, siis mõtle, kas Sa vajad tingimata, et sel oleks tremolo (Fenderi kutsub seda miskipärast vibratoks) ehk nn kang?

Ma ei tea nüüd, kui tõsiselt maksab võtta kellegi soovitusi, kes tremolol ja vibratol vahet ei tee...
Ja muuseas, Leo Fender oli esimene, kes hakkas vibrato kohta ütlema tremolo (ja vastupidi).
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
rihvand
Posts: 30
Joined: 05 Jul 2009, 21:40
Location: Tartu

Re: Kuidas osta oma elu esimest kitarri

Post by rihvand »

Faded wrote: Ma ei tea nüüd, kui tõsiselt maksab võtta kellegi soovitusi, kes tremolol ja vibratol vahet ei tee...


Kristo Käo on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud. Suurepärane kitarrist ja õpetaja, kes on ise õppinud mitmete kuulsate kitarristide käe all. Mina hindan tema soovitusi kõrgelt, palju kõrgemalt, kui "isehakanud" õpetajate soovitusi.
Yamaha Pacifica 112J OVS, Vintage V400BK,
VOX AC4TV, Line 6 Pocket Pod,
Marshall Jackhammer JH-1 mod served, Behringer DR600 reverb, Behringer TO100 Tube overdrive.
Locked