Punk biit

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
roosakummik
Posts: 669
Joined: 15 May 2005, 12:29
Location: Raplamaa/Lelle/Tallinn
Contact:

Punk biit

Post by roosakummik »

Et kuidas nagu käib see punk biit- see ehtne eesti punk biit. Näiteks toon J.M.K.E
Ma olen ausalt öeldes paadunud pungi fänn ja Villu Tamme oskab eriti hästi seda klassikalist punkki :lol:
Kui kuulad, et kuidas ta nagu seda teeb ja seejuures veel laulab. Pm ma oskan---- kuidas veel saab pungilugusid mängida.
Tänan
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Punkbändis biidi annavad siiski enamuselt trummid. Rütmiks siis Oi!. See on niimoodi ,et lood korraga basstrummi ja hihati ja siis lööd korraga solnikut ja hihati - ja niimoodi lasedki järjest, kiire tempoga, vahepeal võib crashi ka lüüa.

Kitarri kohta niipalju ,et punkbändid kasutavad põhiliselt powerakorde (X5). Rütmi kohta väga kindlaid kaanoneid ei ole. Algajamad vist lihtsalt raiuvad koos hihatiga ,aga Villu on osavam, teeb summutamisi ja vahepeal mängib voolavamalt ja igast värki. Powerakorde ta ka väga palju ei kasuta, rohkem mängib pöidlaga.
rivo
Posts: 92
Joined: 28 Apr 2005, 22:48

Post by rivo »

mida need väljendid kõik tähendavad ja kuidas näeb välja x5?
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

X5 ehk kvint akord.
On ainult bass ja kvint, helistiku viies heli.
nt
G5 - 355xxx
A5 - 577xxx
D5 - x577xx

Nendest on varremgi juttu olnud ;)
Otsi!
Locked