lexicon omega vs. line6 toneport UX2

Kitarri programmid, lindistamine, stuudioefektid, noodistamine
t7
Posts: 34
Joined: 29 Feb 2008, 19:42
Location: Tallinn

lexicon omega vs. line6 toneport UX2

Post by t7 »

lexicon omega vs. line6 toneport UX2
kumba eelistada?
...mõlemad thomannis umbes täpselt sama hinnaga

...või oskate mõnd veel paremat soovitada sama hinnaga (+/-20euri)
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Praegu istun Ülikoolis ja digitaliseerin magnetlinte just tollesama Omega taga. Mingit asjalikku võrdlust ei oska teha, aga võin öelda, et sisendeid ja paneeli kaudu kontrollimisvõimalusi on Omegal rohkem.

Washburn archtop > VoxAC30
t7
Posts: 34
Joined: 29 Feb 2008, 19:42
Location: Tallinn

Post by t7 »

valik langes toneport UX2 kasuks....

nüüd huvitab mind selline asi....

Tootja koduleht näitab UX2'le minimaalseks kõvaketta kiiruseks 5400rpm ja soovitavaks 7200rpm.

Kas see kiiruse vahe on ux2, gearboxi ja ableton live'i kasutades tuntav?

Nimelt avastasin, et jaekaubanduses pole pmst saada 7200rpm kõvakettaga "valmis"läpakat. (mõned tootjad võimaldavad inimesel ise omale arvuti konfigureerida)
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

Mis mõttes, kas on tuntav? Kui sa midagi tunned siis on see ennem põhjustatud protsessori või RAM-i nigelavõitu olekus.
Throw the Jew Down the Well
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Ma olen UX2 kasutanud läpakaga nii 5400rpm kui 7200rpm kettaga, ja mingit vahet ei märganud. Üks-kaks rada korraga (Toneport UX2 rohkem ei võimaldagi, kui ma õigesti mäletan), latency ~8ms kandis, 96kHz/24bit sämplimine. Lindistamiseks Tracktion, nii et Abletoni kohta ei oska öelda, aga vaevalt et sellest mingi vahe tuleb.

Kui kunagi peaks tekkima plaan rohkem radu korraga lindistada, siis võiks küll 7200rpm ketast kaaluda. Aga arvesta ka sellega, et kiirem ketas tekitab rohkem müra ja võtab rohkem toidet.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
t7
Posts: 34
Joined: 29 Feb 2008, 19:42
Location: Tallinn

Post by t7 »

erinevates poodides läpakaid uurides märkasin, et jaekaubanuses ei olegi saada 7200rpm kõvakettaga läpakat. Hinnavaatlus.ee näitab mingi kümmet erinevat mudelit, kuid maksavad enamik juba üle 20 000.

Dell, Ordi ja Hp võimaldavad läpaka ise soovitud juppidest komplekteerida ka.

...tahtsin teada saada, et kas on mõtet kiirema kõvaketta pärast selle natuke keerulisema/kallima variandi peale välja minna..
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Nagu ma ütlesin, mina vahet ei märganud.

Võid ju alati osta aeglasema vindiga masina ja kui see tõesti pudelikaelaks osutub, siis hiljem kiirema asemele panna.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Kas välise vindi peale oled mõelnud? Need ei maksa märkimisväärselt palju.

Washburn archtop > VoxAC30
t7
Posts: 34
Joined: 29 Feb 2008, 19:42
Location: Tallinn

Post by t7 »

võibolla loll küsimus, aga mis asi on väline vint? (väline kõvaketas?)
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Just-just. Minusse on jäänud tunne, et need on igasugu helisalvestamise juures populaarsed.

Washburn archtop > VoxAC30
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

t7 wrote:võibolla loll küsimus, aga mis asi on väline vint? (väline kõvaketas?)

Jah. Kuid põhitööks soovitaks pigem sisemist ketast (sõltub muidugi kui palju ja mida sa teed).

Aga 5400 vs 7200. Ma olen jooksutanud 5400-sel korraga 36 träkki + VST instumendid + pluginad.
Pigem tekib probleem protsessori võimsuse ja/või RAM-iga. Ei tasu karta, et 5400 jääb aeglaseks.
Samuti on läpaka ketas 2,5", mitte 3,5". Seetõttu pidi läpaka ketas parema jõudlesega olema (või midagi).
Vähemalt nii (midagi sellist) väitsid IT-bossid...
7200 kasulikkus ilmneb alles siis, kui korraga nt 8 rada salvestad. Eks muidugi töötlemisel on ka 7200-l pisike eelis..
Asjalik nipp seisneb selles, et teed tööd kahe ketta/partitsiooni peal. Esimesel on OS ja salvestussoft,
teisel projektifailid (e see, mida salvestad). Teisel peaks alati u 3/4 vaba ruumi olema ja peale igat salvestust peaks
seda ka defragmentima..
Väline ketas on backupiks. Muidugi 800 firewire'iga pole probleemi ka otse välisele lindata mingi 8 träkki, aga isiklik
kogemus näitab, et 400 FW-ga võib tekkida rohkem probleeme (XP puhul), kui nt 5400 sisemise kettaga.

Pealegi pole hiljem vajadusel 7200 ketta ost mingi probleem, hinnad pole sugugi niivõrd kallid. Ja varsti on kindlasti
ka laias saadavuses 10000 läpaka kettad...
- EmM9 -
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Protsessor ja RAM mängivad suuremat rolli siis, kui sul on hulgem VST pluginaid ja sämplereid/sünte jooksmas. Lindistamisel on põhiline pudelikael ikka ketas.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Hentsik wrote:Aga ikkagi tahaks teada umbkaudseid nõudeid, mis on vaja lindistamiseks...

Aga seda ju Faded vastaski!

500 MHz 64MB RAM 6GB 4800rpm on minu praktikas väga eduliselt lindistanud 4xAudio + 1xMidi üheaegselt.
Küsimus aga on selles, et mis saab edasi. Midi läbi välise hosti audioks ja siis mixdown? Või hakkad töötlema?
Või teisipidi: parim arvuti, mida hetkel oma rahalises olukorras lubada saad.

Ei, ma nori. Lihtsalt nii üheselt ei saa sellele vastata: osta umbakudu selline. Sõltub juba sellestki, kas laua- või sülearvuti.
Tegelikult süües kasvab isu ja lõpuks lõpetad ikkagi võimsaima arvuti taga. Ehk kuigi sa praegu mõtled, et mõned träkid
korraga on piisav, siis eneselegi märkamatult investeerid paari aasta pärast miljoneid (kodu)stuudiosse...

Seega sõltuvad parameetrid sellest, kui tihti soovid jälle uut arvutit osta... :)
- EmM9 -
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Põhimõtteliselt saab iga tänapäeval müüdav arvuti kodustuudio rollis hakkama. Mitmetuumaline protsessor ja 1-2GB mälu peaks suht standardvarustus olema, ja sellest on küll.

Ainus tõsine nõue ongi korralik, ASIO toega helikaart.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Läpaka puhul ka korralik FW (kui tegemist FW-helikaardiga).
- EmM9 -
Locked