Akordide vahetumine

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
User avatar
tatirull
Posts: 79
Joined: 31 Aug 2006, 13:44

Akordide vahetumine

Post by tatirull »

Kuna olen ise algaja ja hakkan mängima erinevate akordidega lugusid, siis küsin: kuidas hakkasite ise ühelt akordilt teisele üle minema? On selleks mõni hea tehnika? Ise lähevad näpud pidevalt valedele keeltele (kasvõi A duurilt C'le minnes).
Soovitusi? :)
User avatar
Marko
Posts: 220
Joined: 26 Jun 2006, 17:32
Location: Pärnu

Post by Marko »

Harjutada, harjutada ja veel kord harjutada... Muud tehnikat mina küll ei tea :D
myplague
Posts: 27
Joined: 03 Sep 2006, 16:11

Post by myplague »

alguses oli üleminek hästi aeglane ja vigane.siis harjutasin niikaua aeglaselt kuni vähemalt oli korrektne.siis juba lisasin kiirust.ajapikku tuleb iseenesest.
seldon
Posts: 1252
Joined: 20 Mar 2005, 20:27
Location: Tallinn
Contact:

Post by seldon »

Jah, minu soovitus on ka, et harjuta-harjuta, see vahetumine tuleb suht kiiresti. Võib olla vali alguses sellised akordid, millelt üleminek teisele on lihtsam, näiteks Am->C, see tuli mul esimesena puhtalt välja :)
Please excuse Jimmy for being. It wasn't his fault.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

myplague wrote:alguses oli üleminek hästi aeglane ja vigane.siis harjutasin niikaua aeglaselt kuni vähemalt oli korrektne.siis juba lisasin kiirust.ajapikku tuleb iseenesest.

nii peabki. niisama kiiresti susserdada ple mötet. alguses siukse tempoga et puhtalt välja tuleb. isegi kui akordi vahetuseks peaks minema minut... kiirust jöuab siis hiljem ka harjutada
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Laur.
Posts: 1199
Joined: 26 Mar 2006, 00:13
Location: Saku/Tartu

Post by Laur. »

Mul oli ka alguses sellega jama. Aga mängisin, harjutasin ja harjutasin natuke veel. Ja praegu ei mõtle sellele kuhu sõrmed minema peavad. Asi on käe sees. Kui harjutad siis ais jääb lihtsalt külge. Võta üks Akord. Siis teine. Ja proovi järjest kiiremaks minna vahetasmsega. Ja siis ära vaata nt käsi kui vahetad. Ja võta kolmas akord. Proovi eelmiselt kahelt sellele minna. Ja siis kordamööda mõlemalt kolmandale ja kolmandalt esimesele kahele. Ja lisa järjest akorde juurde. Ja lõpuks on asi käes ja enam ei mõtle kus sõrmed olema peavad. Käsi teab seda ise :)
http://llaurits.wordpress.com
hufuufer ät gmail punkt com
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

akordi õpetuse koha pealt ei mõista ma ise midagi rääkida, sest kui mina neid õppisin siis mai mõistnud kuskilt abigi küsida. aga praegu kui mõni akord tuleb ette mida varem kunagi pole mängind, siis teor peaks kah sättima niikaua rahulikult kuni lukku saab. aga praktiliselt ma lajatan pigem näpud kohe matsuga peale, näis kuhu need näpud lähevad. ja nii saab ka selgeks. a kui õige se on, ei tea. aga alguses jah, tüütu ta võib olla neid aeglaselt vahetada, a küll see areng koguaeg toimub ja mingil hetkel enam ei pea mõtlema akordile kui sa seda vahetad.

a, ning kui on akordid mis on nagu suht sama kujuga, siis sõltuvalt loost võid näppe sättida nii et võimalikult vähese vaevaga saaksid akorde vahetada
User avatar
maddo
Posts: 549
Joined: 28 Aug 2006, 17:18

Post by maddo »

Ja lisaks veel, et mulle tundus kõige kergem alguses harjutamise lugu "kuutõbine". Ja mitte et peaks kohe alguses Jaagupiga ühes tempos laskma, vaid esialgu ikka vaikselt ükshaaval.
User avatar
tatirull
Posts: 79
Joined: 31 Aug 2006, 13:44

Post by tatirull »

Eks ma üritan. Lihtsamad üleminekud hakkavad juba suhteliselt kenasti välja tulema.
Suur-suur tänu kõigile, kes vaevusid nõu andma! :)
uim
Posts: 111
Joined: 12 Sep 2006, 13:52

Post by uim »

ma hakkasin E ja G lugusi mängima(nirvama - about a girl,bloodhound gang - fire water burn)no ja siis tuli D (nirvana - Jesus doesent want me for a sunbean) ja siis enam probleemi polnud.
User avatar
Thule
Posts: 1369
Joined: 03 Oct 2006, 19:22
Location: Tallinn

Post by Thule »

no aseta näpud õigesse paika ja mina soovitan nii, et tõmbad kõik keeled läbi ja kui kõik keeled kõlavad puhtalt siis on korras. ja edasi siis juba vahetama, sealt aitab jah ainult harjutamine vist küll kõik pikapeale või varsti tuleb :D edu.
Ulvar
Posts: 6
Joined: 20 Mar 2011, 13:17

Re:

Post by Ulvar »

maddo wrote:Ja lisaks veel, et mulle tundus kõige kergem alguses harjutamise lugu "kuutõbine". Ja mitte et peaks kohe alguses Jaagupiga ühes tempos laskma, vaid esialgu ikka vaikselt ükshaaval.


Kuidas neid duure tõmmata ??? Millal üles millal alla ??? Pusin ja pusin ,aga ei saa seda õiget takti
tykonu
Posts: 979
Joined: 15 Feb 2008, 17:49

Re: Akordide vahetumine

Post by tykonu »

Ulvar wrote:
maddo wrote:Ja lisaks veel, et mulle tundus kõige kergem alguses harjutamise lugu "kuutõbine". Ja mitte et peaks kohe alguses Jaagupiga ühes tempos laskma, vaid esialgu ikka vaikselt ükshaaval.


Kuidas neid duure tõmmata ??? Millal üles millal alla ??? Pusin ja pusin ,aga ei saa seda õiget takti

Mängi algul lihtsalt kaheksandiknoote. Või veerandnoote. Või tervenoote. Vahet pole, küll see strumming ka kunagi iseenesest tuleb, kui veidikenegi musikaalsust on
User avatar
Thule
Posts: 1369
Joined: 03 Oct 2006, 19:22
Location: Tallinn

Re: Akordide vahetumine

Post by Thule »

akordidega jah... kui mängid ja kidraga tegeled siis mingiaeg lähevad nii automaatseks need ja kuluvad kätte
Locked