cubase sx3

Kitarri programmid, lindistamine, stuudioefektid, noodistamine
Locked
külahull
Posts: 23
Joined: 27 Mar 2008, 19:03

cubase sx3

Post by külahull »

Kas selle programmiga töötamiseks on vaja mingit süntekat vms, youtubes sellel tüübil on, või saab ka klaviatuuriga kuidagi , et näiteks kuidas ma saan trumme siis sättida? http://www.youtube.com/watch?v=nHwj2sYr0as
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Mis mõttes sättida?

Cubase on täisprofi programm, sellega saab peaaegu kõike. VST kasutamisel on midiklaviatuur elementaarne.
Samas saab trumme teha luupides, patterniga, stiiliga, midiklaviatuuriga/sündiga, groovjämmina ja ka noodistatuna.
- EmM9 -
külahull
Posts: 23
Joined: 27 Mar 2008, 19:03

Post by külahull »

No kuidas ma saan percussionit kitarri taustaks panna mängima, kas kuidagi hiirega klõpsin sealt vajalkud löögid või saab ka klaviatuuril teatud tähti vajutades või siis ainult südi ja spets. klaviatuuridega?
User avatar
damageplan
Posts: 859
Joined: 22 Dec 2006, 00:43
Location: Tallinn

Post by damageplan »

Vaata allpool on kuskil Nuendo teema. Äkki saad targemaks seal.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

külahull wrote:No kuidas ma saan percussionit kitarri taustaks panna mängima, kas kuidagi hiirega klõpsin sealt vajalkud löögid või
saab ka klaviatuuril teatud tähti vajutades või siis ainult südi ja spets. klaviatuuridega?

See sõltub eelkõige trummiprogest, mida kasutad. Juhtida saad Cubase'is ükskõik millega -- hiir, klaviatuur (arvuti), midiklahv, midikontroller jne.
Ma ei saa öelda üheselt, et tee nii v naa. Cubase'il on mingi kümneid võimalusi, kuidas trumme mängida. Kui sa tahad lihtsalt mingit trummigoove'i,
siis lihtsaim moodus on kasutada mõnd groove-proget, nt Steinberg Groove Agent. Laed selle VST-sse ja vajutad (hiirega) Run/Play ning toimib.
Võid teha ka automatiseeringu(id), et huvitavam oleks..
- EmM9 -
Locked