Vana lamp võimendisse

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
Hohner
Posts: 25
Joined: 10 Dec 2006, 00:48

Vana lamp võimendisse

Post by Hohner »

Tere,

Lammutasin laiali viie-/kuuekümnendate radioola ning panin tallele lambid, mille sealt kätte sain. Neist üks kattub suuruse ning otsiku poolest ühega (12AX7A) minu võimendi omadest - need huvi pärast omavahel vahetades ei oleks mingit erilist ohtu mu teisele lambile ega võimendile endale?
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Vana lamp võimendisse

Post by voice »

Vaata, äkki on nõukamarkeering säilinud, siis saab teada, mis lambiga täpsemalt tegu.
User avatar
Hohner
Posts: 25
Joined: 10 Dec 2006, 00:48

Re: Vana lamp võimendisse

Post by Hohner »

Tempel logosarnase kujundi sees ütleb 6N2P ning selle all on nähtavasti tootmisaeg.
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Re: Vana lamp võimendisse

Post by fleik »

Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
User avatar
Hohner
Posts: 25
Joined: 10 Dec 2006, 00:48

Re: Vana lamp võimendisse

Post by Hohner »

Niisama ta põlema ei läinud. Nüüdseks olen aru saanud, et sobiva voltaaži saavutamiseks tuleks omavahel ühendada üheksas ja viies naga, mingi juhtmejupi ja jootekolbiga? (Puutudes esimest korda igasuguse lambindusega kokku, võisin võõrkeelsest erialakirjandusest väga vääralt aru saada :D)
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Vana lamp võimendisse

Post by voice »

6N2P peakski olema 12AX7, kui nüüd mina millestki väga valesti pole aru saanud.
User avatar
Hohner
Posts: 25
Joined: 10 Dec 2006, 00:48

Re: Vana lamp võimendisse

Post by Hohner »

Esimene nõuab kuute (vist oli 6.3?) ning teine 12 volti, nii palju kui aru sain. Ja ühel neist juhtudest võis asja lahendada üheksanda pini ühendamisega neljandasse või viiendasse. Keegi pole millegi sellisega kokku puutunud?
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Vana lamp võimendisse

Post by served »

Põhiline vene lampeelvõim. peaaegu Täpselt klapib 12AX7ga. Küte jalad on teistmoodi. Tahab teisi pingeid ja teine jala asetsus.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
letsrock
Posts: 243
Joined: 16 Sep 2008, 16:50
Location: Tartu
Contact:

Re: Vana lamp võimendisse

Post by letsrock »

Kui Sul oleks neid lampe mitmeid, siis ehk oleks mõtet lambipesas vajalikud muutused teha, ühe lambi pärast ma ei soovitaks. Kui pekki läheb, või on ta lihtsalt mage, hakka jälle ümber tegema. Mina olen teinud vastupidi, algselt vene lampide peal võimu eellambipesad ümber jootnud, kuna ei viitsinud nende poolpiduste vanade vene lampidega õiendada. Ühel üks jama, teisel teine. Praegu saab 12AX7-eid päris normaalse hinnaga kätte.
Keep rockin
Locked