dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
scumfuk
Posts: 1
Joined: 30 Mar 2011, 00:01

dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Post by scumfuk »

Mis distortion pedaali poole võiks vaadata kui ma mängin rohkem siukest raskemat muusikat, nagu Slipknot ja Metallica, vahepeal ka nats Iron Maidenit?
Hendri
Posts: 637
Joined: 14 Jul 2006, 01:03
Location: Keila

Re: dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Post by Hendri »

http://www.slipknot-metal.com/main.php?sk=equipment
Seal peaks olema ilusti välja toodus Root'i ja Thompson'i varustus.

ja siis natukene lugemist Metallica tüüpidelt:

Code: Select all

Metallica's James Hetfield: "Distortion always starts with the amp. Pedals just sit on top of the sound. They don't feel like a full part of it, just some fuzz on top. You can fiddle with parametric EQs and all that (blank) for days, but it still won't have the smooth distortion of an amp. The last time I used a distortion [overdrive] pedal was on Ride the Lightning, and it was hell. It was an Ibanez Tube Screamer like Kirk uses. It really helps his solos cut through, but it puts a (blank) coating on smooth rhythm tones, and it was hard to make it not sound like a pedal. You can recognize Marshall distortion in an instant; that's why I shied away from that and went with MESA/Boogies. I basically use the Boogie's distortion with a non-programmable studio-quality Aphex parametric EQ to fine-tune certain frequencies, dipping out some of the midrange. All my speakers are Celestion Vintage 30s."

Metallica's Kirk Hammett: "My philosophy has always been a clean amp with a stomp box. I hate the sound of piling distortion on top of distortion. [It sounds like he's criticizing using a mix of preamp and power amp distortion.] I was using a MESA/Boogie preamp, but I've gone back to the ADA MP-1 [the first preamp to combine MIDI and a preamp vacuum tube] with an ADA programmable EQ through a MESA/Boogie Strategy 400 power amp. For leads, I use a low gain setting on the ADA MP-1, but switch on an Ibanez Tube Screamer. Using the Tube Screamer in conjunction with a tube amp really brings out the tube qualities of the amp. And there's just something about that simple, raw, gritty fuzz box sound. One of the best lead sounds I ever got was when I played an Electro-Harmonix Big Muff through a Montgomery Ward amp with 3" speaker, for a Jeff Beck tone."
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Post by served »

Mõned viited.

Kui otsid naturaalselt kõlavaid saunde, vaata analoog pedaalide poole, kui otsid tehislikumat soundi vaata digi pedaalide poole.

Digi on tihe, selgem, vähem müra, tihedam ja konkreetsem. Miinuseks on see, et ükskõik mida sa sinna sisse mängid, kõik kõlab täpselt sama moodi ja asi on kuidagi elutu või ühe värviline.

Analoogpedaalidel on hea soe kõla ja naturaalne heli. Kuid kipuvad mürisema kui liiga palju gaini tahad. Samuti on analoog pedaal iga võimu taga erinev.
Näiteks, Krank Distortion Maximus minul kodus võimu taga on üsna kasutu. Proovikas oli super!

Dr Boogei: Kodus super, rohkem Gaini ja teist EQ mustrit ei oskakski tahta, proovikas oli aga täielik saast.

1 seade mille peale alati kindel sain olla on mu Digitechi Valve FX. Töötas igalpool! Ja sisaldas endas Digi ja Analoogi iseloomuga tärinaid.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Post by RockaRolla »

Digitech Metal Master = Täpselt nagu Served kirjeldas digisid aga oma tööga metallis saab väga hästi hakkama.
Throw the Jew Down the Well
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Post by cooloox »

served wrote:...Dr Boogei: Kodus super, rohkem Gaini ja teist EQ mustrit ei oskakski tahta, proovikas oli aga täielik saast...


Olen juba mitu kuud uurinud mis annaks seda vana head Dual Rectifieri saundi, ja Dr.Boogey soundid on rectifierile-le ägedalt sarnased, minuarust.. :)

Kui tohib küsida, siis miks ta proovikas saast on? kuidas livedel kõlaks?
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Post by served »

See miks mul proovikas ta saast oli, olenes võimust. Olen proovinud seda pedaalid igasuguste võimudega. Käisin kunagi isegi R-Musicus Elariga katsetamas seda. Tookord saime parima tulemuse siis, kui ühendasime pedaali otse lõppvõimuga. Ehk läks FX loopi nii, et preamp jäi välja. Sellise skeemi järgi oli super!

Kodus töötab hästi, sest võim on oma käega ehitatud ja EQ on selline, nagu mina heaks arvasin. Sellise arvamusega läheb ka Dr Boogei kokku. Proovikas oli marshalli 100W MG pea ja seal oli ulmeliselt palju kõrgeid. Teine võim millega üldse läbi ei saanud oli mingi Randalli kohvervõim, seeriat ei mäleta. Black on ka vist laenanud seda pedaali mult, tema Randalliga ei olevat ka hästi läbi saanud.

Ehk siis, pedaal töötab igas tingimuses nii nagu pead ja käriseb nagu loom, ainuke asi on kõrgete liigsus, et siis oleks mõistlik pärast pedaali Graafiline või parameetriline EQ panna, sest muidu ei saa saundi paika.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Post by cooloox »

Jah, ma olen aru saanud et paljud kasutavad Boogey-t preamp-ina..
Muidugi MG seerial on ka olemas "line in" kust siis minuteada läheb otse lõppvõimu.

Minu mõte on aga kuidas ta oleks väikeste lambikate taga? Harley Benton GA5 või GA15, VHT Special 6, väiksed fenderid..

Ma plaanin hetkel mingit sellist asja, et ostan selle VHT Special 6 näiteks, Class A, suht clean võim ja tahaks sinna taha mingit head Dist. pedaali, millst saaks hea "high gain kärina" ning hea "palm mute Chunky" soundi.

Ma kuulasin ka neid ja imestasin et kas päriselt on need ka nii hea soundiga selle hinna eest:
http://www.youtube.com/watch?v=_qKmUt-TXrU
http://www.youtube.com/watch?v=3ZWzT7SC ... re=related
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Post by served »

Äkki on. Olen proovinud ka Erinevaid Hi-gain Bossi pedaale kõrvale. Kuidagi liiga elutud on võrreldes Boogiega.
Tärinat on jäänud minu jaoks väheks. Kuid eks see oleneb kuidas võim vastu tuleb ja kuidas isiklikud eelistused on. Kasutasin Dr Boogiet oma 5W Lambipea taga ka, töötas ilusti, ilma anomaaliateta.

Olen võrrelnud seda pedaali ka Mesa Dual Reciga ja ma pole veel kuulnud pedaali mis selle saundile kuidagi lähemale saaks. Midagi jääb puudu, mingi Mojo, mingi väike asi. Noh, tegelt, olgem ausad, see väike asi on tegelikult päris suur, kui peaks valima kahe seadme vahel.
Siiski selle raha eest on Dr Boogie ikka suht super pedaal, mille lähedale mingid massi pedaalid ei küündi.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
sipelgas
Posts: 910
Joined: 02 Dec 2007, 17:45
Location: Tartu

Re: dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Post by sipelgas »

digitechi metal masterit ma küll kellelegi ei soovita.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Post by RockaRolla »

sipelgas wrote:digitechi metal masterit ma küll kellelegi ei soovita.
Kindlasti pole parim aga mis on sinu argumendid selliseks väiteks?
Kvaliteedi/hinna suhe (järelturul) on parim. Keegi hiljuti (kui ma ei eksi) andis ligi 30 EUR-iga ära?
Throw the Jew Down the Well
User avatar
sipelgas
Posts: 910
Joined: 02 Dec 2007, 17:45
Location: Tartu

Re: dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Post by sipelgas »

Minujaoks on tegu täiesti jubedalt soundiva pedaaliga , aga samas järelturu hinna/kvaliteedi suhe on tõesti paigas , saad nii palju kui selle eest maksad.
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Post by cooloox »

ja see Metal Zone on oma hinda väärt siis või? :D
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Post by RockaRolla »

Kui võtta Metal Zone vs. Metal Master siis usun, et testides oleks Master 9/10 Zonest paremal kohal. Masterist annab Zone välja keerata ilma higistamata ja Zonest Masterit väga ei saa.
Eks see Metal Masteri Sipelga nn. "sitasti saundiva" teema on ka enda oskus asjast korralik asi välja keerata ja ka maitse asi.

Kui oled laisk ja oled "hevimees" siis Metal Masteri või Metal Planeti (oli vist see Rocktoni gaasipedaal?) võttes sa ämbrisse ei astu :)
Throw the Jew Down the Well
User avatar
sipelgas
Posts: 910
Joined: 02 Dec 2007, 17:45
Location: Tartu

Re: dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Post by sipelgas »

Metal zone pole ka stockina eriti oma hinda väärt.

tänks rockarolla, mina näen selles ainult sinu tahtmist oma maitset ülespoole upitada.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: dist.Pedaali, raskema muusika mängimiseks

Post by RockaRolla »

sipelgas wrote:Metal zone pole ka stockina eriti oma hinda väärt.

tänks rockarolla, mina näen selles ainult sinu tahtmist oma maitset ülespoole upitada.

Tegemist on ikkagi hevipedaali leidmise teemaga. Igal asjal on head ja halvad küljed.
Metal Master ei ole jubedalt halvasti saundiv pedaal.
Throw the Jew Down the Well
Locked