Kuidas te õppisite ära enda kõige esimese akordidega loo ?

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
plix15
Posts: 13
Joined: 21 Jan 2008, 19:16

Kuidas te õppisite ära enda kõige esimese akordidega loo ?

Post by plix15 »

Kirjutage nii, et kõigepealt loo nimi ja siis kuidas te õppima hakkasite :idea:
Last edited by plix15 on 08 Jul 2008, 19:57, edited 1 time in total.
User avatar
Xarf
Posts: 131
Joined: 14 Jan 2008, 19:44

Post by Xarf »

Esimene lugu oli Gena ja Potsataja Sinine vagun.
Mängima hakkasin nii,et nägin ükskord ühte bändi laval ja vaatasin kogu aeg nende kitarristi mõtlesin,et tahaks ka kunagi nii laval olla ja sealt see lumepall veerema hakkas.
User avatar
Laur.
Posts: 1199
Joined: 26 Mar 2006, 00:13
Location: Saku/Tartu

Post by Laur. »

Lugu ei mäletagi aga kuna kuulasin palju termikat, siis äkki see muinasjutu mets oli :P Kusjuures mu ema kes on noruses vb mõned korrad pilli käes hoidnud, mäletas mingeid akorde veel ja sai palju paremini hakkama kui mina, kes ma selleks ajaks mitmeid aastaid muusikakoolis juba kitarri õppinud olin (klassikalist pilli ja muusikat).

Leidsin loole õiged akordid ja siis kuulasin lugu ning seda, kus need akordid vahetuvad. Alguses mängisin igat akordi ühe korra ja kui oli selge, kuidas ja kus need vahetused on, hakkasin natuke teise rütmiga ja rohkem kui ühe korra neid mängima.

Okei, tõesti võis mul lihtsam olla kuna selleks ajaks oli muusikakooli lõputunnistus käes juba ja kuulmist jätkus aga ikkagi. Algus ei olnud kerge. Kui selle looga aga juba hakkama sain, siis iga järgmine tuli selle võrra kergemalt. Küll sa aru saad, mis kohas akordides vahetus toimub ja ega see rütm peagi kohe eriti keeruline ja looga üks ühele sama olema.
http://llaurits.wordpress.com
hufuufer ät gmail punkt com
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Re: Kuidas te õppisite ära enda kõige esimese akordidega loo

Post by sguitar »

plix15 wrote:Kirjutage nii, et kõigepealt loo nimi ja siis kuidas te õppima hakkasite :idea:
praegu harjutan ühte lihtsamate akordidega lugu ja tunne on küll selline, et jätaks kogu selle värgi katki :cry:


Harjuta algul niisama ühe akordi ja proovi sealt üle minna järgmisele ja tagasi. Proovid erinevaid akorde nii. Improviseerid ise, kuni aru saad, et nüüd võiks laulu prooida. Harjutad akordid läbi ja järjest harjutad.

Ma ise õppisin esimese Terminaatori - Vastasmaja Aknad
ära ja täpselt samamoodi . Lõpuks panin laulu käima ja mängisin ise peale .
User avatar
DeathClaw
Posts: 20
Joined: 05 Dec 2005, 16:52

Post by DeathClaw »

Kui sul püsivust pole, siis ei jõuagi sa kuhugi, ehk siis harjuta, harjuta ja veel kord harjuta.
Õppimiseks soovitan soojalt: http://www.justinguitar.com/
Yamaha RBX-270 & Hartke A35 | Epiphone Goth Les Paul Studio & Roland GC-405
-oss-
Posts: 95
Joined: 05 Dec 2007, 13:22
Location: Kil-Nõmme

Post by -oss- »

See oli kindlasti midagi vennaskonnalt...võimalik, et Võluri tagasitulek oli lugu. Ausalt oli ilgem n*** seda akordide vahetamist kätte saada, a kui lõpuks lugu juba mingil määral kõlama hakkas oli (võin ilma liialdamata öelda) ikka ilgelt ylev tunne kyll. Ja alguses ei pea ju akorde nyyd täpselt nii ka mängima nagu "peab" F osutus minu jaoks igatahes väga yle võimete käivaks alguses. Aga jah endal peab ikka tugev huvi olema, muidu ikka asjast asja ei saa!
User avatar
arch0
Posts: 310
Joined: 20 Mar 2007, 21:43

Post by arch0 »

Terminaatori torm oli minu esimene pala. Üldiselt soovitan võtta mingi kitarri õpiku ja sealt mõni vahva lugu ära õppida, enamasti on neil cd plaat ka kaasas. Mina oman kitarri õpik võhikutele raamatut ja julgen soovitada.
User avatar
Costa
Posts: 553
Joined: 02 Apr 2005, 14:34
Location: Valga

Post by Costa »

esimene lugu...mh..ei mäletagi enam täpselt, aga kindlasti oli see midagi termikalt, kas siis Torm või Ütle Miks

aga jah, endal peab entusiasmi ja huvi olema
ja natukene kannatust ka :D
User avatar
sirver
Posts: 824
Joined: 27 Jan 2008, 19:05
Location: Pärnu

Post by sirver »

-oss- wrote: F osutus minu jaoks igatahes väga yle võimete käivaks alguses.


kui ma algul nägin kuidas F olema peab siis ma mõtlesin et see võimatu, praeguseks pole enam võimatu vaid lihtsalt raske on seda kiiresti peale saada ( nii kiiresti kui vaja alati ei saa :D)

harjuta lihtsalt akorde mängima, võta ette algul 4-5 erinevat akordi tõmba kõiki 1 kord ja vaheta neid kordamööda mingis rütmis.
NB! proovi kõik näpud samal ajal õigesse kohta saada, mitte nii et ennem 1. siis 2. ja lõpuks 3. sõrm ;)
head harjutamist
uba
Posts: 50
Joined: 17 Mar 2007, 18:37

Post by uba »

mul oli esimene lugu vist Green Day- Boulevard of Broken Dreams. rütm on suht lihtne ja akordid pole ka algajale üle võimete. alguses proovisin igat akordi lihtsalt kaks korda alla tõmmata ja hiljem tuli siis see "õige" rütm. ära asja pooleli jäta, algus ongi kõige raskem, kui juba mõned akordid ja lood selged on, küll siis tuleb tahtmine aina juurde õppida ja areneda ;)
Duusja
Posts: 35
Joined: 03 Dec 2007, 10:38
Location: Tallinn

Post by Duusja »

Esimene lugu oli "Riia mu arm"

Ja õppisin selle viisi looja ennda juures... :)
Kellegi hoidmise valu...
frenzy
Posts: 123
Joined: 08 Mar 2007, 12:37
Location: Tartu

Re: Kuidas te õppisite ära enda kõige esimese akordidega loo

Post by frenzy »

plix15 wrote:Kirjutage nii, et kõigepealt loo nimi ja siis kuidas te õppima hakkasite :idea:
praegu harjutan ühte lihtsamate akordidega lugu ja tunne on küll selline, et jätaks kogu selle värgi katki :cry:


Kui juba alustasid ega siis sellest pisikust enam lahti ei saa! Neid akorde on tegelt lihtne taguda pead aint harjutama!
Edu.
-Mantra-
Posts: 3
Joined: 15 Feb 2008, 23:00
Location: Tartu

Post by -Mantra- »

Esimene akordidega lugu oli Kumbaya :D . Sain jõuludeks kitarriõpiku ja sealt hakkasin harjutama. Praegu harjutan Bb barre akordi. See täitsa õudukas, kuu aja harjutamisega ikka selgeks ei saa :lol:
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

ma ei tea küll kindlalt kas see on akordidel põhinev lugu, aga John Frusciante - the past recedes.
http://youtube.com/watch?v=IIvzwjVFvqk
võtan asja rahulikult praegu ja oskan seda algust praegu. muidu hea lugu.
plix15
Posts: 13
Joined: 21 Jan 2008, 19:16

Post by plix15 »

praegu õpin selle foorumi ja siis ühe Heiki Mätliku õpiku toel. See õpik on selline hästi titekas ja rohkem lastele mõeldud, äkki oskaksite mingid head ja tasemel õpikut soovitada ? :idea:
Locked