Helikaardi sisend vs USB liides

Kitarri programmid, lindistamine, stuudioefektid, noodistamine
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Helikaardi sisend vs USB liides

Postby void » 10 Jun 2008, 14:16

Ibanez SA120(Seymour Duncan Alnico Pro II Bridge, Ibanez AH5 Neck)
Digitech Bad Monkey
Zoom Hyper Lead HL-01
Isetehtud Germaanium Fuzz Face
Laney LC15R (Marshall JCM800 eelvõimuga)

There aint no rock and roll without glowin' glass!

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Postby Faded » 10 Jun 2008, 14:22

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

FurioN
Posts: 29
Joined: 10 Jan 2008, 20:02
Location: Tallinn/Rakvere

Re: Helikaardi sisend vs USB liides

Postby FurioN » 14 Feb 2009, 02:01

Mul on selline küsimus, et kas välise helikaardi Creative SoundBlaster X-Fi Xtreme Audio Notebookiga peaks saama hästi lindistada? Suht hea kvaliteet iseenesest ja paar päeva tagasi ostetud, aga mul selline probleem, et sound jääb maha natuke.. Pmst kitarr, pedaal ja võim on omavahel ühendatud, võimu recording outputist läheb helikaarti. Vast sellepärast, et lihtsalt arvutil ja kitarri vahel on lag, see helikaart nõuab ka suht palju, samas läpakas on mul dual core 2.2ghz 2gb mäluga.. Ja ka teised inimesed on saanud lindistamisega hakkama, aga huvitav, miks mul siis heli maha jääb.. Mõtlesin ka selle peale, et peaks mikri ostma, aga samas võibolla hakkab selle sound ka maha jääma, ei tea.. Või siis mitte, kui oleks USB mikker? Et siis ei lähe otse helikaarti, kui asi on helikaardis.

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Helikaardi sisend vs USB liides

Postby Faded » 14 Feb 2009, 02:12

Otsi helikaardi juhtpaneelist või sekventseri seadetest üles selline parameeter nagu latency. Keera see nii väikseks, kui kannatab.

Kui su kaart toetab rauas ASIO-t, peaksid selle vast 2ms kanti saama, mis enam kõrvaga kuuldav ei ole. Kui ei toeta, võid katsetada asio4all draiverit, see on paljudel aidanud.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

FurioN
Posts: 29
Joined: 10 Jan 2008, 20:02
Location: Tallinn/Rakvere

Re: Helikaardi sisend vs USB liides

Postby FurioN » 14 Feb 2009, 03:18

Sellel kaardil latency kohta küll midagi ei leia, ASIOt vist ka ei toeta, proovisin asio4allis igasuguseid asju - buffer size vähendada, sampleid maha võtta, hardware bufferit jne, aga mingit vahet ei olnud neid muutes.

EDIT: Vahepeal nagu vist muutus midagi, sound muutus väga aeglaseks, panin default seaded, tegin restardi ja sai korda. Aga helikaart pani vist lihtsalt pange, mitte ei mõjutanud asio.. Kui vähendada buffer size, siis ikka delay ei vähene. Igatahes praegu nii :

See kaart ikka suht vilets selles suhtes.. Ei toeta erilist midagi ja pole õige X-Fi.. Ma algul tahtsin tegelt Audigy 2 ZS Notebooki osta, aga sellel oli PCMCIA sloti vaja, aga mul läpakal ainult expresscard sloti. Eestis pole seda adapterit vist ka, et saaks expresscardi slotiga kasutada.

User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Re: Helikaardi sisend vs USB liides

Postby EmM9 » 19 Feb 2009, 16:39

Proovi buffer size'i suurendada.

- EmM9 -