Fender

Erinevate firmade pillid
iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Post by iiihaa »

http://www.bizrate.co.uk/guitars_bassgu ... 13052.html

on see hea fenderi pill ?

ja oskab keegi öelda, mis kitarri Tom http://youtube.com/watch?v=jPoLxp7Yu8E

selles videos kasutab ? 00.05 on korraks näha seda marki, äkki keegi tunneb disaini järgi ära ?

aitäh ;)
User avatar
indy123
Posts: 629
Joined: 28 Nov 2007, 20:49
Location: Kuressaare

Post by indy123 »

on siis selline küsimus et , kas keegi oskab õelda kust netipoest võib leida Tom Delonge signature strati , Fender või Squier kama ... aga ma olen googeldanud ega pole leidnud seda :D ... kasutatud värkki on küll müügis aga tahaks kasutamata asja näha ...
ja on üldse võimalik eestisse sellist asja transportida :D ... ameerikast oleks suht kallis ost :D ... aga jah kas saab kuskilt netipoest ?
Squier Affinity Strat
BC RICH WARLOCK BK BRONCE II
HARLEY BENTON GA15
BEHERINGER TO100
FENDER CD-60
SAKURA AKUST
HB STRAT
ja veel 1 hb võim
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

Mind hakkas väga huvitama selline isend:
http://www.thomann.de/gb/fender_lite_as ... _mn_nt.htm
Et mis puit see light ash selline on ja mis plussid ja miinused tal võrreldes vahtraga on? Kas need Duncanid seal on pigem positiivne või negatiivne nähtus? Ja üldse sooviks kõikvõimalikku informatsiooni antud pilli kohta.
Üldiselt on mul plaanis endale millalgi üks Fenderi strat soetada, mis jääks umbes hinnaklassi 8000-10000, et äkki keegi oskab midagi muud soovitada, kui see väga hea variant pole. :roll:
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

^Highway one seeria pillid tunduvad ka vägagi muhedad olevat aga läheb vist õige tiba eelarvest üle.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Sander.S wrote:Et mis puit see light ash selline on ja mis plussid ja miinused tal võrreldes vahtraga on?

Ash = saar.

Miinuseid ta otseselt ei ole, lihtsalt erinevad puidud erinevaks otstarbeks. Saarest tehakse pillikeresid (enamus Fenderi pille on kas saarest või lepast kerega), vahtrast jällegi kaelu ja sõrmlaudu. Otsi netist märksõnu "guitar tonewood ash", peaksid leidma ülevaateid saare tonaalsetest omadustest.

Kas need Duncanid seal on pigem positiivne või negatiivne nähtus?

Sõltub maitsest, kas eelistad Duncaneid või Fenderi stock-helipäid. Aga ma kaldun arvama, et pigem positiivne nähtus.
Last edited by Faded on 28 Mar 2008, 00:11, edited 1 time in total.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Ecko
Posts: 264
Joined: 08 Apr 2007, 00:17

Post by Ecko »

Kuna laupäeval pilli vaatama, siis oleks hea kui sellisest isendist juttu teeksite...

Fender
Squier Vint Mod. Strat SSS OW


Kas on ikka hea pill ?
mels
Posts: 78
Joined: 01 Apr 2007, 13:46
Location: Tallinn

Post by mels »

Sander.S wrote:Mind hakkas väga huvitama selline isend:
http://www.thomann.de/gb/fender_lite_as ... _mn_nt.htm
Et mis puit see light ash selline on ja mis plussid ja miinused tal võrreldes vahtraga on? Kas need Duncanid seal on pigem positiivne või negatiivne nähtus? Ja üldse sooviks kõikvõimalikku informatsiooni antud pilli kohta.
Üldiselt on mul plaanis endale millalgi üks Fenderi strat soetada, mis jääks umbes hinnaklassi 8000-10000, et äkki keegi oskab midagi muud soovitada, kui see väga hea variant pole. :roll:


Need lite ash asjad on Fenderi Korea toodang. Plussid paistavad olema kena kael (üldiselt nn birdseye), saarest kerge kere, SD helipead ja suht norm hind. Pingutid jm raud ja elektroonika ilmselt eriti head ei ole. Ise proovinud ei ole.
Aga saarest kere on küll ühel mu pillil ja see on, kui lihtsalt väljenduda siis, ma ütleks, et jämedam hääl kui lepp ja teravam kui mahagon.
Mell
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

mels wrote:Plussid paistavad olema kena kael (üldiselt nn birdseye)

Välimuse poolest siis kena. Birdseye ehk linnusilmamuster on vahtras esinev anomaalia, mis aga puidu kõlaomadusi ei mõjuta. Täpselt samamoodi, nagu flame, swirl, quilt, spalted maple ja muud taolised mustrid.

Lihtsalt selgituseks, et keegi ei hakkaks arvama, et see birdseye seal pilli mängitavust või soundi mõjutab.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
svennus
Posts: 673
Joined: 29 May 2006, 17:15

Post by svennus »

http://www.thomann.de/de/fender_mex_str ... itarre.htm

Mis sellest kitarrist arvate? On kellegil kogumusi? Endal plaanis suvepalgast osta selline pill. Tahan just single-coile ning Stratti kuna see sobib väga kenasti ka akordide tagumiseks.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Lihtsalt väike tähelepanek:
Saarest kerega pill agressiivsema tooniga, lepast 'soojem'. AGA... Ash or swamp ash -- saar v Soosaar?! :D
Light ash (kääbussaar) pole sugugi nii hea kõlaga kui saar. Ta on küll sarnaselt agressiivne, ent tal puudub
see 'jämedus/soojus', pigem on selline kuiv toon.. Eriti vahtrast kaela puhul. Ja sustain on üsna kehv.
- EmM9 -
mels
Posts: 78
Joined: 01 Apr 2007, 13:46
Location: Tallinn

Post by mels »

Faded wrote:
mels wrote:Plussid paistavad olema kena kael (üldiselt nn birdseye)

Välimuse poolest siis kena. Birdseye ehk linnusilmamuster on vahtras esinev anomaalia, mis aga puidu kõlaomadusi ei mõjuta. Täpselt samamoodi, nagu flame, swirl, quilt, spalted maple ja muud taolised mustrid.

Lihtsalt selgituseks, et keegi ei hakkaks arvama, et see birdseye seal pilli mängitavust või soundi mõjutab.


Jah. Aga byrdseye on ju ilus silmale vaadata. See lite ash kael on siiki nn säästukael, sees plastmass.
Mell
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

Nojah, aga sellel pillil pole lite ash kaela niisiis ma ei näe su lausel mõtet :roll: . Kui sa mõtlesid seda, et Fender topib peaaegu 10-tuhandestesse keredesse plastmassi, siis ma arvan et sa siiski eksid...
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Tunduvalt lihtsam on teha kael puust, kui hakata sinna kuhugi veel plastmassi toppima.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
mels
Posts: 78
Joined: 01 Apr 2007, 13:46
Location: Tallinn

Post by mels »

Sry, et enne veits hooletult väljendusin. See platmass on kaelas trussrodi otsast vt Thomanni pilte. Sedamoodu on ka mehhiko kaeltega. Mitte kerega.
Mell
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Hm, huvitav, mu Squieril näiteks ei ole seal plastmassi. Sellepärast ei usu hästi, et plast ainult odavuse pärast on.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Locked