keel pläriseb..

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
rait000
Posts: 169
Joined: 08 Jul 2006, 19:03
Location: tõrva
Contact:

keel pläriseb..

Post by rait000 »

probleem selline et viimased kaks peenemat keelt käivad vastu frette või kuidas neid nimetatakse...1-7 vahe on suht häiriv ja edasised korras...duuridega mängides on päris häiriv...legatosid on ka raskem teha viimase keele peal sest keel ei jää eriti kõlama..pill ise on muidu suht korralik ibanez sa120 ja ja suht vähe kasutatud ja algusest peale plärisend ....ise eriti näppida ei julge ja ega ei oskagi.. :cry: äkki keegi oskab aidata mind
rait000
Posts: 169
Joined: 08 Jul 2006, 19:03
Location: tõrva
Contact:

Re: keel pläriseb..

Post by rait000 »

rait000 wrote:probleem selline et viimased kaks peenemat keelt käivad vastu frette või kuidas neid nimetatakse...1-7 vahe on suht häiriv ja edasised korras...duuridega mängides on päris häiriv...legatosid on ka raskem teha viimase keele peal sest keel ei jää eriti kõlama..pill ise on muidu suht korralik ibanez sa120 ja ja suht vähe kasutatud ja algusest peale plärisend ....ise eriti näppida ei julge ja ega ei oskagi.. :cry: äkki keegi oskab aidata mind



mul on tulle et mul viimase keele peal see oktavi värk on ka paigast natuke ära sest mida kõrgemale seda imelikumaks heli läheb..
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

keera kõik oktavid samale kõrgusele nagu sul on paksudel keeltel... siis peaks korras olema ja kui siis ka pole siis kontrolli esimest silda kui see ka korras siis on kael kuidagi väärakalt kõver vms (ja präägu on ta sul ka veidi kõver kuna kui kael oleks sirge siis pläriseksid kõik keeled :)
rait000
Posts: 169
Joined: 08 Jul 2006, 19:03
Location: tõrva
Contact:

Post by rait000 »

Mfantasies wrote:keera kõik oktavid samale kõrgusele nagu sul on paksudel keeltel... siis peaks korras olema ja kui siis ka pole siis kontrolli esimest silda kui see ka korras siis on kael kuidagi väärakalt kõver vms (ja präägu on ta sul ka veidi kõver kuna kui kael oleks sirge siis pläriseksid kõik keeled :)
Last edited by rait000 on 29 Aug 2006, 23:11, edited 1 time in total.
rait000
Posts: 169
Joined: 08 Jul 2006, 19:03
Location: tõrva
Contact:

Post by rait000 »

Mfantasies wrote:keera kõik oktavid samale kõrgusele nagu sul on paksudel keeltel... siis peaks korras olema ja kui siis ka pole siis kontrolli esimest silda kui see ka korras siis on kael kuidagi väärakalt kõver vms (ja präägu on ta sul ka veidi kõver kuna kui kael oleks sirge siis pläriseksid kõik keeled :)



oktavid peaks mul kõik paigas olema aga ma uurisin lähemaltoma pinguteid ja asju...viimane pinguti tundub kuidagi imelik nagu oleks ära vajunud ja on teistest madalam
Last edited by rait000 on 29 Aug 2006, 23:10, edited 1 time in total.
rait000
Posts: 169
Joined: 08 Jul 2006, 19:03
Location: tõrva
Contact:

Re: keel pläriseb..

Post by rait000 »

rait000 wrote:probleem selline et viimased kaks peenemat keelt käivad vastu frette või kuidas neid nimetatakse...1-7 vahe on suht häiriv ja edasised korras...duuridega mängides on päris häiriv...legatosid on ka raskem teha viimase keele peal sest keel ei jää eriti kõlama..pill ise on muidu suht korralik ibanez sa120 ja ja suht vähe kasutatud ja algusest peale plärisend ....ise eriti näppida ei julge ja ega ei oskagi.. :cry: äkki keegi oskab aidata mind


Image




ka see ei tundu imelik..
User avatar
triipriit
Posts: 381
Joined: 06 Jan 2006, 16:37
Location: Rapla
Contact:

Post by triipriit »

Kael kõver, sild liiga madalal või astmetraadid ebaühtlased.
Image
Vintage Les Paul V100BB -> Boss GT-6
rait000
Posts: 169
Joined: 08 Jul 2006, 19:03
Location: tõrva
Contact:

Post by rait000 »

triipriit wrote:Kael kõver, sild liiga madalal või astmetraadid ebaühtlased.


mõtlesin tõsta viimast sadulat natuke...
User avatar
triipriit
Posts: 381
Joined: 06 Jan 2006, 16:37
Location: Rapla
Contact:

Post by triipriit »

Kas Sa muidu oma pilli reguleerida oled lasnud mõnel meistril? Ses suhtes, et kui kael nagunii kõver, siis pole mõtet hakata sadula tõstmisega jamama.
Image
Vintage Les Paul V100BB -> Boss GT-6
rait000
Posts: 169
Joined: 08 Jul 2006, 19:03
Location: tõrva
Contact:

Post by rait000 »

triipriit wrote:Kas Sa muidu oma pilli reguleerida oled lasnud mõnel meistril? Ses suhtes, et kui kael nagunii kõver, siis pole mõtet hakata sadula tõstmisega jamama.



meistri käes pole ta veel käinud aga varsti viin...meistri käest ise küsisin ta ütles et võin proovida sadulaid tõsta..aga ega mul muud pole vaja kui viimast sadulat aint tõsta sest too on võrreldes teistega väärakalt kõver...ja silda ka natuke tõsta äkki siis aiatab..aga kurat ma kah ei tea ma pole mingi proff ..te teate vast paremini kui mina
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

rait, mul on sama kitarr mis sulgi (sa120) ja pildi põhjal arvan et sa pead jah lihtsalt natuke seda kõige peenema keele sadulat tõstma. selleks kasuta seda kõige peenemat kuuskantvõtit mis pilliga kaasa tuli ja keera selle keele sadula mõlemal poolel olevat kruvi ühtlaselt kõrgemaks. see peaks probleemi lahendama.

silda pole sul mõtet tõstma hakata sest see tõstaks teised keeled kah kõrgemaks
rait000
Posts: 169
Joined: 08 Jul 2006, 19:03
Location: tõrva
Contact:

Post by rait000 »

void wrote:rait, mul on sama kitarr mis sulgi (sa120) ja pildi põhjal arvan et sa pead jah lihtsalt natuke seda kõige peenema keele sadulat tõstma. selleks kasuta seda kõige peenemat kuuskantvõtit mis pilliga kaasa tuli ja keera selle keele sadula mõlemal poolel olevat kruvi ühtlaselt kõrgemaks. see peaks probleemi lahendama.

silda pole sul mõtet tõstma hakata sest see tõstaks teised keeled kah kõrgemaks


mul pilliga polnd midagi kaasas sest ostsin kasutatud..väga vähe kasutatud pill suhtselt...kurat ma ostsin uued keeled peale ja ennäe ei plärisegi enam..täpselt sama paksusega keeled ka veel...aga noh mul sääne tunne et kui keeled natuke kuluma hakkavad siis hakkab plärisema...oktavid on mul vist küll natuke natuke paigast ära..keegi võiks täpsemalt rääkida kuidas neid paika panna..ma enam vähem tean kuidas aga pole veel kindel ja ei julge näppida
Iwan Suli
Posts: 69
Joined: 26 Oct 2005, 13:57
Location: Tallinn

Post by Iwan Suli »

Erakordselt halb keelte komplekt võib ka olla, võib olla peaks valima 1-2 numbri võrra suuremad keeled, need on vaja rohkem pingule tõmmata, et sama noot kätte saada, seega ei tohiks pläriseda.
astar.ee/kitarr Greatest Hits vol I: blaa blaa blaa ... füüsikal ei ole sellega mingit pistmist...
rait000
Posts: 169
Joined: 08 Jul 2006, 19:03
Location: tõrva
Contact:

Re: keel pläriseb..

Post by rait000 »

rait000 wrote:probleem selline et viimased kaks peenemat keelt käivad vastu frette või kuidas neid nimetatakse...1-7 vahe on suht häiriv ja edasised korras...duuridega mängides on päris häiriv...legatosid on ka raskem teha viimase keele peal sest keel ei jää eriti kõlama..pill ise on muidu suht korralik ibanez sa120 ja ja suht vähe kasutatud ja algusest peale plärisend ....ise eriti näppida ei julge ja ega ei oskagi.. :cry: äkki keegi oskab aidata mind



viisin kidra kohaliku meistri juurde..regullib mul tasuta ära kõik ja võtab soundi mis võtta annab kitarrist..ja vist hakkan tunde ka võtma ta käest..saaks tasuta.. ta teeb ise ka kitarre ja viiuleid ja värki..
Locked