Ableton Live6

Kitarri programmid, lindistamine, stuudioefektid, noodistamine
User avatar
kurikessu
Posts: 87
Joined: 23 Jun 2010, 21:57
Location: Fellin
Contact:

Re: Ableton Live6

Post by kurikessu »

No mis mõte on teha asju, mida keegi ei taha?

Milleks teha mittetöötavaid e. mittetäielikke versioone? Eks ikka raha teenimiseks ju. Vabavarast sellise versiooni tegemiseks puudub igasugune põhjendus.

Ja asi taandub lõpuks ikkagi kinnine- vs. avatud lähtekood. GPL ei keela müüki, aga muudab selle mõttetuks.

Ütleme siis nii, et mulle ei meeldi kui mind narritatakse. Poolik programm on siiski ainult poolik.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Ableton Live6

Post by Faded »

kurikessu wrote:Milleks teha mittetöötavaid e. mittetäielikke versioone? Eks ikka raha teenimiseks ju.
Muidugi. On sul midagi selle vastu, kui teised inimesed raha teenivad?
Muuseas, mittetöötav ja mittetäielik ei ole sünonüümid.

kurikessu wrote:Ütleme siis nii, et mulle ei meeldi kui mind narritatakse. Poolik programm on siiski ainult poolik.
Kas sa suhtud samamoodi ka nt. toidupoodides tasuta jagatavatesse näidistesse? See on ju sinu loogika järgi samuti narrimine - poolik suutäis on siiski ainult poolik.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
kurikessu
Posts: 87
Joined: 23 Jun 2010, 21:57
Location: Fellin
Contact:

Re: Ableton Live6

Post by kurikessu »

Faded wrote:
kurikessu wrote:Milleks teha mittetöötavaid e. mittetäielikke versioone? Eks ikka raha teenimiseks ju.
Muidugi. On sul midagi selle vastu, kui teised inimesed raha teenivad?
Muuseas, mittetöötav ja mittetäielik ei ole sünonüümid.

Muide me ei räägi siinkohal grammatikast ja minu väljendusviisist. Kui asjaga ei saa teha seda, milleks ta loodud on siis on ta mittetöötav. Võtame näiteks minu toodud auto - mootorit pole: mittetäielik e. mittetöötav.

Faded wrote:
kurikessu wrote:Ütleme siis nii, et mulle ei meeldi kui mind narritatakse. Poolik programm on siiski ainult poolik.
Kas sa suhtud samamoodi ka nt. toidupoodides tasuta jagatavatesse näidistesse? See on ju sinu loogika järgi samuti narrimine - poolik suutäis on siiski ainult poolik.
Nagu Rimi viinerid? Need ei kõlba ju süüagi. No see pole ka poolik ... täis pakk oli. Üldjuhul ei jagata midagi tasuta. Peale nende samade viinerite pole ma midagi sellist näinud, aga kui sa näiteks mõtled degusteerimis lette siis ma ei tegelikult ka ei võta neid (misiganes) asju sealt proovimiseks. Ma ise ka ei tea, miks. Aga tegelikult on poolik suutäis samamoodi seeditav nagu terve kui mõelda.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Ableton Live6

Post by Faded »

kurikessu wrote:Muide me ei räägi siinkohal grammatikast ja minu väljendusviisist. Kui asjaga ei saa teha seda, milleks ta loodud on siis on ta mittetöötav. Võtame näiteks minu toodud auto - mootorit pole: mittetäielik e. mittetöötav.
Mittetöötav tähendab, et asi ei tee mitte midagi. Mittetäielik tähendab, et asi ei tee kõiki ettenähtud asju.
Ilma mootorita auto ei käivitu, aga kui aku on täis, siis raadio ja konditsioneer töötavad. Rooli pöörates rattad liiguvad. Uksed avanevad ja sulguvad, kui lingist tõmmata. Auto ei ole mittetöötav, ta lihtsalt ei sõida.
Ilma salvestusvõimaluseta DAW ei ole samuti mittetöötav - sa saad katsetada, kuidas ta toimib sinu arvuti peal, kuidas ta töötab su helikaardi ja pluginatega, testida programmi kasutusmugavust ja oma vajaduste järgi kohandatavust. Ainult salvestada ei saa. Tegelikult pole tegu isegi mittetäieliku programmiga, kuna ta teeb täpselt seda, milleks ta on ette nähtud - võimaldab sul otsustada, kas see sulle sobib või mitte.

kurikessu wrote:Nagu Rimi viinerid? Need ei kõlba ju süüagi. No see pole ka poolik ... täis pakk oli. Üldjuhul ei jagata midagi tasuta. Peale nende samade viinerite pole ma midagi sellist näinud, aga kui sa näiteks mõtled degusteerimis lette siis ma ei tegelikult ka ei võta neid (misiganes) asju sealt proovimiseks. Ma ise ka ei tea, miks. Aga tegelikult on poolik suutäis samamoodi seeditav nagu terve kui mõelda.
Rimi kohta ei tea, ma seal ei käi. Aga üldiselt ma näen üsna tihti mingeid tasuta jagatavaid näidiseid, enamasti kas liha- või veinitootjatelt.

Pole vist mõtet edasi vaielda. Ma lihtsalt lootsin, et sul on mingi huvitav põhjendus oma seisukohale, miks programmide demoversioonide jagamine halb on.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
kurikessu
Posts: 87
Joined: 23 Jun 2010, 21:57
Location: Fellin
Contact:

Re: Ableton Live6

Post by kurikessu »

Ma ei ole demode vastu, aga kui ma ei saa kasutada programmi põhifunktsiooni siis on see mõttetu ja ma kasutan ikka oma vabavara edasi. Kusjuures ma olen ka erinevaid kräkitud programme proovinud. Ma ei leia, et on midagi nii head, et ma peaksin selle ostma, jättes vabavara kõrvale.


Mul tekkis küsimus, kas progedele on poes märgitud peale, mis arhidektuurilistele arvutitele on need mõeldud. Asi selles, et mul on 64 bit prose ja leidsin, et osasid asju ei saa installida lihtsalt sellepärast, et mul vale arhidektuuriga opsüst. arvutis.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Ableton Live6

Post by Faded »

kurikessu wrote:Ma ei ole demode vastu, aga kui ma ei saa kasutada programmi põhifunktsiooni siis on see mõttetu ja ma kasutan ikka oma vabavara edasi. Kusjuures ma olen ka erinevaid kräkitud programme proovinud. Ma ei leia, et on midagi nii head, et ma peaksin selle ostma, jättes vabavara kõrvale.
Demoversiooni põhifunktsioon ei ole sellega töö tegemine, nagu ma eespool ka selgitasin.
Aga kui sulle vabavaralisest tarkvarast piisab, siis on hästi. Minu arust on nt. Audacity tõsisemate DAW-ide kõrval mänguasi, aga igaühele oma.

kurikessu wrote:Mul tekkis küsimus, kas progedele on poes märgitud peale, mis arhidektuurilistele arvutitele on need mõeldud. Asi selles, et mul on 64 bit prose ja leidsin, et osasid asju ei saa installida lihtsalt sellepärast, et mul vale arhidektuuriga opsüst. arvutis.
Eeldan, et jutt käib Windowsist? Sa küll kasutad vist Linuxit, aga ma ei tea, et poes väga Linuxile mõeldud tarkvara müüdaks. Igatahes, enamikel juhtudel toimib 32-bitisele Windowsile mõeldud programm väga edukalt ka 64-bitise peal, seega probleeme ei tohiks tekkida. Võid ju alati müüja käest üle küsida, ning võimalusel kokku leppida, et kui tekib probleem, saad toote tagastada.
Seda siis eeldusel, et sa mõtled x86-64 arhitektuuri, mitte näiteks IA-64, mis on täiesti erinev.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
kurikessu
Posts: 87
Joined: 23 Jun 2010, 21:57
Location: Fellin
Contact:

Re: Ableton Live6

Post by kurikessu »

Faded wrote:.

kurikessu wrote:Mul tekkis küsimus, kas progedele on poes märgitud peale, mis arhidektuurilistele arvutitele on need mõeldud. Asi selles, et mul on 64 bit prose ja leidsin, et osasid asju ei saa installida lihtsalt sellepärast, et mul vale arhidektuuriga opsüst. arvutis.
Eeldan, et jutt käib Windowsist? Sa küll kasutad vist Linuxit, aga ma ei tea, et poes väga Linuxile mõeldud tarkvara müüdaks. Igatahes, enamikel juhtudel toimib 32-bitisele Windowsile mõeldud programm väga edukalt ka 64-bitise peal, seega probleeme ei tohiks tekkida. Võid ju alati müüja käest üle küsida, ning võimalusel kokku leppida, et kui tekib probleem, saad toote tagastada.
Seda siis eeldusel, et sa mõtled x86-64 arhitektuuri, mitte näiteks IA-64, mis on täiesti erinev.

Hädasunnil on mul siiski ka wini arvutis. XP 64 edition.
Imestasin isegi, aga ega ikka ei tööta küll. Pooled ei tööta. Ma tean, et näiteks draividel on eraldi nii 32 kui 64 kaustad olemas. Aga las ta olla - see oli juhumõte lihtsalt.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Ableton Live6

Post by Faded »

WinXP 64-bit on tõesti veidi kapriissem, kui nt. Vista või 7.

Mis programmid siis näiteks ei tööta?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
kurikessu
Posts: 87
Joined: 23 Jun 2010, 21:57
Location: Fellin
Contact:

Re: Ableton Live6

Post by kurikessu »

Oh ei mäleta mina enam ... kuna üldiselt on linuxile siiski proged olemas siis ma ei hakka tavaliselt pead murdma kui winis tööle ei lähe. Viimati oli katsealune Ford Microcat, mida linuxis Wine-s ei saa lihtsalt käima. Proovisin siis lauakas, aga ei midagi.
Locked