Plokid ja adapter

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
DexXxter
Posts: 195
Joined: 03 Jun 2008, 23:55
Location: Saunas

Plokid ja adapter

Post by DexXxter »

Mul on mure. Nimelt ostsin uue ploki (kasutatult) ja sellel pole patarei kohta. Adapterit kaasa ei saanud.
Kui ma marshalli adapterit kasutan, siis ma vist põletan selle läbi? Marshalli adapteri output on 9v DC 400mA+.

WARNING: Use only the 9.6VDC/200mA AC adapter the Stereo Electric Mistress comes supplied with. Do not use any other AC adapters. Using other AC adapters, even those made by Electro-Harmonix, could cause harm to the unit, the adapter or you. The Stereo Electric Mistress does not use batteries.


Aga huvitav, kas see adapter crybabyle sobib?
Most standard 9VDC AC adapters with greater than 20ma current capability will work.
< Cry Baby manuaalist.
Epiphone Les Paul Custom / Epiphone SG G400 / Vintage V100 (EMG81/85) / Fender MIJ Stratocaster '93 > Dunlop Cry Baby > Marshall GV2 / Boss MD2 / Boss MT2 > EHX Stereo Electric Mistress > Fender FM210R
Ibanez AW15ECE > Marshall AS50D
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Plokid ja adapter

Post by afs »

Minu arusaamist järgi võib milliampreid adapteril rohkem olla. Vähema korral ei toida ära. Ilmselt on see adapterile ka ohtlik. "+" ja "-" peavad õigesti olema, sest tegemist DC-ga ehk alalisvooluga. 9V ja 9.6V pinge erinevusest tulevaid ohtusid ei oska kommenteerida. Eks meie foorumi targemad elektroonikud võtavad kindlasti sõna.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Plokid ja adapter

Post by served »

Electric mistress-i polaarsus on teine. Ma ei ole kindel, kas seeria pedaalidel on polaarsus kaitse peal. Mina enda tehtud pedaalidele kindlasti alati panen, et sellistes olukordades pedaal terveks jääks kindlasti. Ehk siis polaarsuskaitse on olemas.

Pööra tähele panu polaarsusele.
Crybaby töötab Bossi stiilis adaptritega. Kus ring on + ja keskel -

Electric mistress töötab DC pealt, kuid polaarsus erineb.
Samuti Electric mistress tahab kindlasti saada eraldi adaptrid või isoleeritud toidet. Ahel toitmine ei tööta selle pedaaliga.

Voolutugevus ehk mA võiks alati suurem olla, kui pedaal vajab.

Milline marshalli adapter su täpselt on, seda ei tea.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
DexXxter
Posts: 195
Joined: 03 Jun 2008, 23:55
Location: Saunas

Re: Plokid ja adapter

Post by DexXxter »

Senini on mul kõigil plokkidel ka mistressil miinus keskel. Helistasin eelmisele omanikule ka, ütles, et saab ikka, et ta proovis mingi multifunktsionaalsega ja mingi bossi omaga ka.

Marshalli adapter on 9V DC 400mA, mudel PSU400, Stereo Electric Mistress nõuab 9.6V DC ja 200mA.

Aga kas voolu erinevus võib siis midagi teha? 9V vs 9.6V?

Et põhimõtteliselt peaasi, et ampreid vähem poleks, voldid nii väga ei määragi ning ahel toitmist ei või kasutada, et siis võib kasutada küll?

Aga muidu wahiga ja guvnoriga ainult võin aheltoita küll?
Epiphone Les Paul Custom / Epiphone SG G400 / Vintage V100 (EMG81/85) / Fender MIJ Stratocaster '93 > Dunlop Cry Baby > Marshall GV2 / Boss MD2 / Boss MT2 > EHX Stereo Electric Mistress > Fender FM210R
Ibanez AW15ECE > Marshall AS50D
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Plokid ja adapter

Post by Faded »

Kui ampreid on rohkem, ei juhtu midagi. Kui volte on oluliselt rohkem, võib pedaalis midagi läbi põleda (kõige tundlikumad ülepingele on üldiselt elektrolüütkondensaatorid).

Kui ampreid või volte on vähem, siis mingist hetkest alates pedaal lihtsalt ei tööta. Digipedaalidel juhtub see varem, analoogid üldiselt mingis alapinge vahemikus lihtsalt moonutavad heli, aga teatud piirist samuti lõpetavad töötamise. Ei adapteri ega pedaaliga sellest midagi halba ei juhtu.

Kui polaarsus on õige, peaks too Marshalli adapter sobima küll.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Plokid ja adapter

Post by served »

Jah, minu paha. Electric Mistress on ikkagi Bossi pedaalidega samas polaarsuses. Lugesin pilti valesti.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Plokid ja adapter

Post by afs »

Kui pedaal vajab rohkem amprit kui adapter annab, kas siis pedaal adapterile lühisega sarnaselt ei mõju?
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Plokid ja adapter

Post by served »

Jah, sul on täitsa õige mõte. Pedaal mõjub adaptrile koormusena ja kuna pedaali takistus on väiksem, kui adaptri oma, siis on raske adaptris, ja pinge on adaptri sisetakistusel. Kuid see viib pinge alla tarbija jalgadelt, kuid päris lühisena seda võtta ei anna.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Plokid ja adapter

Post by afs »

Väljendi "lühisega sarnane mõju" asemel sobiks ilmselt paremin öelda "ülekoormus" :) . Aga kuhu ma aruteluga jõuda tahtsin, oli see, et ülekoormuse tulemusel adapter kuumeneb. Või on praktikas nii nagu Faded ütles, et adapteriga midagi halba ei juhtu? Kui öelda näiteks, et adapter on ca 20% väiksema amperaažiga?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Plokid ja adapter

Post by Faded »

Tõsi, ülekoormus mõjub tõesti adapterile halvasti. Samas enamikel (vähemalt impulsstoiteplokkidel) peaks olema kaitse sees, mis ta lihtsalt välja lülitab, kui voolutugevus ületab teatud piiri. Ma muidugi katsetanud ei ole, nii et pead ei julgeks anda, aga korralikult disainitud skeem peaks ikka oskama end ülekoormuse, liigpinge ja muude taoliste olukordade eest kaitsta.

Tegelikult üks aspekt on asjal veel - adapter peaks olema reguleeritud. See tähendab seda, et väljundpinge on konstantne sõltumata koormusest. See on eriti oluline pedaalide puhul, kuna koormus sõltub sellest, mis pedaalid täpselt adapteri taga on. Reguleerimata adapterid annavad peale kirjutatud pinge välja ainult nimikoormuse puhul. Näiteks kui adapteril on peal kirjas 9 V ja 300 mA, aga sa ühendad sinna taha ainult 50 mA jagu pedaale, võib väljundpinge olla oluliselt suurem (vabalt näiteks 12 V), mis võib (ehkki ei pruugi) pedaalidele halvasti mõjuda. Iga pedaalitootja oma valik ju, millise pingetaluvusega komponente ta oma skeemides kasutab. Reguleeritud adapter aga garanteerib sulle 9 V sõltumata sellest, kui palju voolu pedaalid reaalselt võtavad.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Plokid ja adapter

Post by afs »

Uudne ja hariv info minu jaoks. Tänan. Kas reguleeritud ja reguleerimata adapteritel on võimalik vahet ka teha andmesilti lugedes?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Plokid ja adapter

Post by Faded »

Ei oska öelda. Kahtlane üldiselt. Kui peal on kirjas näiteks "regulated", siis on hästi, aga kui ei ole, siis see ei tähenda veel, et tegu on reguleerimata adapteriga.

Kõige lihtsam test, kui voltmeeter on käepärast - voltmeetri klemmid adapteri pistiku otstele ja adapter ise seina. Kui voltmeeter näitab adapteri nimipinget, siis on tegu reguleeritud adapteriga. Kui aga näitab rohkem, siis on adapter reguleerimata. Voltmeetri sisetakistus on niivõrd suur, et seda läbiv vool ja seega koormus adapterile on väga väikesed, mistõttu adapteri võime pinget konstantsena hoida tuleb väga hästi välja.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked