Lambiga plokid

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Lambiga plokid

Post by cooloox »

served wrote: Kui otsid pedaali, kuid sa ei tea mida sa otsid. Siis ära ole naiivne, lootes leida Lambist mingisugust suurepärast muutust või mõju. Kindlasti mingisugune erinevus nendes pedaalides on olemas. Kuid sama raha eest saaksid sa kindlasti midagi muud, millega oma mängu värvikamalt esiletuua. Selle asemel, et osta kümme lambiga pedaali, osta parem 1 lampvõimendi. Ja oled 10 korda õnnelikum.
See on juba tegelt selline asi, et oleneb täitsa kuulajast ja tema kõrvast..
Ma tellisin lambiga pedaali sellepärast, et kui ma mängisin võimuga proovikas, siis see odav heli oli nii vastik terav ja hakkas kõrvadele, kui aga ma panin natuke drive võimust, ja siis tubescreamerist ka, siis muutus see kohe talutavaks, kindlasti polnud ta täislampvõimu saundiga aga TS7 tegi asja lihtsalt nii palju paremaks.. kõrvadel ei hakka valus vähemalt :D
Ma loodan et mu lamp-pedaal mis on teel postkontorisse, teeb ka asja mulle meeldivamaks.
Samas, miks ka mitte tõesti osta näiteks mingi väike 15 watt täislamp combo ja panna sinna mõni hea distortion ette, see pole kindlasti paha mõte. Proovikas on ka võimud olemas ja kodus on 15 watt küll ja küll et lärmi teha :)
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Lambiga plokid

Post by cooloox »

Tekkis küsimusi juurde ka et, kui tekib vajadus vahetada lampi pedaali sees, kuidas peaks ma käituma?

Pedaaliks ikka Behringer VT999, ja internet on täis soovitusi selle kohta et VT999 "stock" lamp oleks mõtekam ära vahetada, sest see on seal õrn ja ebakvaliteetne. Sees on seal väidetavalt siis 12AX7 tüüpi lamp.

Ma käisin ükspäev stanfordist läbi ja nägin seal müügil Peavey Super-7 12AX7 lampi, kas ma võiks selle põhimõtteliselt sealt ära osta ja lihtsalt selle lambi ära vahetada, ilma et midagi maha põleks ja ilma et peaks midagi testriga jändama?

Või peaks ma hoopis netist mingi veel kvaliteetsema lambi tellima ja kas 12AX7 võib asendada mingi 12AU7 või 12AT7-ga?

Ma pole veel pedaali kätte saanud, kuid ma lihtsalt mõtlen ette juba. :)
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Lambiga plokid

Post by served »

Jagan sulle väikese listi.
Esimene lambi nimetus. Kõik need lambid istuvad 1:1le pesasse ja ei vaja modimist.
Protsentides on näha, kui palju erineb lampide võimendus tegur 12AX7-st. Kui tahad vähem kärisevat tulemust, siis osta väiksema võimendusteguriga lamp sisse.

12AX7 100%
5751 70%
12AT7 60%
12AY7 45%
12AV7 41%
12AU7 19%

Muidu. See jutt on natukene vähe usutav, et see lamp seal kuidagi õrnem oleks. Kuid lambil ja lambil on vahe. See vahe on tihti ka kõrvaga eristatav. Vahetus võib olla kõrvaga eristatav.
cooloox wrote: See on juba tegelt selline asi, et oleneb täitsa kuulajast ja tema kõrvast..

Kui sa mu eelmise jutu ka algusest peale läbi lugesid, siis just seda ma üritasingi sulle öelda, et kõik oleneb sellest, kes mängib ja kes endale tehnikat muretseb.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Lambiga plokid

Post by cooloox »

Okei, ma tänan. :)
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Lambiga plokid

Post by cooloox »

Kui kaua võib üks lamp ühe ploki sees kesta?
Kaua on see ettenähtud eluiga? :)
Locked