Abi võimendi valimisel.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
vuss
Posts: 28
Joined: 06 Feb 2007, 23:46
Location: Tartu
Contact:

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by vuss »

No ei ole päris nii, et iga lampvõim kõvaks ajab. Minul näiteks ei aja. Või et Marshalli mg15 on täiesti kasutu kräpp. Imho täiesti adekvaatne harjutusvõim koju. Nats kallis muidugi selle kohta, mis seal karbis sees. Aga see ongi pillivõimude häda, et robustset tehnoloogiat müüakse kosmosetehnoloogia hinnaga.
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by Uku »

Seltsimees, osta endale Vox VT15, maksab ta u. 3000 krooni. Seal on alustamiseks võimu kogu raha eest, küll jõuad tulevikus midagi etemat osta.
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
User avatar
Hohner
Posts: 25
Joined: 10 Dec 2006, 00:48

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by Hohner »

No eks ma vaatan. Selle voxi juures oli välimus kuidagi heidutav. Võibolla selle pärast, et ma olin just Fenderite pilte vaadanud.
A selline junn nagu Fender Champion 600? Selle kohta on midagi öelda?
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by fleik »

6" kõlar ei pruugi just parim lahendus olla. Selle raha eest vaata pigem Peavey Royal 8 Valve Kingi poole :) või siis HB GA15, kui lampvõimu tahad :)
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by Uku »

Ma olen ka 8 aastat akustilist mänginud :)
Ära jäta mingit võimu ostmata tema välimuse pärast, keda see ikka kotib, peaasi et hästi kõlab.
Pole sel VT15'l häda midagi, see on juba hea võim. Kui oled Thomannis tähele pannud, siis transistorite hulgas on Vox üks kallimaid ning tegijamaid (Hughes & Kettneri kui ka Rolandiga - oleneb maitsest). Pole olemas asja nagu algaja võim, heli peab olema korralik olenemata oskustest - algajal poleks mõtet mingit uut 500 kroonist Marshalli taskuvõimu osta.
Mul on praegu Roland Microcube, kuid vahetan ta võimalikult ruttu Laney LC15 lampvõimu vastu välja (u. 6000 kr), lisaks veel mõned pedaalid (2500 kr) - nii oleks väga bueno heli. Asi on selles, et ma lihtsalt ei salli neid võltse efekte Vox'idel jms elukatel :)
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
User avatar
Hohner
Posts: 25
Joined: 10 Dec 2006, 00:48

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by Hohner »

Kõlari suurus on ka tähtis siis? Ei nojah, eks saund ikka tähtsam, aga see jääb ikkagi ju pikkadeks aastateks mu tuba kaunistama :D Muidu selle fenderi kohta suhteliselt positiivsed kommentaarid. Ainult effekte ei ole.
vuss
Posts: 28
Joined: 06 Feb 2007, 23:46
Location: Tartu
Contact:

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by vuss »

Efektide koha pealt soovitan läheneda asjale nii. Kui sa arvad, et ÄKKI sa tahad effekte kasutada ja nad võiks IGAKS JUHUKS olla, siis võid vabalt osta ka ilma nende efektideta võimu. Suure tõenäosusega sul neid vaja ei lähe. Kui sa KINDLALT tead, et sa tahad mängida mingit sorti kajandusega, siis osta efektidega võim. Isegi kui need kõlavad kräpilt on nad harjutamisel asjaks, kuna iga kord ei viitsi oma pedaalimajandust üles sättida ju. Mugavus maksab. Kahel kolmandikul juhtudel kasutatakse kajaefekte kurjasti, keeratakse saund peesse jne. Kahel kolmandikul juhtudel ei väljenda kaja muud kui sinu puuduliku mänguoskuse peitmiskatset. Tegelt kõik, mis sa vajad enese väljendamiseks on normaalne puhas kanal ja stiilile sobiv drive. Mina otsiks harjutusvõimu pigem drive järgi.
hexx1
Posts: 384
Joined: 26 Aug 2005, 13:29
Location: Kuressaare

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by hexx1 »

Tea kas VOX vt-seerial on clean sound ikka puhas, või on mingi reverb külge poogitud, äkki möni teab?
rnx
Posts: 205
Joined: 17 Jan 2007, 11:58

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by rnx »

Niipalju, kui mu tagasihoidlik kokkupuude VOX VT30-ga võimaldab kommenteerida, siis ei meeldinud mulle selle võimu juures eelkõige üks asi - igasugu kajadest ja moosidest polnud korralikku bypassi - isegi, kui kõik asjad olid maha kruvitud, jäi mingi õrn kaja taha, võimalik, et tegu oli isendi enda veidrusega muidugi.

Mikrokuubik on oma hinda arvestades siiski päris tore mänguasi - tänu raua vähesele võimekusele ei kannata modulatsioonid ka eritilist kriitikat muidugi (saad tervelt 5-6 erinevat võimusimu enam-vähem ühe mõistliku pedaali hinna eest), aga positiivne on patareidelt toitmise võimalus, portatiivsus ning kui efektidega mitte väga üle pingutada (lahja prose!), siis ka mööndustega sound.

Fenderi Champ 600 miinuseks on väike valjukas - see võim peaks tegema välise kasti taga päris head vanakooli saundi tegelikult.

Harley Benton peaks tulema minu teada samast tehasest, kust ka Epika lambikad tulevad, järelikult peaks kvaliteet suht sarnane olema.

Kui hiljem ka mujal võimendit kasutada tahad, siis võid piiluda Johnsoni lampvõime mingi 15W võimu hind jäi 280$ kanti ning olen selle skeemi näinud, mis jättis päris sümpaatse ja valge inimese disainitud asja mulje.
Pillikola:

Martin 000M Mahogany Auditorium
Johnson Mahogany resonaator
Squier/Fender MIJ Strat (endakeritud pead, õlitatud puit) - 2W 6AH6 vastastaktvõimendi - pedalboard erinevast kolist - Jensen 10"+12"
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by Uku »

http://profile.ultimate-guitar.com/MrCarrot/

Siin on Laney VC15 lampvõimu demo, päris heaa :)
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
User avatar
thePusher
Posts: 427
Joined: 04 Nov 2008, 23:11

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by thePusher »

hexx1 wrote:Tea kas VOX vt-seerial on clean sound ikka puhas, või on mingi reverb külge poogitud, äkki möni teab?

Puhas.

rnx wrote:Niipalju, kui mu tagasihoidlik kokkupuude VOX VT30-ga võimaldab kommenteerida, siis ei meeldinud mulle selle võimu juures eelkõige üks asi - igasugu kajadest ja moosidest polnud korralikku bypassi - isegi, kui kõik asjad olid maha kruvitud, jäi mingi õrn kaja taha, võimalik, et tegu oli isendi enda veidrusega muidugi.


VOX AD50VT'l (ja ka AD30VT, AD15VT'l) on kindlasti bypass nupp olemas ja töötab kah.
Epiphone Les Paul Custom Ebony, Williams W-1010, Marshall GV2, Vox V845 Wah-wah, VOX AD50VT
Decadeair
Posts: 79
Joined: 09 Nov 2008, 13:27

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by Decadeair »

hea võim on vox:D
endal ad30vt
ja väga rahul sellega
heli mis tuleb on täiesti OK
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by afs »

Kas keegi omab kogemust Peavey Windsor Studio võimuga? Mulle tundus omadustelt vägagi sobiv. Aga olematu bass on asi, mis tundub, et võib hakata häirima. Samas Youtubes ühes demos parandatakse asja ekvalaiser plokiga. Korpus tundus ka nõrk, mis pole väga tugev argument. Välismaa arvustustes laidavad ka valmistuskomponente ja koostekvaliteeti ning mõni olevat lausa mitu tükki lausa tagastanud müüjale. Arusaadav, et kui võimul on mitmeid häid funktsioone (nt Power sponge) ja samas on odav, siis see odavus peab tulema millegi arvelt. Ühesõnaga jagage oma kogemusi, kellel on.
Samas võib soovitada veel sarnases hinna- ja võimsusklassis muid lampvõimendeid või lihtsalt arutleda olemasolevate valikute (nagu Bugera, odavamad Fenderid...??) teemal (Laney-de olemasoluga olen kursis). Ei otsi hi-gain heli.
User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by Tegelane »

afs wrote:Kas keegi omab kogemust Peavey Windsor Studio võimuga? Mulle tundus omadustelt vägagi sobiv. Aga olematu bass on asi, mis tundub, et võib hakata häirima. Samas Youtubes ühes demos parandatakse asja ekvalaiser plokiga. Korpus tundus ka nõrk, mis pole väga tugev argument. Välismaa arvustustes laidavad ka valmistuskomponente ja koostekvaliteeti ning mõni olevat lausa mitu tükki lausa tagastanud müüjale. Arusaadav, et kui võimul on mitmeid häid funktsioone (nt Power sponge) ja samas on odav, siis see odavus peab tulema millegi arvelt. Ühesõnaga jagage oma kogemusi, kellel on.
Samas võib soovitada veel sarnases hinna- ja võimsusklassis muid lampvõimendeid või lihtsalt arutleda olemasolevate valikute (nagu Bugera, odavamad Fenderid...??) teemal (Laney-de olemasoluga olen kursis). Ei otsi hi-gain heli.



Kogemus sama seeria 100W head variandiga.
Bass on tõesti tiba õhuke, kuid kabinet, millega seda proovitud sai oli ise piisavalt tummine, et võrdsustas asja ära ning lõpptulemuseks oli mõnus mahlane roki saund.
Kindlasti ei saa mainimata jätta, et võimul oli väga kõlav ja puhas clean.
Niipalju kui ma ise olen veel arvustusi vaadanud, siis tundub tegemist just olevat ühe lollikindla ja lihtsa võimendiga, millel töökindlusega katastroofilisi probleeme küll pole.
Minule jäi võim meelde, kui parajalt sümpaatse elukana.

Tõsi, antud isendil, mida proovisin, oli tibakene skeemi ümber tehtud, et jäljendada Marshalli JCM800 pead.
Siit ka soovitus, et kui endal või mõnel tuttaval piisavad elektroonikakogemused, siis väike ümber tegemine võib asjale ainult sümpaatiat juurde lisada.

Loomulikult ei saa minu arvamust mingi objektiivse lähenemisena võtta, kuna siin mängivad juba rolli enda maitsed ja eelistused, seega tasuks leida võimalus, et sellist vidinat kusagil proovida saaks...küll siis juba ära tunneb, kas on Sinu jaoks või ei.
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by afs »

Aitäh vastamast. Kui ma ei eksi, siis need kombo ja head on piisavalt erinevad asjad. Käisin proovisin Peavey kombot ja ka Epi Valve Juniori. Peavey jättis parema mulje kuna sai väga erinevaid tämbreid, Epi oli suhteliselt ühesugune hoolimata nuppude asendist. Aga hirmutama hakkasidki mõned arvustused, kus seati kvaliteet kahtluse alla.
Locked