Küsimus.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
R-PiiT
Posts: 151
Joined: 12 Oct 2005, 17:46
Location: Tallinn

Küsimus.

Post by R-PiiT »

Et siis lugedes christjani postitusi, tekkis endalgi väike huvi võibolla mingit pilli vaikselt tegema hakata. Kuna tunnen ,et ei ole veel mõtet poest ostma hakata omale mingit elektrikat...ei raatsi oma oskuste juures veel raha raisata.
Mõtlen veel kas hakata midagi tegema või mitte...

Aga oma küsimuse juurde siis.
Nimelt leidsin internetist mingid suht detailsed joonised.
Endale tundub, et need peaksid olema 1:1 joonised.
Et ehk keegi teadjam ja täpsema silmaga inimene uurib neid natuke ja siis annab teada, kas need siiski on 1:1 joonised.

http://andyguitar.gitarzysta.com/construction.html
User avatar
haandi
Moderaator
Posts: 649
Joined: 15 Mar 2005, 17:50
Location: Kuressaare

Post by haandi »

ega ta sul odavam ikka ei tule, arvesta sellega, aga kui sul on pill olemas millega mängida, siis miks mitte
Ära möödu mu'st lähedalt
R-PiiT
Posts: 151
Joined: 12 Oct 2005, 17:46
Location: Tallinn

Post by R-PiiT »

ma ei mõtlegi et, odavam peaks tulema...liht kuidagi parem tundub minuarust variant, teen ise kitarri...ja siis mingid odavad helipead jne sinna juurde...kui et odavam HB osta. Isetehtud on ikka isetehtud...

Siiski tahaks teda kas joonised on 1:1 skaalas vms.
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

ilmselt jah, ainult et ekraani suurus, reso, venitus, või printer, printeri sätted, paber, jne teevad kindlasti raskemaks sul selle ekraanilt maha vaatamise või trükkimise täpselt 1:1, nii et pigem vaata lihtsalt mõõtmeid :)
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
R-PiiT
Posts: 151
Joined: 12 Oct 2005, 17:46
Location: Tallinn

Post by R-PiiT »

nojah...hakkasin ka just seda sama mõtlema. ..
aga kas keegi ei tea mõnda muud linki, kus mõne muu tüübi kitarr oleks...selline kuju (see oli vist see stratocaster vms :oops: ) ei meeldi mulle eriti:P
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Muuda ise sarvede kuju.
Võta paar A3 paberit, kleebi kokku ja hakka oma kitarri joonistama. Parem oleks kui mingi kitarri järgi saaks alguses kontuurid võtta ja siis seda muutma hakata.
R-PiiT
Posts: 151
Joined: 12 Oct 2005, 17:46
Location: Tallinn

Post by R-PiiT »

vaatasin sealt pillipoest helipeade hindu...kõige odavam oli mingi 300 minu arust...kuna aga vaja läheks 3 tükki siis ei taha nagu raisata mingi suvalise proovimisprojekti peale nii palju...et kas on võimalik ka ntx mingi 1 helipaga asi tööle panna?

2 küsimus mis tekkis...et ma pean nagu kõik jupid eraldi ostma, kui ma õieti aru olen saanud. probleemiks võib saada elektroonika ühendamine( helipeade ja volume nuppude jne), kuna ma ei tea elektroonikast halli haisugi.
Kas see ühendamine üldse on nii raske?


ja veel et: kas see kere ei pea mingis matemaatilises vastavuses olema kaelaga?
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

vabalt võid ühe helipea panna.
ja kui joota oskad(äkki keegi sõber aitab), siis ei ole see elektroonika ka mingi ime asi.

kerega ei ole mingi vastavust. ainult kindel keelte pikkus peab olema - tähendab siis sillast nut'ini peab olema kindal pikkusega.
R-PiiT
Posts: 151
Joined: 12 Oct 2005, 17:46
Location: Tallinn

Post by R-PiiT »

tore siis.
Enne kui midagi plaanima hakkan siis teen asjad selgeks ja kysin edasi:D
Et kuidas see metall vms seal sees käib. Kas lihtsalt teen soone kaela sisse, metall sisse ja pärast liimin mingi liistu peale?
Ja et kuidas seda kaela nagu reguleeritavaks teha( jyhul kui lõpuks avastan, et kael viltu peal, ntx keeled on kaelast kaugemal kui peaks vms).
Ja kas see plastmassist kaitse, mis seal on, peab kindlalt mingi spets asja ostma või võib kuskilt prügikasti põhjast näiteks välja lõigata?:P
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Metall asi - truss rod. Seda saab kaelast regulaarida. Pilli kaela otsas on seda näha, seda otsa. Hetkel konstruktsioonist ei oska täpsemalt rääkida.

Ja kui sa mõtled tagant neid kaasi mis käivad aukude peale, siis musta värvi prügikast sobib väga hästi(puhas prügikast :)).
R-PiiT
Posts: 151
Joined: 12 Oct 2005, 17:46
Location: Tallinn

Post by R-PiiT »

aa...ma muidu mõtlesin just seda mis pealpool on. tavaliselt valge... minuarust iseloomulik just fenderi pillidele...aga kas kogu selle elektrivärgi saab ka ainult tagantpoolt sulgeda? aga ma arvan et siis läheb helipea panemine raskemaks? või ei?

MUIDE: vabandan kõigi ees selle sisutühja ja mõtetu jutu pärast mis ma siin ajan.
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Ah see... See on plekk - pick guard vist :oops: .
Selle külge on Strat'i tüüpi pillidel kõik elektroonika ühendatud :)!
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

ddes3 wrote:Ah see... See on plekk - pick guard vist :oops: .
Selle külge on Strat'i tüüpi pillidel kõik elektroonika ühendatud :)!

Pick guard jah. Aga peaks plastikust olema.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Plekk - raud, see tagaks mingit kaitset välist mõjude eest.
Aga kui ei ole rauast, siis peaks seal mingi foolium sees olema.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Mis väliseid mõjusid sa silmas pead?
Minu teada peaks see kaitsma ainult medikaga lahmimise eest, et see puitu ära ei kraabi.Kui ta väga kriipse ja mõlke täis läheb, saab suht lihtsalt välja vahetada.
Sellest ka nimi "pick guard". Medikakaitse.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked