esmaabi keeltele (puhastamine)

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Epicus
Posts: 77
Joined: 23 Jan 2008, 00:01
Location: Valgamaa

esmaabi keeltele (puhastamine)

Post by Epicus »

Et siis millega oleks kõige mõtekam puhastada keeli? Pean silmas esialgu just tavalisi koduseid käepäraseid vahendeid, spetsvahendeid muusikapoest pole plaanis osta. Kas näiteks mingi Fairy lahus sobib...või mingi kergemat sorti lahusti? Nitro on vist liiga julm.
Asi selles, et just äsja said uued keeled peale, aga üks pisut ebaviisakam "sõber" otsustas süldiste, rasvaste ja singiste kätega minult luba küsimata võtta mu pill.Avastasin selle paraku juba liiga hilja...et millega siis oleks otstarbekas keeli puhastada? Tänud ette.
Yamaha, Marshall, Boss.
Ilves01
Posts: 291
Joined: 05 Oct 2007, 12:59
Location: Tartu

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Post by Ilves01 »

võta keeled maha ja keeda neid natuke et mustus välja tuleks püsivad ka natukene jälle värskemad.
ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Post by ErkoP »

Mingi lapiga kus on alkohol võib ka pühkida. Uued keeled võid ka panna.
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15
Epicus
Posts: 77
Joined: 23 Jan 2008, 00:01
Location: Valgamaa

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Post by Epicus »

Krt, just paar päeva enne saigi täitsa tutikad keeled peale pandud.Oleks need no kuu näiteks juba peal olnud, poleks üldse hullu. Aga eks proovin siis mingi alkoholi sisaldava ainega puhastada.Ei hakka vist jälle maha kiskuma ja keetmisega jändama.
Yamaha, Marshall, Boss.
ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Post by ErkoP »

Aga sõrmlauale alkohol ei pidavat meeldima.
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15
User avatar
Black
Posts: 1089
Joined: 31 Oct 2008, 20:05
Location: Tallinn, Tartu

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Post by Black »

Saab ju ilma sõrmlauda kokku tegemata kah puhastada.
Riistvara:
Ibanez RGR321EX
Randall RX35DM
Zoom G5
Epicus
Posts: 77
Joined: 23 Jan 2008, 00:01
Location: Valgamaa

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Post by Epicus »

eks tuleb lihtsalt siis keeled võtta ükshaaval mingi vati või lapi vahele ja tõmmata sellega mööda keelt, ilma et sõrmlauda puudutaks.
Yamaha, Marshall, Boss.
ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Post by ErkoP »

lihtsalt õrnalt üle keelte võib ka vast pühkida, keeli maha võtta pole vast mõtet :wink:
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15
User avatar
ville
Posts: 113
Joined: 08 Apr 2008, 17:09

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Post by ville »

Epicus wrote:Et siis millega oleks kõige mõtekam puhastada keeli? Pean silmas esialgu just tavalisi koduseid käepäraseid vahendeid, spetsvahendeid muusikapoest pole plaanis osta. Kas näiteks mingi Fairy lahus sobib...või mingi kergemat sorti lahusti? Nitro on vist liiga julm.
Asi selles, et just äsja said uued keeled peale, aga üks pisut ebaviisakam "sõber" otsustas süldiste, rasvaste ja singiste kätega minult luba küsimata võtta mu pill.Avastasin selle paraku juba liiga hilja...et millega siis oleks otstarbekas keeli puhastada? Tänud ette.


Su sõbra jutt on täiesti kümnesse - süldiste kätega pilli katsuda on lihtne, aga hiljem keeled puhtaks saada...?
Fairy on mõrv igale asjale. Jalgratta ketile ehk veel aitab paras segu sellest & veest, kuid tavaline bens on isegi tol juhul tunduvalt efektiivsem ja ohutum.

Ei väsi kordamast - kõige tavalisem valge viin + lapike (a`la prillide puhastamiseks, mis karva ei aja) ja kogu lugu. Ja ma ei ütle, et korra ülekäimiseks läheb poolik ära. Nooh - kui mitte just iseennast samal ajal on soov läbi nühkida. Piisab mõnest tilgast.

Esimesed 3 saab ju lihtsalt puhtaks - kui venitada ei raatsi, lase lõdvaks ja nühi niikaua, kuni mõnusalt kriuksuma hakkab- Kolme madalamaga on asi veelgi lihtsam - kuna asi käib ju vedru põhimõttel, tuleks keeled lihtsalt veidi lõdvemaks lasta, siis pressib see pask ise sealt vahelt välja, lapiga üle, keeled taas pingule ja taas viinase lapiga puhtaks. Toimib täiega.

Üleüldse tuleb keeli puhastada ALATI ENNE mängima hakkamist, võimalusel ka pärast - niiske viinasega üle ja kohe kuivaga takkajärgi. Teatavasti on sõrmlauad erinevast materjalist, seega ei maksa lakkimata "rosewood`ist" fingerboardi kaua märjalt nühkida. Samas lakitud, näit. vahtrast sõrmlauale, ei tee väike viin mitte midagi.
Ise olen igasugusest krdi spets keemiast siiani eemale hoidnud - uskuge - nii keeltele kui pilli kaelale tunduvalt tervislikum.
User avatar
Black
Posts: 1089
Joined: 31 Oct 2008, 20:05
Location: Tallinn, Tartu

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Post by Black »

ville wrote:Ise olen igasugusest krdi spets keemiast siiani eemale hoidnud - uskuge - nii keeltele kui pilli kaelale tunduvalt tervislikum.

Millest sa seda järeldad? Ise kasutaksin küll pigem spetsiaalselt selleks mõeldud vahendeid mitte "vanu rahvatarkusi".
Riistvara:
Ibanez RGR321EX
Randall RX35DM
Zoom G5
User avatar
ville
Posts: 113
Joined: 08 Apr 2008, 17:09

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Post by ville »

Black wrote:
ville wrote:Ise olen igasugusest krdi spets keemiast siiani eemale hoidnud - uskuge - nii keeltele kui pilli kaelale tunduvalt tervislikum.

Millest sa seda järeldad? Ise kasutaksin küll pigem spetsiaalselt selleks mõeldud vahendeid mitte "vanu rahvatarkusi".


Kle - ma küsin otse - mitu aastat sa oled mänginud kitarre? Ja palju neid sinu käest läbi on käinud? Kui tahad taas mölisema hakata - lase käia - ma ei võta enam vedu... Milleks? Seepärast, et olen tüdinud LOLLIDEGA vaidlemast.

Palun selgita, mis mu jutus vale on? Kas ainult fakt, et olen 40 aastat pannud, nii et tolm taga? Igasuguste kõikvõimalke relvadega? Kui näitaksin oma hetke põhipilli, sa kukuksid teatud kohale valusalt - sa pole sellist relva lihtsalt lähedalt näinud. Mis krdi põhjus on sul (ja mis õigus) mu kallal norida? Midagi jäi ütlemata? No ütle siis seal, kus on selle ütlemise koht - teema ju suisa lahti. Ma ju ei hakanud mulisema, vaid andsin konkreetsele inimesele KONKREETSET nõu, kurat võtaks.
Sa, paistab, norid lihtsalt. No jäägu nii...Sina minu silmis oled saanud -5.

1. Isiklikes suhetes on piir seal, kus algavad teise inimese tunded.

2. Tõde on universaalne, kuid selle serveerimiseks on vaja teatud taktitunnet.

Nii - - - - kui sul midagi head öelda pole - tead - ole parem vait. Ja - ära mölise.
Denis
Posts: 232
Joined: 29 Mar 2009, 17:08
Location: Rakvere

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Post by Denis »

ville wrote: Kui näitaksin oma hetke põhipilli, sa kukuksid teatud kohale valusalt - sa pole sellist relva lihtsalt lähedalt näinud.


Palun näita mulle ka.
'85 Fender Japan Stratocaster- VOX V845 wah - Tech 21 Trademark 60 - Korg X-50 - Yamaha FG-B1N
User avatar
ville
Posts: 113
Joined: 08 Apr 2008, 17:09

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Post by ville »

Jah saab, moment läheb, kiire hetkel.
User avatar
ville
Posts: 113
Joined: 08 Apr 2008, 17:09

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Post by ville »

Kui nüüd keegi leiab siit meitemailt sama pilli - tingimus, et oleks sebra-vahtrast kael ja vahtrast kere, kaaluks 5 kg ja et oleks Fender Tele & CIJ - annan omast taskust 10 tonni leiutasu.

http://www.hot.ee/statiivike/

Sry, kui hetkel on üleval 7 vana fotot - pole minu süü, peaks olema ainult 2.
steve miller
Posts: 82
Joined: 01 Mar 2010, 15:32

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Post by steve miller »

mul ei ava neid pilte!
Locked