Mida edasi õppida?

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
chord
Posts: 208
Joined: 29 Jan 2010, 20:40
Location: Tallinn

Mida edasi õppida?

Postby chord » 08 Apr 2010, 19:49

Praeguseks olen natuke rohkem kui kaks kuud kitarri õppinud (iseseisvalt) ja selged on mul peamised lahtise positsiooni duurid (A,Am,C,D,Dm,E,Em,F), mõned septakordid ja mõned powerchordid (ja suure vaevaga saan ka mõne barre akordi kõlama) ning oskan natuke ka viise mängida (saan enam-vähem aru positsioonis mängimise põhimõttest), kuid keskendun siiski akordidega mängimisele. Saan hakkama ka mõne laulu mängimisega kuid rütmist (ehk strumming patternitest) aru saamisega lauludes esineb tihti probleeme.
Püüan enamasti iga päev harjutada, kuid kui väga vähe aega on siis piirdun lihtsalt rütmiharjutustega.
Mulle tundub, et ma olen kuidagi toppama jäänud, teen ühtesid ja samu asju koguaeg. Saaks ehk keegi mulle nõu anda, mida edasi õppida?
Practise until your fingers bleed!

I drive a Harley Davidson motorcycle and play a Harley Benton electric guitar 8) .

User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn
Contact:

Re: Mida edasi õppida?

Postby madonna » 08 Apr 2010, 19:55

Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix

User avatar
chord
Posts: 208
Joined: 29 Jan 2010, 20:40
Location: Tallinn

Re: Mida edasi õppida?

Postby chord » 08 Apr 2010, 19:55

Rütmikitarri.
Practise until your fingers bleed!

I drive a Harley Davidson motorcycle and play a Harley Benton electric guitar 8) .

Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Re: Mida edasi õppida?

Postby Andre » 10 Apr 2010, 11:54

Anna aga ainult tuld edasi, ürita kõik duurid selgeks saada, mängi-mängi-mängi. Ürita ise mingeid rütme luua mis tunduvad enam-vähem, vaata võimalikult palju erinevaid lugusid erinevatelt bändidelt mis vähegi mängukõlbulikud on. Ja jälle mängi-mängi-mängi. Nii kaua kui sul juba endal käe sees on see, ega siin muud midagi teha eriti polegi kui mängida. Võibolla veel võtta kuskilt mingid rütmiharjutusi ja akordid puhtalt kõlama! See edasiminek nii kergelt ei tule ning vajab ikka kõva tööd ! Võiksid rahva käest küsida erinevaid lugusid ning lihtsalt õpid need selgeks.

User avatar
chord
Posts: 208
Joined: 29 Jan 2010, 20:40
Location: Tallinn

Re: Mida edasi õppida?

Postby chord » 11 Apr 2010, 00:40

Tähendab et peaksin siis barre akordidele rõhku panema?
Practise until your fingers bleed!

I drive a Harley Davidson motorcycle and play a Harley Benton electric guitar 8) .

hexx1
Posts: 384
Joined: 26 Aug 2005, 13:29
Location: Kuressaare
Contact:

Re: Mida edasi õppida?

Postby hexx1 » 11 Apr 2010, 09:24

Pane rõhku siis barree akordidele, esmalt A-tüüpi akordidele, kogu mänguulatuses ja siis E-tüüp ja siis C-tüüpi barree. Kui oled kõik läbi võtnud ja endale selgeks teinud võtted siis mängi neid samu lugusid, aga juba barree akordidega.Edu.

User avatar
chord
Posts: 208
Joined: 29 Jan 2010, 20:40
Location: Tallinn

Re: Mida edasi õppida?

Postby chord » 11 Apr 2010, 12:29

E-tüüpi barresid olen proovinud natuke, saan isegi kõlama kuid A-tüüpi barred tunduvad mulle võimatud...
Practise until your fingers bleed!

I drive a Harley Davidson motorcycle and play a Harley Benton electric guitar 8) .

User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn
Contact:

Re: Mida edasi õppida?

Postby madonna » 11 Apr 2010, 22:27

Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix

User avatar
chord
Posts: 208
Joined: 29 Jan 2010, 20:40
Location: Tallinn

Re: Mida edasi õppida?

Postby chord » 12 Apr 2010, 17:31

Practise until your fingers bleed!

I drive a Harley Davidson motorcycle and play a Harley Benton electric guitar 8) .

User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Re: Mida edasi õppida?

Postby fleik » 13 Apr 2010, 14:25

ma saan bändis koguaeg bassimehelt vastu päid ja jalgu et nahj ma sinna alumisele e-keelele ronin oma mängimisega. Et madalad sagedused tuelb ikka bassile jätta.
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill

User avatar
optimus
Posts: 74
Joined: 25 Oct 2006, 00:03
Location: tallinn

Re: Mida edasi õppida?

Postby optimus » 13 Apr 2010, 16:28

Kas mõned õpivad kohe rümi- ja mõned soolokitarristideks?

Mul on tunne jäänud, et alguses õpitakse akorde ja siis kui juba osavam oled ja kuuled harmooniaid, siis tulevad ka soolotamised paremini välja.

Ma mängin enamasti a-tüüpi barresid 2 näpuga, nimetissõrme ja nö sõrmusesõrmega. Akustilisega ka kõigi näppudega ja e-keelega.
Three S w-130, yamaha 310F, Vintage LP V100 TSB, Roland cube60

User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn
Contact:

Re: Mida edasi õppida?

Postby madonna » 13 Apr 2010, 16:48

Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix

vents
Posts: 26
Joined: 25 Feb 2006, 16:25

Re: Mida edasi õppida?

Postby vents » 13 Nov 2010, 00:34

Kui mina kunagi akustilist proovisin jäin täpselt sama koha peale toppama.
Akustilist mängida proovisin ainult mõni kuu. Põhilised akordid olid küll selged aga strumming patterni tabamisega tekkisid tõsised probleemid. Kui veel kaasa laulda üritasin siis hakkas käsi üldse käima nagu jumal juhatas. Kuulasin lugu otsast peale aga patternit tabada ei suutnud. Mingi hetk mõtlesin, et ju siis pole lihtsalt seda annet kuigi laulnud olen nii kooris kui ka solistina - aga ehk pole too mingi eriline näitaja?
See viiski elektrikitarrini kus oli väga hea lihtne tabide järgi mängida ning tulemused olid tunduvalt paremad :)

Kuna aga akustiline muusika on alati südamelähedane olnud siis otsustasin uuesti proovida ja eks paistab kas see kord ehk tulemus parem. Igastahes edu ka sulle sellel raskel teel! :D

Vilmar
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2010, 00:45

Re: Mida edasi õppida?

Postby Vilmar » 13 Nov 2010, 01:07

Et see teema niimodi juba hauast välja kaevati... Siis räägi meile, chord, et mida sa siis edasi õppisid ja kuhu jõudnud oled? :P

Paistab, et olen ise suht samasse kohta jõudnud nagu sina siis kui selle teema tegid. Kaks kuud möödas sellest, kui kitarri sain, esimene tuhin hakkab mööda minema ja tundub, et olen kuidagi toppama jäänud. Olen kogu aeg ühtede ja samade enda poolt haledalt mängitud asjade kuulmisest suht ära tüdinenud. Nüüd sageli lämmatan mängukäega keeled ära ja harjutan lihtsalt akordide vahetamist ilma et midagi kuulda oleks. Aga kaua sa sedagi viisid teha.

A noh, ma tean küll, et lihtsalt tuleb harjutada ja harjutada... Ja küll ta tasapisi tuleb. Mis seal siis ikka, eks ma harjutan. Aga sina räägi, kuhu ma jõuan kui viis kuud harjutan.

User avatar
chord
Posts: 208
Joined: 29 Jan 2010, 20:40
Location: Tallinn

Re: Mida edasi õppida?

Postby chord » 13 Nov 2010, 15:31

Practise until your fingers bleed!

I drive a Harley Davidson motorcycle and play a Harley Benton electric guitar 8) .