vasaku käe pöial

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
tom
Posts: 6
Joined: 03 Oct 2005, 17:58

vasaku käe pöial

Post by tom »

Tere,
mind päris pikka aega vaevab küsimus, et kas asi on kriitiline, kui vasaku käe pöial ulatub mängides üle kitarri kaela? Olen õppinud ära põhiakordid ja tinistanud neid juba mitu mitu aastat...pöial kogu aeg üle kaela tilpnemas. Kui nüüd edasi arenema plaan hakata ja kasutusele võtta barre...või siis nooti mängida, siis selle kohta oli esimene asi kohe kirjutatud, et hoia pöial kaela taga, toetamas. Täitsa jube! Ise ma olen nüüd selle pilguga vaadanud mängijaid ja on nii ja naa neil see pöial. Tõenäoliselt on asjal loogiline seletus ja selle ma ka kindlasti siit kohe saan.

Ette tänades,
Toomas
Goldec
Posts: 398
Joined: 08 Apr 2006, 22:58
Location: Tallinn

Post by Goldec »

See p8ial kaela taga pole kohustus vaid pigem soovitus.
Kui sa saad niimoodi m2ngida et ta sul yle kaela on, siis on k6ik korras .. aga kui sa n2iteks barreesid niimoodi m2ngida ei saa, siis pead lihtsalt ymber harjutama (mis v6ib v2gagi raske olla).
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

päris rebu on legaatodes mängida kui pöial on jimis hendrix
uku0606
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2006, 21:19

Post by uku0606 »

kui sul on õhukese kaelaga elektrikitarr siis on pohh kas pöial on väljas või mitte. kui sul on klassikaline kitarr siis öeldakse et pöial ei tohi kaela tagant välja paista. vaata lihtsalt kuidas mugavam on
Madhouse
Posts: 32
Joined: 08 Jun 2006, 20:05

Post by Madhouse »

Nalja teed ve uku. Kui normaalselt soolosid tahad mängida või muidu natuke arenenumat stuffi kui mingi akordi lood siis pane see pöial kindlalt kaela taha. Muidugi on positsioone ja asendeid kus on mugavam kui pöial on isegi kõrgemal aga et kiiremini mängida ja laia haardega siis peab olema pöial kindlalt kaela taga peidus mitte üle kaela upitama
tom
Posts: 6
Joined: 03 Oct 2005, 17:58

Post by tom »

Tundub, et asi on halb. Võimalus on jätta see pöial nii nagu ta on ja jäädagi oma tüüpakordide juurde või sihtida ikkagi midagi keerulisemat ja õppida ümber. Aga see saab olema raske..vägagi raske.
User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Post by krustok »

Olge nüüd noored. Pole see pöidla üle kaela hoidmine midagi nii hull. Paljud väga väga kuulsad soolo kitarristid hoiavad avatud akorde mängides pöialt üle kaela. Soolodes on iseenesest see, et kui tahta mingit jubedat kiirust, siis peab pöial ikka kaela taga olema. Või noh parem oleks. Minul läheb kõrgemates positsioonides mängides pöial automaatselt kaela taha.
Rig: Yamaha Pacifica 112 (mod) -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB
http://krustok.planet.ee/
Madhouse
Posts: 32
Joined: 08 Jun 2006, 20:05

Post by Madhouse »

noh akorde mängides on jah suht savi kuidas seda pöialt hoiad...vahest tuleb isegi kasuks kui tahad sellist mõnusamat funkimat soundi juurde helile et pöialt hoiad madala E keele peal kui mängid. Aga just selliste keerulistemate ja kiiremate soolode jaoks peab pöial kindlasti all olema
tom
Posts: 6
Joined: 03 Oct 2005, 17:58

Post by tom »

Ehk siis on targem nüüd barre, soolode õppimisel see pöial kaela taga hoida ja vaadata kas käsi harjub ära sellega, et vahel on see pöial üle, vahel mitte.
..ja seniste vastuste eest aitäh kah
User avatar
sft
Posts: 207
Joined: 25 Sep 2005, 10:53

Post by sft »

ma ei kujuta ette kuidas sa täis barrega akorde mängid pöial üle kaela, pigem osad mängivad nii et katavad pöodlaga E ja vb ka B keele ja siis mängivad näiteks mõnda akordi
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

Nii on täitsa võimalik mängida.. ma ka alguses võtsin nii, aga tegelikult pane pöial allapoole ja suru nii keeli...
kui pöial on üle kaela ja võtta pareed, siis keeled lähevad naq viltu vms ja siis tuleb absoluutselt teine heli, kui võtta nii, et pöidlaga surud vastu kaela...
(ma loodan, et liiga segane tekst ei tulnud)
Oh, issand jumal küll mis teksti ma siin aastad tagasi küll ajanud olen. :D
User avatar
sft
Posts: 207
Joined: 25 Sep 2005, 10:53

Post by sft »

sorri A keelt mitte B
Locked