RIG KONTROL 3

Kitarri programmid, lindistamine, stuudioefektid, noodistamine
User avatar
m3dicated
Posts: 207
Joined: 26 May 2008, 13:40
Location: Pärnu
Contact:

RIG KONTROL 3

Postby m3dicated » 02 Jun 2008, 03:47


User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Postby Faded » 02 Jun 2008, 10:15

Helikaart ei tohiks rolli mängida, Rig Kontrol käitub ju ise välise helikaardina.

Aga mis läpakas sul siis on, et tal USB-d ei ole? Ja kuidas seda "universaalsemat vidinat" kavatsed arvuti külge ühendada?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
m3dicated
Posts: 207
Joined: 26 May 2008, 13:40
Location: Pärnu
Contact:

Postby m3dicated » 02 Jun 2008, 10:27

/edit: nevermind, ma ajasin p**ka USB kohta, ma polnud väga kursis selle teemaga. ei, USB'iga on kõik korras.

läpaka specid:
AMD Turion™ 64 x2 Mobile protsessor TL-50 (1.6 GHz, 512 kB cache, 533 MHz FSB)
2 GB 533 MHz DDR2 (2 x 1 GB)

ja kas line6 toneport või siis m-audio fast track?

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Postby Faded » 02 Jun 2008, 11:11

Sõltub millist Toneporti sa mõtled. Mul on olnud UX2, ja see oli täiesti kuld karbike.

Räägi oma vajadustest natuke. Mida sul on vaja lindistada - kitarri, vokaali, muid instrumente? Mis sisendeid-väljundeid sul vaja on? MIDI? Line in? Digitaal? Kas on mikrite jaoks fantoomtoidet (+48V) vaja?

Kui valid Toneporti, siis igaks juhuks oota veidi, enne kui Guitar Rig 2 eest pappi välja käid. Toneportiga saad nimelt kaasa Line6 enda võimusimu nimega Gearbox, ja vähemalt minu arust teeb see nii GR-le kui Amplitube-le silmad ette. Samas kui sa tingimata tahad seda kasutada VST pluginana (lindistad puhta signaali ja oma sekventseris lisad efektid ja vidinad), siis selle eest tuleb minu teada veel eraldi maksta.

Huvi pärast küsiks ka, mis läpakas sul on. Turionil baseeruvaid sülesõpru ei paista just eriti palju liikuvat, enamus on ikka Inteli peal.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
m3dicated
Posts: 207
Joined: 26 May 2008, 13:40
Location: Pärnu
Contact:

Postby m3dicated » 02 Jun 2008, 11:56

UX2'te mõtlen jh.

Lindistada sooviks siis demosid, kus kvaliteet väga tähtis pole (mõtlen sellega, et võimu simulaator on ok, kuigi ma ei tea, kui kvaliteetselt see süsteem kõlab.) lindistada tahaks elektrikitarri, vokaali ja võib-olla sünti. Midi pole oluline, kuna midi keyboardi mul pole. Ja mikrite kohta ei oska ma midagi öelda, aga ootan soovitusi. Sest see teema on suht uus mu jaoks - enne ma lindistasin kitarri nii, et ühendasin võimu kõrvaklappide outputi läpaka mikri otsikuga. :D

Line6 Gearboxi asja pean nüüd silmas. Aitäh nõuande eest. :)

Ja läpakas on Dell Inspiron 1501
http://www1.euro.dell.com/content/topic ... l=en&s=bsd

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Postby Faded » 02 Jun 2008, 12:13

Kvaliteet on Gearboxil täiesti OK. Otsi näiteks Omaloomingu foorumist Sisters by Mistake teema, seal esimesed demod on just Toneport UX2 ja Gearboxi abil lindistatud (täpsemalt siis kitarrid, bass, vokaal ja viiul). Sõltub muidugi natuke sellest, mis stiilis muusikat sa teed. Kui mingit raskemat metalli, siis selles osas ma ei oska Gearboxi kommenteerida, ma olen ise kergema roki peal rohkem. Aga üks asi, mis kindlalt Gearboxi kasuks räägib, on noise reduction - see on tal üle prahi.

Kui sa kitarri kavatsed otse läbi Toneporti lindistada, siis ainuke tehniline küsimus ongi mikrid. Kondensaatormikrofonid nimelt vajavad seda ülalmainitud fantoomtoidet. UX2-l on see olemas, aga Fast Trackil minu teada mitte. Alguses saab muidugi ka dünaamiliste mikritega ilusti hakkama (nt. Shure SM58), aga mingi hetk hakkad ilmselt vokaali ja akustiliste pillide jaoks kondet tahtma (jällegi, sõltub muusikastiilist). Sellisel juhul oleks hea, kui helikaardil on fantoomtoide juba sees, et ei pea hakkama koos mikriga ka eraldi eelvõimu ostma.

Üldiselt sinu toodud valikutest (Toneport UX2 või Fast Track) ma võtaks kindlalt UX2, kui rahakott vähegi kannatab. Ühe oma bändiga me kasutame proovides Fast Tracki, ja see jääb juba võimaluste poolest alla. Toneportil on minu arust mikri eelvõimud ka paremad ja madalama müratasemega.

Samas on M-Audiol muidugi ka Fast Track Pro ja Ultra, mis on UX2-ga juba samast klassist. Ma hindadega pole väga kursis, aga seda on lihtne nt. Thomannist järgi vaadata.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
m3dicated
Posts: 207
Joined: 26 May 2008, 13:40
Location: Pärnu
Contact:

Postby m3dicated » 02 Jun 2008, 12:36

Mnjaa, kuulan hetkel. Uskumatu, et seda kõike saab selle väikse karbiga teha.

Stiil ei ole metal. Alternatiiv rokk või sinna kanti. Rohkem kergem ja ballaadilikum siiski. (vihjeks ütlen Placebo.) :D

Ma arvan, et jääb UX2 ja Gearbox. Ja mikrofoni osas ma ei taha hetkel asju keeruliseks enda jaoks ajada, nii et Shure SM58 ajaks asja esialgu täitsa ära. Või tegelikult.. UX2 puhul on siis nii, et midagi kondensaatormikri ja selle karbi vahele pole vaja?

Suur aitäh senise informatsiooni eest! (:

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Postby Faded » 02 Jun 2008, 13:15

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.