Kitarr ühedada arvutiga..

Kitarri programmid, lindistamine, stuudioefektid, noodistamine
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Mingis teemas me siin veidike rääkisime Guitar Rigist. Ülihea programm. Tõmbasin endale tarkvaralise versiooni, aga kasutan seda ka efektiplokina. Kitarr otse helikaarti, arvutis läbi Guitar Rigi ja siis helikaardi line out'ist võimu ja teeb ikka päris lahedat häält. Olen hakanud mõtlema sellele, et peaks proovikasse arvuti üles sättima.

BTW, seda ma ei teadnudki, et Guitar Rigi müüakse ka nö riistvaralise multiprotsessorina, arvutist eraldi.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Guitar Rig on vägagi asjalik jah. Ilma footswitchita (Rig Kontrol oli vist selle nimi) on muidugi natuke jama, aga kodus mängimiseks kärab küll.
Oleks tal hind väheke mõistlikum, võiks tõsiselt ostmisele mõelda ja ka lives kasutada seda.

Edit: Jaan, see pole eraldi riistvaraline versioon, lihtsalt tootja käest ostes saab juurde eraldi footswitchi. Selle ühendad USB pessa ja saad lihtsamalt efekte vahetada. Aga programm peab arvutis ikka jooksma.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Sokk
Posts: 77
Joined: 18 Oct 2006, 18:40
Location: Tartu

Post by Sokk »

mul on see ülekanne olemas millega arvutisse saab kidra ühendada aga ikka tööle ei saa,võtna näiteks sound recorderi lahti ja midagi ei töötra,ja kas see tuleb mikri või kõlarite auku poanna ,proovisin mõlemat,äkki poel asrvtis neid progresid installitud milelga lidnistada saab
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Sokk wrote:mul on see ülekanne olemas millega arvutisse saab kidra ühendada aga ikka tööle ei saa,võtna näiteks sound recorderi lahti ja midagi ei töötra,ja kas see tuleb mikri või kõlarite auku poanna ,proovisin mõlemat,äkki poel asrvtis neid progresid installitud milelga lidnistada saab

Juhe käib ikka mikri auku. Aga sul on arvatavasti mikri volüüm maha keeratud. Pane Volume Control'ist juurde
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

sealt recording controlist vaata et öige kanal oleks ka valitud mida lindistada tahad.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
poku
Posts: 1
Joined: 15 Feb 2008, 21:32

Post by poku »

mul selline jama et ühendan basskitarri läpakaga ära aga heli ei tule, kõik mikkrid on põhjas line in põhjas jne... kunagi sai mängida selle läppariga bassi aga tehti puhastus ja nüüd enam ei saa, ma ei mõista milles jama
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Post by sguitar »

võlusõna on "ASIO4ALL" drivers mida guugeldamisel leiad kindlasti .
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Faded wrote:Guitar Rig on vägagi asjalik jah. Ilma footswitchita (Rig Kontrol oli vist selle nimi) on muidugi natuke jama, aga kodus mängimiseks kärab küll.
Oleks tal hind väheke mõistlikum, võiks tõsiselt ostmisele mõelda ja ka lives kasutada seda.

Edit: Jaan, see pole eraldi riistvaraline versioon, lihtsalt tootja käest ostes saab juurde eraldi footswitchi. Selle ühendad USB pessa ja saad
lihtsamalt efekte vahetada. Aga programm peab arvutis ikka jooksma.

Guitar Rigi saab eduliselt Behringer FCB1010-ga kontrollida, peab lihtsalt veidi midindust jagama.
Samas on netis ka valmis SysEx-id olemas...
- EmM9 -
User avatar
tõnngel
Posts: 17
Joined: 30 Mar 2010, 04:58

Re: Kitarr ühedada arvutiga..

Post by tõnngel »

A mul selline häda, mängin kitra läbi läpaka,heli tuleb läbi integreeritud arvutikõlarite ilusti läbi aga läbi USB ühendatud kõlarite ei tule muffigi.Mida ma kõike näppinud pole ei aita miski. Ühendus siis selline:kidrast läheb ZOOM GU 1 -te (millele vool tuleb läbi USB)sealt läbi outputi läpaka line in-i või siis mic in-i (helis vahet pole).
Muu meediaga (filmid,muusika jne) töötavad USB kõlarid korralikult.
...get god
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Re: Kitarr ühedada arvutiga..

Post by Kert »

Eks sa pead arvuti seadeid näpima ikka. Kusagil peaks saama väljundit valida.
Kas nende USB kölaritega olid mingid driverid ka kaasas? Sealt vöid otsida sel juhul.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
tõnngel
Posts: 17
Joined: 30 Mar 2010, 04:58

Re: Kitarr ühedada arvutiga..

Post by tõnngel »

Nad on plug & play vms.,nii nagu ma nad esimest korda ära ühendasin nii kohe mängima hakkasid.Aga näppida ei tea ma küll rohkem midagi.
...get god
User avatar
Death Super Mario
Posts: 411
Joined: 01 Dec 2009, 21:57
Location: Tallinn
Contact:

Re: Kitarr ühedada arvutiga..

Post by Death Super Mario »

Kui on tavaline helikaart kus on roheline,punane,sinine auk siis ei tööta guitar rig jms kitarriga.
Proovisin ja ei töötanud. Undas ainult. Puhtalt sain läbi aga effektid ei toiminud.
Soovitan võimendust. Turvalisem kiirem ja tõhusam.
Kui oma arvutit pole ei pea oma võimendust teistega jagama.
Arvutiga on hea salvestada kui talutavad võimalused selleks.
Ekitarr les paul. Võimendi roland micro cube.
User avatar
Ollu
Posts: 138
Joined: 06 May 2009, 14:02
Location: Elva

Re: Kitarr ühedada arvutiga..

Post by Ollu »

Renn rääkis, et kui arvutil on pc rool pedaalidega, siis seda pedaali saab kuidagi footswitchina kasutada. Teab keegi midagi rohkemat sellest?
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Re: Kitarr ühedada arvutiga..

Post by Kert »

Death Super Mario wrote:Kui on tavaline helikaart kus on roheline,punane,sinine auk siis ei tööta guitar rig jms kitarriga.
Proovisin ja ei töötanud. Undas ainult. Puhtalt sain läbi aga effektid ei toiminud.

No kui puhtalt tuleb heli läbi, siis pole viga helikaardis vaid softis/seadetes. Ja miks tavaline helikaart ei peaks töötama guitar rig-iga? Töötab kyll... "Latency" on teine asi, seda iga kaartdiga ei saa piisavalt väikseks et reaalajas efekte kasutada.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Taavi15
Posts: 215
Joined: 20 Jan 2006, 09:43
Location: Pärnu

Re: Kitarr ühedada arvutiga..

Post by Taavi15 »

Mul selline jama, et kasutan Lexicon Alpha Studio helikaarti kitarri salvestamiseks aga clean heli tuleb maru bassine ja üldse kahtlase kvaliteediga. Pillil on aktiiv helipead ja isegi kui sättida pilli pealt, siis heli on täis crap. Panin sisse uue patarei, vahetasin keeled ära. Mul endal tekib tunne, et see helikaart on crap.
Kitarrid:
ESP LTD Viper 1000
Ibanez S8QM
Roden Bass


Võim:
Laney IRT-Studio


Pedaal:


Stuff:
Lexicon Alpha Studio
Locked