APTuneris lisada uusi häälstusi

Kitarri programmid, lindistamine, stuudioefektid, noodistamine
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

D2-A2-D3-F#3-A3-D4
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
crypton
Posts: 56
Joined: 10 Apr 2008, 19:25

Post by crypton »

Minu arust oleks kasulikum saada õpetust kuidas neid koostada, kui neid üksikult välja tooma hakata.
Mulle endale avatud D või milles iganes häälestus ei ütle midagi. Kuna teooriat pole nagu taga. Olen ise ka leidnud loo millel oli Open C vist.

Et ehk seletaks lahti mida see avatud tähendab ja mis oleks selline loogika selle häälestuse nootide leidmisel...

Tänud.
Uue Yamaha FG700MS omanik siis.
User avatar
guitar4ever
Posts: 489
Joined: 02 Jun 2008, 18:08
Location: Tartu & MHG

Post by guitar4ever »

tänud :!: :D
Ibanez GRG270b
Roland Cube 20x
Epiphone Aj-100ce
Mingi vene akust
Isetehtud footswitch
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

"Open" ehk avatud häälestus tähendab häälestust, mille puhul lahtised keeled annavad kokku lihtakordi (enamasti minoor- või mažoorkolmkõla, vahel harva midagi keerulisemat). Ma ütlen "lihtakordi" sellepärast, et ka standardhäälestuses annavad lahtised keeled kokku akordi (nt. Em11), aga see on siiski veidi keerulisema ülesehituse ja kõlaga akord. Avatud häälestusi kasutatakse väga palju bluusis (nt. slaidiga mängides) ja folkmuusikas, mistõttu nad baseeruvad ka lihtsamatel akordidel.

Teooria kohta ma väga ei oska midagi öelda. Kõige lihtsam oleks võtta vikipeediast häälestuste nimekiri lahti:
http://en.wikipedia.org/wiki/Guitar_tunings
Otsida oma soovitud häälestus sealt üles, ja lisada AP Tuneri jaoks numbrid juurde. Kui jätta meelde, et standardhäälestus ulatub E2-st E4-ni, ning et number muutub B-st kõrgemale või C-st madalamale minnes, ei tohiks see ka väga raske olla.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked