Probleem. Keeled plärisevad.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
D#m
Posts: 82
Joined: 20 Jun 2006, 10:57
Location: Tartu

Probleem. Keeled plärisevad.

Post by D#m »

Pilliks on ibanez sa 120 ja probleemiks on siis keelte plärtsumine vastu krihve. Olen juba kõiki võimalike lahendusi proovinud, kuid siiani ikka ei midagi. Lasin kaela lõdvemaks, et keeled kõrgemale tõuseks, aga ka see ei aidanud. Eriti probleemsed on 3 kõrgemat e. siis G, B, E keeled mis plärisevad igal kõrgusel mängides. Madalamad E, A, D keeled ei plärise, kui mängida neid lahtiselt ja 1, 2, 3 vahest, muudelt positsioonidelt plärisevad nad ikkagi.
Äkki on kellegil mõni idee, et ebameeldivast häälest lahti saada.

See veel ka lisaks, et probleem sai alguse peale ühe keele purunemist ja uue seti pealelükkamisest.
tikut6mme
Posts: 662
Joined: 10 Dec 2006, 21:21
Location: Pärnu
Contact:

Post by tikut6mme »

äkki panid peeenemad keeled ja kael tõmbas teistpidi vibusse hoopis?
Laney lc15 -> digitech rp80 -> ESP LTD m-50
D#m
Posts: 82
Joined: 20 Jun 2006, 10:57
Location: Tartu

Post by D#m »

3 paksemat keelt e, a, d on jämedamad ja 3 peenemat keelt õhemad, kui eelmises setis.
Chris the Snake
Posts: 100
Joined: 01 Oct 2006, 13:48

Post by Chris the Snake »

Mul ka Ibanez SA120,alumised 2 keelt plärisevad ainult võimuta mängides aga koos võimuga pole midagi viga nii et ma ei paanitseks.
D#m
Posts: 82
Joined: 20 Jun 2006, 10:57
Location: Tartu

Post by D#m »

Chris the Snake wrote:Mul ka Ibanez SA120,alumised 2 keelt plärisevad ainult võimuta mängides aga koos võimuga pole midagi viga nii et ma ei paanitseks.

Mul ka sama lugu, et läbi võimu mängides pole midagi kuulda, aga no asi on põhimõttes... kõik peab ideaalne olema.
rnx
Posts: 205
Joined: 17 Jan 2007, 11:58

Post by rnx »

Palju sul hetkel kael paindes on? Pane esimesele krihvile capo, vajuta viimaselt krihvilt mõni keel alla ja mõõda 7-8 krihvi kohal keele ja krihvi vahe ära. Kui parajat kaliibrit ei leia, ajab harilik papist mängukaart ka asja ära. See vahe peaks olema umbes 0,25mm, pluss-miinus kümnendik ehk, oleneb sinu enda mängustiilist. Tasuks ära mõõta äärmistel keeltel ja ühel keskmistest, kuna kael võib veidi propelleris olla. Kui selline vahe eksisteerib, on krihvid tasapinnast väljas või keeled liiga madalal. Kuna aga sa ütlesid, et asi peale keelte vahetust juhtus, siis ilmselt pead lihtsalt kaela painde paika sättima. Kusjuures ka sama jämedusega teise tootja sett võib olla märgatavalt erineva pingega, nii ei pruugi alati ka sama jämedusega keeltega asendades kruvimisest pääseda.
Pillikola:

Martin 000M Mahogany Auditorium
Johnson Mahogany resonaator
Squier/Fender MIJ Strat (endakeritud pead, õlitatud puit) - 2W 6AH6 vastastaktvõimendi - pedalboard erinevast kolist - Jensen 10"+12"
D#m
Posts: 82
Joined: 20 Jun 2006, 10:57
Location: Tartu

Post by D#m »

Kaela kruvimine ei paista aitavat. Keeled on juba ebameeldivalt kõrgel, kuid vastik heli on ikka alles.
rnx
Posts: 205
Joined: 17 Jan 2007, 11:58

Post by rnx »

Grr... kas siin foorumis üldse keegi on, kes on võimeline oma pillile elementaarset setupi tegema :shock:

Või käite kõik korra paari kuu järel mõnele pillimeistrile maksmas töö eest, mis peaks endal selge olema?

Elementaarne on see, et keeli tõstetakse uue kaelapealse sadula ning roobipoolsete sadulate tõstmise, mitte kaela painde muutmisega. Sõber google ning otsing "guitar setup principals" või "guitar setup tutorial" abiks.
Pillikola:

Martin 000M Mahogany Auditorium
Johnson Mahogany resonaator
Squier/Fender MIJ Strat (endakeritud pead, õlitatud puit) - 2W 6AH6 vastastaktvõimendi - pedalboard erinevast kolist - Jensen 10"+12"
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Või siis konkreetselt keelte tõstmise kohta märksõnad "guitar action adjustment".

D#m wrote:Kaela kruvimine ei paista aitavat. Keeled on juba ebameeldivalt kõrgel, kuid vastik heli on ikka alles.

Kust su keeled plärisevad (mingi kindla krihvi juurest, või üle terve kaela)? Kas ainult lahtised keeled, või ka keeli alla vajutades?

Üldiselt trussrodi abil seatakse paika kaela paine, mitte keelte kõrgus. Keera omal trussrod tagasi paika nii, et kael oleks kas sirge või hästi kergelt vibus, ja siis hakka keelte kõrgust kruttima.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
D#m
Posts: 82
Joined: 20 Jun 2006, 10:57
Location: Tartu

Post by D#m »

Tussrodi kallale ma läksin kõige viimasena siis, kui muud vahendid enam ei aidanud. Keeled plärisevad üle kaela igalt poolt.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Sadula kõrgemaks tõstmine ei aidanud?

Kontrolli näiteks joonlauaga üle, kas krihvid on tasased.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
D#m
Posts: 82
Joined: 20 Jun 2006, 10:57
Location: Tartu

Post by D#m »

Faded wrote:Sadula kõrgemaks tõstmine ei aidanud?

Kontrolli näiteks joonlauaga üle, kas krihvid on tasased.

Sadula kõrgemaks tõstmine ei aidanud jah.
Ilmselt jah on probleem ebatasastes krihvides.
Locked